swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Otrzymali medale od Prezydenta RP

Dodane: Kasia Data: 2013-10-25 13:59:47 (czytane: 15753)  Wersja do druku

Czternaście par małżeńskich z terenu gminy Złota zostało uhonorowanych medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego miała miejsce 23 października 2013r. w świeżo odnowionej sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Złotej.

 50lecie_zlota.jpg

Medale przyznane zostały przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, a wręczyła je Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba oraz Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Złota Henryka Krzaka, Kierownika USC Jolanty Fichtel, Zastępcy Kierownika USC Elżbiety Kucięby oraz Sekretarza Gminy Złota Ireneusza Gołuszki.

50lecie_zlota1.jpg


Uhonorowane pary:
1.Bech Jan i Alicja                             Żurawniki
2.Bandura Stanisław  i  Marianna       Pełczyska
3.Borowiec Stanisław  i  Danuta         Chroberz
4.Dobaj Marian  i  Zofia                     Chroberz
5.Doroz Czesław  i Zofia                    Chroberz
6.Krawczyk Tadeusz  i  Stefania         Chroberz         
7.Kumor Alfred i Zofia                       Złota
8.Niedziela Henryk i Zdzisława           Wojsławice
9.Nowak Zygmunt  i  Kazimiera          Złota
10.Nowak Józef  i  Cecylia                 Rudawa
11.Salwirak Stanisław i  Zofia              Żurawniki
12.Śliwa Stefan i Zofia                        Chroberz
13.Włudyga Stanisław  i  Zofia             Miernów
14.Wierzbowski Kazimierz i Emilia       Pełczyska

50lecie_zlota2.jpg



Była symboliczna lampka szampana, wspaniały tort i tradycyjne „STO LAT". Uroczystość swoim występem uświetnili uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej oraz akordeonista Adam Chmielarz z zespołu "Olbryszanie".


Więcej zdjęć

Źródło: PB, gminazlota.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry