swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Czterogwiazdkowy Bristol w Busku-Zdroju

Dodane: Kasia Data: 2013-10-10 15:28:42 (czytane: 36928)  Wersja do druku

W Busku-Zdroju powstaje czterogwiazdkowy obiekt Sanatorium & Medical SPA Bristol, który znajduje się na terenie zabytkowego sanatorium Bristol. Prace nad rozbudową i remontem starego budynku rozpoczęły się pod koniec 2012 roku.

Remont powinien zakończyć się wiosną 2014 roku. Wielkie otwarcie planowane jest w maju przyszłego roku.

brisytol_budowa.jpg

Bristol **** Sanatorium & Medical Spa jest połączeniem starego zabytkowego sanatorium z nowoczesnym obiektem. Podczas remontu nie wyburzono całkowicie starej części zabytkowego Bristolu, pozostawiono ściany zewnętrzne i nośne. Wszystkie elementy z epoki zostały oczyszczone i odnowione. Będą one przypominały kuracjuszom o dawnej świetności Bristolu. Dzięki połączeniu starego z nowym możliwe będzie uzyskanie nie tylko wspaniałego efektu wizualnego, ale również jakościowego.

budowa_bristol1.jpg


Obecnie w nowo budowanym obiekcie, który będzie dużo większy od zabytkowego, prowadzone są prace instalatorskie. Powoli kończą się prace konstrukcyjne, postawiono już wszystkie ściany nośne, słupy i stropy.

 bristol.jpg


Nowy Bristol to nie tylko sanatorium posiadające pełny pakiet zabiegów leczniczych z wykorzystaniem największego bogactwa Buska-Zdroju czyli wody siarczkowej. To także najnowocześniejsze medyczne SPA w Polsce, które będzie uzupełniać bazę zabiegową części sanatoryjnej o zabiegi oparte na najnowocześniejszych technologiach i osiągnięciach techniki medycznej. Przyjeżdżający do Bristolu goście będą mogli, dzięki zabiegom i wypoczynkowi, szybko wrócić do zdrowia.

 bristol_bar.jpg


W nowym Bristolu będą wykorzystywane najnowsze technologie w leczeniu. Goście korzystający z oferty nowego obiektu mogą być spokojni o swoje zdrowie. W nowo budowanym obiekcie woda nie będzie dezynfekowana przy użyciu chloru, a ozonowana i oczyszczana za pomocą nanosrebra.

Ponadto do zabiegów będzie wykorzystywana najnowocześniejsza aparatura, najwyższej jakości. Każdy z przebywających w Bristolu pacjentów będzie miał możliwość przebadania się u lekarza i wykonania badań profilaktycznych niezbędnych do określenia stanu zdrowia.

bristol_basen.jpg


Na terenie nowego czterogwiazdkowego obiektu Bristol powstanie 71 pokoi, 42 gabinety zabiegowe, kriokomora, basen, 4 rodzaje saun, kawiarnia, sala kominkowa, Beach Bar na dachu budynku, restauracja, podziemny parking, sklepy i punkty usługowe. Funkcję dyrektora generalnego Bristolu*** Sanatorium&Medical SPA pełni Piotr Ledworuch.

bristol_hall.jpg


W nowo powstającym Bristolu**** Sanatorium & Medical Spa będzie pracowało ponad 70 osób. Wszystkie zainteresowane pracą osoby już dzisiaj mogą składać aplikacje.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (55)
     

-do poniżej (2013-10-14 10:10:18)

Odpowiadam-to o co pytacie/bycok,aleja,przybudówka/to zasługa ziemi Buska,na czele z poprzednimi dwoma burmistrzami.

-do -ks (2013-10-13 20:42:03)

a kto zezwolił na zepsucie starej i pięknej (wcześniej)al.Mickiewicza.Teraz jest wielkie gówn..o,bród i smród.a miłość do starej została....debilizm naszych władz.

-ks (2013-10-13 17:24:18)

kto zezwolil na taka profanacje byczoka.
jak mozna bylo tak rozkopac. z jednej i z drugiej strony. taka zjezdzalnie zlikwidowac.

-Blab (2013-10-13 14:51:10)

Nie uważam, Ze Słowacki jest ani marnie zarządzany ani podający zle jedzenie. Osoby nim zarządzające wkładają pełno pracy i siły w ten obiekt, który wciąż się rozwija i wciąż jest pełen ludzi, więc może trochę zastanowienia.

-Gary (2013-10-13 14:22:31)

Kto jest właścicielem tego nowo powstającego obiektu.

-DO ŚWIATOWCA (2013-10-12 20:39:30)

jeżeli ktoś pisze zimioków,powinien też napisać jeno wom,nie(tylko wam).Człowieku ze świata powstrzymaj swoją opinię dla siebie.w swoim zaścianku

-ŚWIATOWIEC (2013-10-12 20:19:12)

DO WSZYSTKICH - JAKIE WY JESTEŚCIE MAŁOMIASTECZKOWE PROWINCJUSZE. TYLKO WAM ZIMIOKÓW I ZALEWAJKI NALAĆ. ZAŚCIANEK I SŁOMA Z BUTÓW.

-z za miedzy (2013-10-12 20:00:08)

kolega z Pińczowa pyta się,dlaczego wam rozkopali BYCZĄ GÓRĘ? CZEGO TAM SZUKAJĄ? odpowiedziałem że SZUKAJĄ ROZUMU BURMISTRZA (byłego)zapytał ponownie:i co znaleźli? odpowiedziałem że nie, ponieważ go nie mieli i znaleźć nie mogli.ś.p.BYCZA GÓRA zachowała się tylko w jednej trzeciej,jednak popieram inwestycję w BRISTOLU.

-kolorowa (2013-10-12 19:48:26)

faktycznie byczej góry lepiej nie trzabylo przerabiac! te schody wsrodku góry wylądają idiotycznie!

-do olo (2013-10-12 19:33:40)

olo,nie przepraszaj,bądź tylko normalny.Niech nie wydaje ci się że pozjadałeś wszystkie rozumy.Jesteś często śmieszny i złośliwy...BARDZO ZŁOŚLIWY I BARDZO SAM SIĘ OŚMIESZASZ.

-popieram (2013-10-12 19:28:02)

popieram inwestora BRISTOLA.to wygląda SUPER.jednak wydaje mi się że jeżeli będzie tak nierozsądny z cenami,padnie jak Słoneczny.Myślę że jest bardziej myślący.WRESZCIE padnie knajpa w BSCK.Może zamiast tamtej knajpy dla kolesiów zrobią salę dla nauki obsługi komputerów.Pozdrawiam inwestora BRISTOLA i ludzi normalnie myślących.

-olo (2013-10-12 13:35:23)

klimat miasta to kategoria ulotna i trudna do zdefiniowania. W Busku ten klimat można ew odnosić do części uzdrowiskowej a w szczególności al 1 Maja. Klimat uzdrowiskowy można podtrzymywać, kultywować, wzbogacać. Tylko na miły Bóg, kto ma to robić? Słaby burmistrz tematu nie ogarnia. Wyjątkowo słoaby dział promocji nawet o tych sprawach nie mysli.Jest towarzystwo wzajemnej adoracji, ale z kim tam rozmawiać? Kto zdobędzie się na intelektualny wysiłek i opisze na czym ten klimat polega, co jest w nim wartościowe?Jest wreszczir jakaś grupa pedagogów czyli wydawałoby się ludzi światłych. Niestety w tych sprawach nie są kompetentni.

Klimat uzdrowiska można kreować, podtrzymywać lub wręcz kultywować na dziesiątki sposobów. Jednym jest dbałosc o architekturę. Niestety tu sukcesów nie ma. Gniot w miejsce Wiślicy zdewastował 1 Maja a dobudówka do Słowackiego doprawiła z drugiej strony.Dobudówka do Marconiego to wyjatkowy dowód niekompetencji wojewódzkiego konserwatora. Zenująca jest ta tablica przy równie marnym pomniku Leszka Czarnego. A już niezrozumiałe są te mury oporowe na Byczej

Busko zamiast tylu zastępców burmistrza potrzebuje plastyka miejskiego oraz kompetentnego architekta. Radni - bezradni takiej potrzeby raczej nie widzą. mBurmistrz także. Więc będzie się kleić i klecić jak dotychczas

-do polak (2013-10-12 09:49:33)

tam pewno będzie drogo ale jak zaczniesz już oszczędzać to pewno na zupkę uzbierasz ..... ,

-polak (2013-10-12 08:28:44)

MOże będzie tam można zjeść normalny obiad i kolację a nie ten syf co serwują w słowackim

-odcisk (2013-10-12 06:40:37)

Olo ma rację nie można ze względu na czasy stawiać nowoczesnych budowli bo to jest na topie, Busko należy otrzymywać w stylu dawnej architektury a nie budować betonowo szklane obiekty nie pasujące do niczego a tylko nadążające za czasem. Niedługo większość rozbudowujących się miast będzie miała właśnie takie obiekty i co Busko będzie wyróżniać czym ??? a niczym będzie zimnym, nieprzyciągającym kurortem bo nawet Solec /JEŚLI BĘDZIE Z GŁOWIĄ ZARZĄDZANY/ i ze względu na jakość wody siarczkowej nas wyścignie jeśli się jeszcze rozbuduje. TO MIAST POWINNO MIEĆ KLIMAT-KTO Z WAS NIE LUBI ZAGLĄDAĆ DO WESTERNÓW?. ZA 10-20 LAT ZROZUMIECIE O CZYM MÓWIŁ OLO I JA GO POPIERAM.Kiedyś psioczyliście prawie wszyscy na dobudowę do Marconiego teraz już przyzwyczailiście się do tych brył i nawet akceptujecie bristol.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry