swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Przedszkolaki sadzą drzewa - akcja proekologiczna przedszkoli i stowarzyszenia „Busko Busko”

Dodane: Agnieszka Data: 2013-10-24 15:33:53 (czytane: 19422)  Wersja do druku

Piękną tradycją, kultywowaną od wielu lat w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Busku-Zdroju, jest jesienne sadzenie drzew i krzewów ozdobnych na terenie przedszkola. W tym roku niezwykle bajkowo i kolorowo, zrobiło się również w "Wesołym Przedszkolu" oddział zamiejscowy w Kołaczkowicach.

18 października 2013 r. w obu przedszkolach dla dzieciaków została przeprowadzona jesienna akcja proekologiczna.

Dzieciaki uczęszczające do Publicznego Przedszkola nr 3 w Busku-Zdroju wraz ze swymi nauczycielkami: Danutą Zawiszą, Marzeną Molisak, Beatą Zając i Anettą Karcz, zaprosiły do placówki swoich rodziców i dziadków, aby wspólnie z nimi obchodzić Święto Drzewa, razem zasadzić w ogrodzie przedszkolnym nowe sadzonki drzew i krzewów ozdobnych.

Przedszkolną uroczystość uświetnili również swą obecnością zaproszeni przez dyrektor Barbarę Szostak goście:

  • Pan Burmistrz Waldemar Sikora

  • Pan Maciej Gawin- radny Rady Miejskiej wiceprezes stowarzyszenia "Busko - Busko"

  • Pan Artur Brachowicz, członek stowarzyszenia "Busko-Busko" a przy okazji rodzic jednego z przedszkolaków.

Najpierw przedszkolaki zaprezentowały wszystkim inscenizację przedstawiającą jedną z przygód krasnala Hałabały pt.: "O gościach, co nie przyszli na ucztę".

busko_busko_przedszkole003.jpg

busko_busko_przedszkole004.jpg

busko_busko_przedszkole002.jpg 

Korzystając z tej miłej atmosfery, dzieci zaprosiły swych bliskich oraz gości do wspólnej zabawy i na warsztatach plastycznych wykonały bardzo interesujące prace na temat "Dynia w jesiennym przebraniu". Zarówno dzieci, jak i ich rodzice oraz zaproszeni goście wykazali się ogromną pomysłowością i talentami, czego rezultatem były bardzo ciekawe prace budzące zachwyt u wszystkich zebranych.

Kilka ciepłych słów do dzieci skierował Pan Burmistrz Waldemar Sikora. Radny Pan Maciej Gawin w imieniu własnym oraz Prezesa Stowarzyszenia „Busko Busko” Wojciecha Łukasika podziękował Pani Dyrektor Barbarze Szostak za zaproszenie, życzył przedszkolakom miłej zabawy, rodzicom i opiekunom samej radości i zadowolenia z pociech przedszkolaków.

Dzieci z "Wesołego Przedszkola" oddział zamiejscowy w Kołaczkowicach swój obraz jesieni przedstawiły, prezentując inscenizację: „Już kapusty pełna beczka” przedstawiając m.in.: wiejską tradycją kiszenia kapusty oraz przybliżając tradycję i folklor naszego regionu. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kołaczkowic zaprezentowały cały proces kiszenia kapusty oraz opowiedziały o walorach zdrowotnych tegoż warzywa.

busko_busko_przedszkole005.jpg

busko_busko_przedszkole006.jpg


Występom najmłodszych przyglądali się zaproszeni goście:

  •  Pan Burmistrz Waldemar Sikora,

  • Pan Maciej Gawin - Radny Rady Miejskiej , członek Stowarzyszenia Busko- Busko,

  • Pan Krystian Jarubas - Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Busku-Zdroju, członek Stowarzyszenia Busko- Busko

  • Pan Jerzy Radziwolski - Dyrektor ZOPiS w Busku-Zdroju

  • Pani Barbara Szostak - Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr. 3 w Busku-Zdroju

  • Pani Elżbieta Śliwa - Koordynator projektu

  • Pani Anna Jaguś – asystent projektu

a także rodzice i dziadkowie przedszkolaków, Koło Gospodyń Wiejskich z Kołaczkowic oraz pan Feliks Socha, który uświetnił całą inscenizację grą na akordeonie.

Wszyscy zaproszeni goście docenili zarówno walory smakowe i estetyczne podarowanego na ręce Pana Burmistrza tortu, przygotowanego przez rodziców oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Piękna dekoracja przypominająca wiejski skansen wprowadziła w zachwyt wszystkich zgromadzonych.

Podsumowaniem przygotowanego programu było wspólne sadzenie drzewek ozdobnych, zarówno przez dzieci jak i zaproszonych gości oraz licznie przybyłych rodziców.

busko_busko_przedszkole001.jpg 

 

Niespodzianka od Stowarzyszenia „Busko Busko” w postaci sadzonek krzewów ozdobnych oraz smacznych jabłek z podbuskich sadów przyniosła najmłodszym wiele radości. Upominki dzieciom przekazał także Burmistrz Waldemara Sikora.

Składamy serdeczne podziękowania za podarowane krzewy ozdobne i jabłka Panom Mariuszowi Słocie –Szkółka krzewów ozdobnych w Mikułowicach i Krzysztofowi Segdzie sadownikowi z miejscowości Janina.


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (19)
     

-busko (2013-10-27 11:11:30)

ZOBACZCIE PAŃSTWO,WSZĘDZIE SADZĄ DRZEWA A W BUSKU WYCINAJĄ.MOŻE KTOŚ POWIE DLACZEGO WYCIĘTO PRZEPIĘKNE DĘBY PRZED SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ NR.1.OD UL.KOPERNIKA.ONE NIE PRZESZKADZAŁY W ZROBIENIU OGRODZENIA ABSOLUTNIE.JAK WYCINAŁ KSIĄDZ LIPY PRZED KOŚCIOŁEM BYŁ WIELKI SZUM.DLACZEGO TERAZ JEST CISZA.CZY OSOBY KTÓRE WYCIĘŁY TE DRZEWA MAJĄ UKŁADY RODZINNE W URZĘDZIE MIASTA I STAROSTWIE?CZY KTOŚ ODPOWIE.CO NA TO OCHRONA ŚRODOWISKA?CZY WIE O TYM.CO NA TO ORGANY ŚCIGANIA? MOŻE SIĘ WYPOWIE KTOŚ Z KIEROWNICTWA SZKOŁY PDST.NR.1.

-aga (2013-10-26 22:05:16)

Nikt jakoś nie wspomniał i nie podziękował opiekunom Izby Regionalnej w szkole w Kamedułach za udostępnienie eksponatów użytych w tym przedstawieniu!

-w. (2013-10-26 20:24:34)

"Pani Elżbieta Śliwa - Koordynator projektu
Pani Anna Jaguś – asystent projektu"- bardzo poważne stanowiska. Czy można dowiedzieć się czegokolwiek o istocie tegoż PROJEKTU? Oczywiście poza zbijaniem politycznego kapitału na dziecięcej naiwności i nauczycielskiej ignorancji..

- (2013-10-25 14:24:52)

* Gawinowi :)

- (2013-10-25 14:16:37)

Tak się składa, że Wesołe Przedszkole powstało w większej mierze dzięki Panu Maćkowi Gowinowi akurat z tego stowarzyszenia. Co to za różnica jaka partia, jaki polityk - ważne, że dla ludzi

-:-) (2013-10-25 12:08:04)

Do -ani
Kobieto ja Ci się robi słabo to są sole trzeźwiące polecam:-)
Uważam jak większość osób wypisujących się na stronie, że to jest wielki błąd dyrekcji przedszkola, nikogo innego.A politykę proszę uprawiać na gruncie prywatnym!!! I nie zasłaniać się dzieciakami!!!

- (2013-10-25 11:33:06)

Robić coś źle , nic nie robić też źle !!!

- (2013-10-25 08:24:34)

Jak tak łatwo im nieść pomoc to dlaczego nie pomagają naprawdę tym którzy tej pomocy naprawdę potrzebują i jeszcze najlepiej pomagać przy świetle reflektorów , obrzydzenie mnie bierze na taka obłudę i zakłamanie!!!!

- (2013-10-24 22:40:45)

O i to jest komentarz godny uwagi.

-ani (2013-10-24 22:40:15)

słabo się robi jak czyta się te komentarze: jak nic sie nie robi - źle, jak sie robi - też źle, bo dopatruje sie podłoża politycznego. Ja wierze, że istnieją w Polsce osoby, które pomagają bez polityki, a ze są znane to łatwiej im nieść pomoc. I to się chwali. Gratulacje dla Pań, dzieciaczków i wszystkim, którzy pomagają.

-do gosc (2013-10-24 22:12:25)

Gosciu ze busko busko. napisałeś stowarzyszenie może i polityczne ale działa w szczytnym celu. jak wszyscy politycy. Czy któryś polityk powiedział, że nie działa w szczytnym celu.
To nie tuskorobolom żal dupę ściska, koleżko tylko tobie puszczają nerwy.

- (2013-10-24 21:52:16)

Ot gość z klasą pewnie z Busko - Busko

-gosc (2013-10-24 21:47:05)

A mi się wydaję głąby, że żal Wam dupę ściska, że wasze dzieci nie mają takiej frajdy w przedszkolu co dzieci z "Wesołego Przedszkola". Stowarzyszenie może i polityczne, ale działa w szczytnym celu. A wy Tuskorobole biegajcie dalej po waszym busku za robotą, bo na nic więcej was nie stać. Do - mamy - jebnij się w czoło i zrób coś z własnej inicjatywy dla innych dzieciaków

-pigi (2013-10-24 21:23:58)

Bardzo rozsądny i celny komentarz "mamy" w całości popieram

- (2013-10-24 21:02:20)

kampania wyborcza w przedszkolu z...skandal pani Dyrektor,,Dzieci to nie przedmiot by icg do takich celów używać

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry