W sobotę 26 października 2013r. w hali sportowej Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie odbyły się zawody Kung-Fu. Głównym organizatorem zawodów był shifu Tomasz Płaza prowadzący szkołę CHOWGAR. Patronat honorowy nad imprezą przejął prezydent Rzeszowa oraz Polski Związek WUSHU.
Turniej zgromadził łącznie ok. 150 zawodników, głównie z południa Polski (Krakowa, Wieliczki, Tarnowa, Olkusza, Rzeszowa, byli też zawodnicy z Niemiec), nie zabrakło też zawodników z Buska-Zdroju.
10-osobowa bardzo odmłodzona ekipa reprezentująca Buski Klub Kung-Fu YANTAI w składzie:
Wojciech Olesiński (9 lat) – zdobył złoty medal w kategorii form ręcznych północnych (kategoria 9-10 lat)
Krzysztof Obara (12 lat) – zdobył złoty medal w walkach Qingda (kategoria 11-12 lat, 56 kg)
Wiktor Łukasik (9 lat) – zdobył złoty medal w kategorii form ręcznych północnych (kategoria 7-9 lat)
Piotr Bezak (12 lat) – zdobył złoty medal w formach z włócznią (kategoria 12-14 lat) oraz brązowy medal w formach szablą (kategoria 12-14 lat)
Franciszek Stefański (10 lat) – zdobył srebrny medal w formach z włócznią (kategoria 12-14 lat), startując ze starszymi zawodnikami, nie mając konkurentów w swojej kategorii wiekowej
Konrad Gołuzd (9 lat) – zdobył srebrny medal w kategorii form ręcznych północnych (kategoria 9-10 lat)
Mikołaj Matynia (9 lat) – zdobył srebrny medal w kategorii form z mieczem (kategoria 9-10 lat)
Bartosz Dybała (13 lat) – zdobył srebrny medal w kategorii walk Qingda (kategoria 14-15 lat), startując w wadze 55 kg, nie w swojej kategorii wiekowej. To bardzo duży sukces Bartka.
Aleksander Skowron (9 lat) – zdobył brązowy medal w kategorii form ręcznych północnych (kategoria 9-10 lat)
Agata Bezak (18 lat) – zdobyła brązowy medal w kategorii form ręcznych północnych (kategoria 18-40 lat)
Łącznie zawodnicy Buskiego Klubu Kung-Fu YANTAI zdobyli: 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje również bardzo udany start Kacpra Lenartowicza. Co prawda nie udało mu się zdobyć medalu, ale swoim występem otrzymał gromkie brawa od publiczności i został dojrzany przez liderów wszystkich szkół startujących.
Gratuluję wszystkim moim zawodnikom bardzo udanego startu. Jeszcze wszystko przed wami… Dużo cierpliwości, wytrwałości, ciężkiego treningu i będzie jeszcze lepiej – tak skomentował występ swoich uczniów shifu, a zarazem prezes Buskiego Klubu Kung-Fu Andrzej Cupryjak - Socha.
Szczególnie chciałbym podziękować rodzicom oraz panu Jarosławowi Grabdzie oraz dyrektorowi Buskiego Samorządowego Gimnazjum panu Andrzejowi Skuberze, bez których ten nasz start w ogóle nie byłby możliwy.
Bardzo dziękujemy…
Andrzej Cupryjak - Socha.