Dwie statuetki Wędrowca trafiły do powiatu buskiego
2013-10-15 12:04:42

Podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się w piątek, 11 października, w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim, wręczono statuetki 'Wędrowca Świętokrzyskiego'.


Są to nagrody marszałka województwa świętokrzyskiego przyznawane rokrocznie za działania służące rozwojowi turystyki.

11 października  Wędrowca Świętokrzyskiego z rąk wicemarszałka Grzegorza Świercza odebrał Adam Pałys Wójt Gminy Solec-Zdrój. Statuetki te przyznawane są za działania na rzecz rozwoju turystyki i promocji województwa. Wędrowiec przyznawany jest w czterech kategoriach: „Przedsiębiorstwo”, „Osobowość turystyczna”, „Atrakcje turystyczne” i „ Gmina turystyczna”. I właśnie w tej ostatniej kategorii laur zwycięzcy przypadł Gminie Solec-Zdrój.

To jeszcze jeden dowód na to, że konsekwentne działania, mające na celu
poszerzenie oferty uzdrowiskowej o szereg atrakcji czysto turystycznych,
przynoszą efekt. Działania te wpisują się też idealnie w strategię
rozwoju turystyki województwa świętokrzyskiego.

statuetka_1.jpg 

statuetka_3.JPG 



W tegorocznej edycji wśród nagrodzonych znalazł się również Hotel Słoneczny Zdrój Medical SPA &Wellness w Busku-Zdroju, który statuetkę "Wędrowca Świętokrzyskiego" otrzymał w kategorii "Przedsiębiorstwo". Otwarty w kwietniu 2013 roku obiekt jest pierwszym czterogwiazdkowym hotelem w Busku-Zdroju i kolejnym w regionie świętokrzyskim. W uzasadnieniu przyznania nagrody organizatorzy wskazali, że powstanie Hotelu Słoneczny Zdrój jest inwestycją roku wzbogacającą bazę noclegową regionu.

wedrowiec_spa_sloeneczny001.JPG 

- "To duża satysfakcja odbierać z rąk władz województwa tak znaczący dowód uznania za działalność na rzecz rozwoju turystycznego regionu. Wraz z pracownikami bardzo mocno promujemy walory turystyczne Ponidzia i całego regionu Świętokrzyskiego. Dzięki akcjom marketingowym i PR chcemy rozwinąć modę na Świętokrzyskie i Ponidzie, a tym samym  zachęcić do odwiedzania naszego regionu. Nagroda w kategorii "Przedsiębiorstwo" jest dodatnią oceną pracy i zaangażowania naszych pracowników w promocję regionu, a w szczególności bardzo dobrych i mocnych działań reklamowych prowadzonych przez Pana Pawła Gawiora, odpowiedzialnego za marketing i PR w naszym obiekcie.”- mówi Agnieszka Dąbrowska, Dyrektor Generalny Hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa &Wellness w Busku-Zdroju. 

(bs), (pg)


 







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=15182