Czternaście par małżeńskich z terenu gminy Złota zostało uhonorowanych medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego miała miejsce 23 października 2013r. w świeżo odnowionej sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Złotej.

Medale przyznane zostały przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, a wręczyła je Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba oraz Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Złota Henryka Krzaka, Kierownika USC Jolanty Fichtel, Zastępcy Kierownika USC Elżbiety Kucięby oraz Sekretarza Gminy Złota Ireneusza Gołuszki.
Uhonorowane pary:
1.Bech Jan i Alicja Żurawniki
2.Bandura Stanisław i Marianna Pełczyska
3.Borowiec Stanisław i Danuta Chroberz
4.Dobaj Marian i Zofia Chroberz
5.Doroz Czesław i Zofia Chroberz
6.Krawczyk Tadeusz i Stefania Chroberz
7.Kumor Alfred i Zofia Złota
8.Niedziela Henryk i Zdzisława Wojsławice
9.Nowak Zygmunt i Kazimiera Złota
10.Nowak Józef i Cecylia Rudawa
11.Salwirak Stanisław i Zofia Żurawniki
12.Śliwa Stefan i Zofia Chroberz
13.Włudyga Stanisław i Zofia Miernów
14.Wierzbowski Kazimierz i Emilia Pełczyska
Była symboliczna lampka szampana, wspaniały tort i tradycyjne „STO LAT". Uroczystość swoim występem uświetnili uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Złotej oraz akordeonista Adam Chmielarz z zespołu "Olbryszanie".
Więcej zdjęć
Źródło: PB, gminazlota.pl