swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Przedszkolaki sadzą drzewa - akcja proekologiczna przedszkoli i stowarzyszenia „Busko Busko”

Dodane: Agnieszka Data: 2013-10-24 15:33:53 (czytane: 19421)  Wersja do druku

Piękną tradycją, kultywowaną od wielu lat w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Busku-Zdroju, jest jesienne sadzenie drzew i krzewów ozdobnych na terenie przedszkola. W tym roku niezwykle bajkowo i kolorowo, zrobiło się również w "Wesołym Przedszkolu" oddział zamiejscowy w Kołaczkowicach.

18 października 2013 r. w obu przedszkolach dla dzieciaków została przeprowadzona jesienna akcja proekologiczna.

Dzieciaki uczęszczające do Publicznego Przedszkola nr 3 w Busku-Zdroju wraz ze swymi nauczycielkami: Danutą Zawiszą, Marzeną Molisak, Beatą Zając i Anettą Karcz, zaprosiły do placówki swoich rodziców i dziadków, aby wspólnie z nimi obchodzić Święto Drzewa, razem zasadzić w ogrodzie przedszkolnym nowe sadzonki drzew i krzewów ozdobnych.

Przedszkolną uroczystość uświetnili również swą obecnością zaproszeni przez dyrektor Barbarę Szostak goście:

  • Pan Burmistrz Waldemar Sikora

  • Pan Maciej Gawin- radny Rady Miejskiej wiceprezes stowarzyszenia "Busko - Busko"

  • Pan Artur Brachowicz, członek stowarzyszenia "Busko-Busko" a przy okazji rodzic jednego z przedszkolaków.

Najpierw przedszkolaki zaprezentowały wszystkim inscenizację przedstawiającą jedną z przygód krasnala Hałabały pt.: "O gościach, co nie przyszli na ucztę".

busko_busko_przedszkole003.jpg

busko_busko_przedszkole004.jpg

busko_busko_przedszkole002.jpg 

Korzystając z tej miłej atmosfery, dzieci zaprosiły swych bliskich oraz gości do wspólnej zabawy i na warsztatach plastycznych wykonały bardzo interesujące prace na temat "Dynia w jesiennym przebraniu". Zarówno dzieci, jak i ich rodzice oraz zaproszeni goście wykazali się ogromną pomysłowością i talentami, czego rezultatem były bardzo ciekawe prace budzące zachwyt u wszystkich zebranych.

Kilka ciepłych słów do dzieci skierował Pan Burmistrz Waldemar Sikora. Radny Pan Maciej Gawin w imieniu własnym oraz Prezesa Stowarzyszenia „Busko Busko” Wojciecha Łukasika podziękował Pani Dyrektor Barbarze Szostak za zaproszenie, życzył przedszkolakom miłej zabawy, rodzicom i opiekunom samej radości i zadowolenia z pociech przedszkolaków.

Dzieci z "Wesołego Przedszkola" oddział zamiejscowy w Kołaczkowicach swój obraz jesieni przedstawiły, prezentując inscenizację: „Już kapusty pełna beczka” przedstawiając m.in.: wiejską tradycją kiszenia kapusty oraz przybliżając tradycję i folklor naszego regionu. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kołaczkowic zaprezentowały cały proces kiszenia kapusty oraz opowiedziały o walorach zdrowotnych tegoż warzywa.

busko_busko_przedszkole005.jpg

busko_busko_przedszkole006.jpg


Występom najmłodszych przyglądali się zaproszeni goście:

  •  Pan Burmistrz Waldemar Sikora,

  • Pan Maciej Gawin - Radny Rady Miejskiej , członek Stowarzyszenia Busko- Busko,

  • Pan Krystian Jarubas - Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Busku-Zdroju, członek Stowarzyszenia Busko- Busko

  • Pan Jerzy Radziwolski - Dyrektor ZOPiS w Busku-Zdroju

  • Pani Barbara Szostak - Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr. 3 w Busku-Zdroju

  • Pani Elżbieta Śliwa - Koordynator projektu

  • Pani Anna Jaguś – asystent projektu

a także rodzice i dziadkowie przedszkolaków, Koło Gospodyń Wiejskich z Kołaczkowic oraz pan Feliks Socha, który uświetnił całą inscenizację grą na akordeonie.

Wszyscy zaproszeni goście docenili zarówno walory smakowe i estetyczne podarowanego na ręce Pana Burmistrza tortu, przygotowanego przez rodziców oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Piękna dekoracja przypominająca wiejski skansen wprowadziła w zachwyt wszystkich zgromadzonych.

Podsumowaniem przygotowanego programu było wspólne sadzenie drzewek ozdobnych, zarówno przez dzieci jak i zaproszonych gości oraz licznie przybyłych rodziców.

busko_busko_przedszkole001.jpg 

 

Niespodzianka od Stowarzyszenia „Busko Busko” w postaci sadzonek krzewów ozdobnych oraz smacznych jabłek z podbuskich sadów przyniosła najmłodszym wiele radości. Upominki dzieciom przekazał także Burmistrz Waldemara Sikora.

Składamy serdeczne podziękowania za podarowane krzewy ozdobne i jabłka Panom Mariuszowi Słocie –Szkółka krzewów ozdobnych w Mikułowicach i Krzysztofowi Segdzie sadownikowi z miejscowości Janina.


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (19)
     

-pik (2013-10-24 20:49:47)

Akcja proekologiczna - przedszkolaki sadzą drzewka ... ozdobne 3 tuje w przyszkolnym ogródku. Zastanawiające jaki to miało wpływ na wychowanie najmłodszych i kształcenie proekologiczne bo tytuł szumny. To stowarzyszenie nie ma chyba pomysłu i wydaje im się, że podpinając się pod działalność przedszkola wylansują się na tyle, że ludzie to łykną i ich wybiorą w najbliższych wyborach. na zasadzie nie ważne co w środku byleby było o nas głośno.

-olo (2013-10-24 20:41:04)

organizator tego przedsięwzięcia, takie odnoszę wrażenie, lansuje albo też cementuje swoją pozycję na stołku kierownika przedszkola. I robi to ze swoistym wdziękiem czyli ..... topornie.Aszkoda, bo uroczystość była pomyślana jako zabawa edukacyjno wychowawcza dzieci a nie scena lansu dorosłych

-mama (2013-10-24 20:07:22)

Jestem bardzo zaskoczona, ale negatywnie. Jestem bardzo zniesmaczona, że cel szczytny, ale po co ta polityka?, w jakim celu? Bardzo proszę aby panie w przedszkolu pytał rodziców czy sobie życzą aby ich dzieci brały udział w politycznej "zabawie" dorosłych.

- (2013-10-24 17:22:36)

Najgorsze jak polityka wchodzi do szkół, bo jeśli zaproszono buskobusko to dlaczego nie zaproszono innych formacji.?A co będzie w przyszłości jak się władza zmieni....

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry