swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Dwie statuetki Wędrowca trafiły do powiatu buskiego

Dodane: Kasia Data: 2013-10-15 12:04:42 (czytane: 15594)  Wersja do druku

Podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się w piątek, 11 października, w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim, wręczono statuetki 'Wędrowca Świętokrzyskiego'.

Są to nagrody marszałka województwa świętokrzyskiego przyznawane rokrocznie za działania służące rozwojowi turystyki.

11 października  Wędrowca Świętokrzyskiego z rąk wicemarszałka Grzegorza Świercza odebrał Adam Pałys Wójt Gminy Solec-Zdrój. Statuetki te przyznawane są za działania na rzecz rozwoju turystyki i promocji województwa. Wędrowiec przyznawany jest w czterech kategoriach: „Przedsiębiorstwo”, „Osobowość turystyczna”, „Atrakcje turystyczne” i „ Gmina turystyczna”. I właśnie w tej ostatniej kategorii laur zwycięzcy przypadł Gminie Solec-Zdrój.

To jeszcze jeden dowód na to, że konsekwentne działania, mające na celu poszerzenie oferty uzdrowiskowej o szereg atrakcji czysto turystycznych, przynoszą efekt. Działania te wpisują się też idealnie w strategię rozwoju turystyki województwa świętokrzyskiego.

statuetka_1.jpg 

statuetka_3.JPG 



W tegorocznej edycji wśród nagrodzonych znalazł się również Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA &Wellness w Busku-Zdroju, który statuetkę "Wędrowca Świętokrzyskiego" otrzymał w kategorii "Przedsiębiorstwo". Otwarty w kwietniu 2013 roku obiekt jest pierwszym czterogwiazdkowym hotelem w Busku-Zdroju i kolejnym w regionie świętokrzyskim. W uzasadnieniu przyznania nagrody organizatorzy wskazali, że powstanie Hotelu Słoneczny Zdrój jest inwestycją roku wzbogacającą bazę noclegową regionu.

wedrowiec_spa_sloeneczny001.JPG 

- "To duża satysfakcja odbierać z rąk władz województwa tak znaczący dowód uznania za działalność na rzecz rozwoju turystycznego regionu. Wraz z pracownikami bardzo mocno promujemy walory turystyczne Ponidzia i całego regionu Świętokrzyskiego. Dzięki akcjom marketingowym i PR chcemy rozwinąć modę na Świętokrzyskie i Ponidzie, a tym samym  zachęcić do odwiedzania naszego regionu. Nagroda w kategorii "Przedsiębiorstwo" jest dodatnią oceną pracy i zaangażowania naszych pracowników w promocję regionu, a w szczególności bardzo dobrych i mocnych działań reklamowych prowadzonych przez Pana Pawła Gawiora, odpowiedzialnego za marketing i PR w naszym obiekcie.”- mówi Agnieszka Dąbrowska, Dyrektor Generalny Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa &Wellness w Busku-Zdroju. 

(bs), (pg)


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (21)
     

-do obserwatora (2013-10-17 00:27:22)

a jaka to zasługę ma przedsiębiorstwo funkcjonujące mniej niż pół roku?

-olo (2013-10-16 23:48:31)

Uporządkujmy kilka spraw. Otóż w regionie nie ma atrakcji turystycznych. Co najwyżej ciekawostki mogące turystę zainteresowac. Urzędnicy zajmujący się turystyką, dla podniesienia własnego prestiżu oraz stołków wymyślili sobie ,, atrakcje,,.

Promocja Buska to promocja głównego waloru miasta czyli uzdrowiskowego. I nie chodzi tu o reklamowanie się pojedynczych obiektów typu sanatoria a o promocję walorów uzdrowiskowych. Między promocja a reklama usług uzdrowiskowych jest zasadnicza róznica. Promuje się markę a nie sztucznie pompowane nibyatrakcje

Promować powinien każdy, kto z faktu funkcjonowania w mieście uzdrowiskowym może z tego tytułu odnieść jakieś korzyści A więc także mieszkańcy. Hotel S.Z jest takim właśnie szczególnym obiektem. Nikt nie wymaga aby ten hotel zajmował się wyłącznie promocją marki Busko. Chodzi o to, aby się do tej promocji włączył na miarę swoich możliwości i perspektyw rozwojowych. Włączył w ramach ogólnego projektu promocyjnego

Kto powinien taki projekt przygotować. Napewno profesjonalista. Za to odpowiada burmistrz i podległe mu służby.

Ktoś tu chwali kierownictwo PSB, że chciało inwestować w Busku a nie w Zakopanem czy Sopocie. Otóz tam jest wiele hoteli tej klasy co S.Z. Tu jest narazie rodzynek i jest zapotrzebowanie na usługi hotelowe wyższej kategorii. Więc prosty tachunek ekonomiczny.

Promocja Buska a nie gminy Busko ani też regionu Ponidzie. Dlatego że Busko ma już swoją markę. Gmina ani region ponidzia takiej marki jeszcze niema. Promocji marki Busko nie nalezy wspierać, bo co to konkretnie oznacza,Trzeba tą promocję realizować według jakiegoś pomysłu. Tylko kto ma się tym zająć?Dużo się mowi o turystyce. Ale jakiej? Możliwa jest tu tylko turystyka sanatoryjna i jej pochodne. Bo w innym celu niky stadnie Buska nie nawiedzi, bo po co?

-do olo (2013-10-16 21:40:30)

No to kto ma się zajmować rozwojem turystyki w regionie , no bo przecież nie Słoneczny Zdrój?

-obserwator (2013-10-16 21:27:57)

czytając te komentarze zastanawiam się skąd w was tyle jadu? Jak wynika z artykułu Słoneczny Zdrój został wyróżniony w kategorii Przedsiębiorstwo, a nie w kategorii "Atrakcje turystyczne". Kapituła konkursu z pewnością wnikliwie oceniała każdy aspekt jego działalności i skoro został wyróżniony to znaczy że spełnił wszystkie kryteria potrzebne do otrzymania tej nagrody. Hotel SZ nie może wyręczać wszystkich wokół z promocji naszego uzdrowiska - sanatorium Marconi, Park Zdrojowy, czy inne wymieniane tu obiekty mają swoich zarządców i to w ich zakresie obowiązków jest dbanie o promocję obiektów, których są właścicielami. Hotel SZ może jedynie wspierać ich promocję, jeżeli te podmioty wyrażą chęć współpracy. Niestety trzeba zapomieć o tym, że dziś wystarcy dać turyście mapkę Buska, wypuścić go do Parku Zdrojowego na spacer, czy dać mu do popróbowania Buskowiankę i to zapewni nam sukces i powrót tego turysty za rok. Podziwiam kierownictwo PSB za to, że zamiast zainwestować pozyskane środki w budowę hotelu w Zakopanem czy Sopocie, chcieli zainwestować pieniądze w naszym mieście, podjęli ryzyko prowadzenia takiego obiektu z dala od Zroju. To jest wyzwanie dla pracującej tam kadry managerskiej. Nie szktuka jest zdrobić wille w strefie zdrojowej i udawać że tam się dba o turystów. To pracownicy SZ mają prawdziwe wyzwanie. Ja życzę im powodzenia, bo wiem, że każdy kto odwiedzi Busko, bez względu na to czy będzie spędzał czas tylko w hotelu na błogim leniuchowaniu w strefie SPA, czy aktywnie będzie chciał zwiedzać Ponidzie, zostawi pieniądze, z których część trafi do budżetu Gminy Busko w formie podatków, opłat lokalnych czy klimatycznych i z których my jako mieszkańcy będziemy mogli korzystać, pod warunkiem ich właściwego wykorzystania. Wspierajmy każdą aktywność która pojawia się u nas w Busku, bo dzięki m.in. temu hotelowi część klientów biznesowych nie doda gazu przejeżdżając przez Busko i nie pojedzie do Malinowego do Solca! A o promocję atrakcji które już mamy niech dbają przede wszystkim ich zarządcy - to ich zadanie, zamiast narzekać niech wezmą się do pracy i niech za rok zgłoszą udział w konkursie Wędrowca. Czekajmy na kolejne sukcesy kolejnych firm, instytucji, osobowości.

-olo (2013-10-16 21:16:03)

naiwni myślą, że promocja miasta to zadanie działu czy wydziału w magistracie. Niestety program a dokładniej strategia promocji miasta to zadanie dla wszystkich, także mieszkańców miasta. Bo nie jest możliwe wypromowanie wizerunku marki miasta przy obojętności w tej sprawie mieszkańców. Odnoszę wrażenie, że burmistrz Buska tego w ten sposób nie pojmuje.

Cały problem z promocja wynika stąd, że nie wiadomo kto i w jaki sposób sprawami ma się zajmować. Także na tym, że nie ma programu ani pomysłu jak uruchomić , wydawałoby się odległe od tego tematu, instytucje i organizacje.

Drobny przykład. Jednym z ważnych narzędzi promocji sa komunikaty wizualne jakich wiele miasto nieustannie kieruje do bliższego i dalszego otoczenia. Odpowiednio uporządkowane i przygotowane takie komunikaty tworzą miejską stronę internetową. Spójrzmy na strony zatytułowane ,, Busko itp,, Do jakiego pomysłu nawiązują? Jaki obraz miasta i jego mieszkańców przekazuja do wszystkich? Czy jest w tym jakiś pomysł czy tylko formuła słupa ogłoszeniowego/A przecież dzięki miejskiej stronie internetowej nawet odległe o setki kilometrów osoby moga sobie kształtować wizerunek miasta, co jest podstawowym bodżcem do jego odwiedzin

-do ja (2013-10-16 19:49:57)

Nie ma wcale wyręczać informacji turystycznej tylko dostał nagrodę w dziedzinie turystyki czyli ktoś kto przyznawał tę nagrodę uznał, że jak to uzasadnili hotel wzbogacił bazę noclegową i to ma podobno przełożyć się na liczbę turystów. To, że zarówno obsługa Słonecznego ale też innych sanatoriów nie mają zielonego pojęcia o atrakcjach turystycznych regionu to wiadomo już od dawna. Ale to jest wina wydziałów promocji i turystyki w urzędach.

-ja (2013-10-16 17:37:25)

W artykule jest uzasadnienie przyznania nagrody: ".... powstanie Hotelu Słoneczny Zdrój jest inwestycją roku wzbogacającą bazę noclegową regionu...". Jak to "wzbogacenie bazy noclegowej" przełoży się na liczbę turystów odwiedzających nasz region, to zobaczymy w przyszłości. Może się okazać, że na nocowanie w tym hotelu nie będzie stać turystów, a jedynie przedstawicieli firm, którzy turystami nie są. Ale dlaczego nowo powstały hotel ma wyręczać w promocji turystyki biuro informacji turystycznej z BSCK?

-do do poniżej (2013-10-16 12:48:28)

Tylko, że ta buteleczka mogłaby być każdej innej firmy, ale jest to własnie Buskowianka! Poza tym Słoneczny Zdrój to nie jest Informacja Turystyczna i niekiedy nawet tutaj może zabraknąć jakiejś publikacji czy mapki. Co nie zmienia faktu, że materiały takie są na bieżąco uzupełniane.

Ktoś na siłę szuka dziury w całym, stosując takie jednostronne, nieobiektywne i krytyczne komentarze.

-do poniżej (2013-10-16 11:35:56)

podpisując się nazwiskiem, być może liczy Pan na upust za korzystanie z hotelu. Ośwadczam że
- nie ma w hotelu możliwości nabycia i
wysłania widokówki z Buska
- recepcja hotelu nie dysponuje planem
Buska a w szczególności części
uzdrowiskowej
- druki wyłozone w pokoju nie informują
o Busku lecz o tzw atrakcjach ponidzia
- w menu restauracji hotelowej nie ma
wymienionego sztandarowego produktu
Buskiego uzdrowiska jakim jest
buskowianka
- wiedza recepcjinistek hotelowych o
najbliższej okolicy jest
niedostateczna

Buteleczka Buskowianki w pokoju hotelowym nie jest żadnym prezentem dla gości. Płaci się za nia tak samo jak za
zużyty papier toaletowy, mydło w płynie czy ręcznik. Nie bywa Pan w hotelach, stąd ta niewiedza. Hotel nie promuje regionu ale promuje a dokładniej reklamuje siebie samego. To różnica zasadnicza.Błąd polega na tym ,że hotel powinien, tak uważam, przykleić się do marki Busko-uzdrowisko i z tej marki korzystać. Wówczas wszystkie te braki o których wspominam naturalnie by nie istniały. Tymczasem hotel próbuje nieudolnie promować zaniedbane turystycznie i słabo znane ponidzie. Stąd akcent na te tereny. Gdyby ponidzie było rozwinięte turystycznie być może miałoby to sens. Tymczasem ponidzie jest mocno turystycznie zaniedbane i znane ludziom mieszkającym w promieniu 70 -100 km czyli odjazdu autem , bez potrzeby korzystania z hoteluPisze Pan Bień, że jedzenie jest super. Otóż jest zaledwie przyzwoite za co oczywiście każdy płaci. A ceny tego wyżywienia do niskich nie należą. Najlepiej sprawdzić to w cenach zup, napojów, alkoholu. Więc jaka łaska?
Być może dla akwitytora handlowego ten hotel to wielki luksus. Ale dla osób chcących tu przez tydzień wypocząć koszt pobytu w miejscu pozbawionym atrakcji jest równy pobytowi np w Grecji

-Tomasz Bień (2013-10-16 08:54:24)

Czytając te komentarze widać jak ludzie w Busku są anty nastawieni do wszystkiego. Jestem przedstawicielem handlowym, który nocuje w Słonecznym Zdroju i obiektywnie stwierdzam, że w wszędzie w Hotelu są informacje o regionie, w każdym pokoju katalogi, broszury i foldery atrakcji turystycznych, obrazy nad łóżkiem z tych regionów, film reklamujący region na recepcji no i oczywiście w każdym pokoju w prezencie dla gości Buskowianka . W bibliotece hotelowej albumy o Ponidziu, Busku-Zdroju i Kielcach. Ludzie wskażcie mi strony hotelowe i obiekty gdzie tak dużo jest informacji o rynku lokalnym, gdzie hotel ponosi własne nakłady finansowe aby promować region. Obsługa i jedzenie jest super, zresztą ostatnio widziałem się tu z kolegą z Nidy, który tez to potwierdził. Wam lokalnym nigdy się tu nie dogodzi, Wy szukacie tylko dziury w całym, a nie patrzycie na plusy, dlatego z tego miejsca pozdrawiam mój kochany Tarnów, przynajmniej tam społeczeństwo jest fair.

PS. Ja przynajmniej mam odwagę się podpisać swoimi imieniem i nazwiskiem.

-pik (2013-10-16 00:23:38)

No ale czy w Busku i okolicy jest ktokolwiek kogo można by uhonorować jakimś wyróżnieniem w dziedzinie turystyki.
Nagrodę ktoś wymyślił i trzeba komuś ją dać. Akurat nawinął się Słoneczny Zdrój to mu dali. Jestem przekonany, że nawet w 1 % jego działalność nie przyczynia się do rozwoju turystyki w regionie ale hotel jako świeżo otwarty ma trochę pieniędzy więc ich stać na statuetki i nagrody, bo jak napisali w artykule "wzbogaca bazę noclegową regionu". No i co z tego, że wzbogaca. W Busku jest pełno lokali do wynajęcia. Lokale te wzbogacają bazę ogółu powierzchni handlowo-usługowych regionu.

-olo (2013-10-16 00:05:17)

nie prosiłem o polemikę a jedynie wskazanie z czym się nie zgadzałeś. Ale już wiem ,że nie wydobędę tych informacji.

-busko (2013-10-15 23:51:45)

niekoniecznie będę polemizował mając inne zdanie.w pewnych sprawach się nie zgadzałem i to wszystko,takie mam prawo.Nie zawsze mam ochotę polemizować bo normalnie nie warto.

-olo do poniżej (2013-10-15 22:52:56)

bądż tak łaskaw przypomnieć z czym się nie zgadzałeś jeśli chodzi o moje opinie czy komentarze? Miałeś inny pogląd, czy nie zgadzałeś się co do zasady? Odpowiedz, bo nie pamiętam aby ktos tu ze mna merytorycznie polemizował

-busko (2013-10-15 22:43:12)

układy nie mogą iść na bok,Przecież Busko układami stoi.Gdzie i za co bawiły by się przez nas wybrane WŁADZE.To jakaś paranoja.Ja się do grzechu przyznaję,głosowałem na tego dupka Waldusia.Przyznaję też że na niego i jemu podobnych jakim jest ryży poprzednik też głosować nie będę nigdy.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry