Dodane: Kasia Data: 2013-10-10 15:28:42 (czytane: 36928) 
W Busku-Zdroju powstaje czterogwiazdkowy obiekt Sanatorium & Medical SPA Bristol, który znajduje się na terenie zabytkowego sanatorium Bristol. Prace nad rozbudową i remontem starego budynku rozpoczęły się pod koniec 2012 roku.
Remont powinien zakończyć się wiosną 2014 roku. Wielkie otwarcie planowane jest w maju przyszłego roku.

Bristol **** Sanatorium & Medical Spa jest połączeniem starego zabytkowego sanatorium z nowoczesnym obiektem. Podczas remontu nie wyburzono całkowicie starej części zabytkowego Bristolu, pozostawiono ściany zewnętrzne i nośne. Wszystkie elementy z epoki zostały oczyszczone i odnowione. Będą one przypominały kuracjuszom o dawnej świetności Bristolu. Dzięki połączeniu starego z nowym możliwe będzie uzyskanie nie tylko wspaniałego efektu wizualnego, ale również jakościowego.

Obecnie w nowo budowanym obiekcie, który będzie dużo większy od zabytkowego, prowadzone są prace instalatorskie. Powoli kończą się prace konstrukcyjne, postawiono już wszystkie ściany nośne, słupy i stropy.

Nowy Bristol to nie tylko sanatorium posiadające pełny pakiet zabiegów leczniczych z wykorzystaniem największego bogactwa Buska-Zdroju czyli wody siarczkowej. To także najnowocześniejsze medyczne SPA w Polsce, które będzie uzupełniać bazę zabiegową części sanatoryjnej o zabiegi oparte na najnowocześniejszych technologiach i osiągnięciach techniki medycznej. Przyjeżdżający do Bristolu goście będą mogli, dzięki zabiegom i wypoczynkowi, szybko wrócić do zdrowia.

W nowym Bristolu będą wykorzystywane najnowsze technologie w leczeniu. Goście korzystający z oferty nowego obiektu mogą być spokojni o swoje zdrowie. W nowo budowanym obiekcie woda nie będzie dezynfekowana przy użyciu chloru, a ozonowana i oczyszczana za pomocą nanosrebra.
Ponadto do zabiegów będzie wykorzystywana najnowocześniejsza aparatura, najwyższej jakości. Każdy z przebywających w Bristolu pacjentów będzie miał możliwość przebadania się u lekarza i wykonania badań profilaktycznych niezbędnych do określenia stanu zdrowia.

Na terenie nowego czterogwiazdkowego obiektu Bristol powstanie 71 pokoi, 42 gabinety zabiegowe, kriokomora, basen, 4 rodzaje saun, kawiarnia, sala kominkowa, Beach Bar na dachu budynku, restauracja, podziemny parking, sklepy i punkty usługowe. Funkcję dyrektora generalnego Bristolu*** Sanatorium&Medical SPA pełni Piotr Ledworuch.

W nowo powstającym Bristolu**** Sanatorium & Medical Spa będzie pracowało ponad 70 osób. Wszystkie zainteresowane pracą osoby już dzisiaj mogą składać aplikacje.
/kr/
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (55) |
-do poniżej (2013-10-14 10:10:18)
Odpowiadam-to o co pytacie/bycok,aleja,przybudówka/to zasługa ziemi Buska,na czele z poprzednimi dwoma burmistrzami.
-do -ks (2013-10-13 20:42:03)
a kto zezwolił na zepsucie starej i pięknej (wcześniej)al.Mickiewicza.Teraz jest wielkie gówn..o,bród i smród.a miłość do starej została....debilizm naszych władz.
-ks (2013-10-13 17:24:18)
kto zezwolil na taka profanacje byczoka.
jak mozna bylo tak rozkopac. z jednej i z drugiej strony. taka zjezdzalnie zlikwidowac.
-Blab (2013-10-13 14:51:10)
Nie uważam, Ze Słowacki jest ani marnie zarządzany ani podający zle jedzenie. Osoby nim zarządzające wkładają pełno pracy i siły w ten obiekt, który wciąż się rozwija i wciąż jest pełen ludzi, więc może trochę zastanowienia.
-Gary (2013-10-13 14:22:31)
Kto jest właścicielem tego nowo powstającego obiektu.
-DO ŚWIATOWCA (2013-10-12 20:39:30)
jeżeli ktoś pisze zimioków,powinien też napisać jeno wom,nie(tylko wam).Człowieku ze świata powstrzymaj swoją opinię dla siebie.w swoim zaścianku
-ŚWIATOWIEC (2013-10-12 20:19:12)
DO WSZYSTKICH - JAKIE WY JESTEŚCIE MAŁOMIASTECZKOWE PROWINCJUSZE. TYLKO WAM ZIMIOKÓW I ZALEWAJKI NALAĆ. ZAŚCIANEK I SŁOMA Z BUTÓW.
-z za miedzy (2013-10-12 20:00:08)
kolega z Pińczowa pyta się,dlaczego wam rozkopali BYCZĄ GÓRĘ? CZEGO TAM SZUKAJĄ? odpowiedziałem że SZUKAJĄ ROZUMU BURMISTRZA (byłego)zapytał ponownie:i co znaleźli? odpowiedziałem że nie, ponieważ go nie mieli i znaleźć nie mogli.ś.p.BYCZA GÓRA zachowała się tylko w jednej trzeciej,jednak popieram inwestycję w BRISTOLU.
-kolorowa (2013-10-12 19:48:26)
faktycznie byczej góry lepiej nie trzabylo przerabiac! te schody wsrodku góry wylądają idiotycznie!
-do olo (2013-10-12 19:33:40)
olo,nie przepraszaj,bądź tylko normalny.Niech nie wydaje ci się że pozjadałeś wszystkie rozumy.Jesteś często śmieszny i złośliwy...BARDZO ZŁOŚLIWY I BARDZO SAM SIĘ OŚMIESZASZ.
-popieram (2013-10-12 19:28:02)
popieram inwestora BRISTOLA.to wygląda SUPER.jednak wydaje mi się że jeżeli będzie tak nierozsądny z cenami,padnie jak Słoneczny.Myślę że jest bardziej myślący.WRESZCIE padnie knajpa w BSCK.Może zamiast tamtej knajpy dla kolesiów zrobią salę dla nauki obsługi komputerów.Pozdrawiam inwestora BRISTOLA i ludzi normalnie myślących.
-olo (2013-10-12 13:35:23)
klimat miasta to kategoria ulotna i trudna do zdefiniowania. W Busku ten klimat można ew odnosić do części uzdrowiskowej a w szczególności al 1 Maja. Klimat uzdrowiskowy można podtrzymywać, kultywować, wzbogacać. Tylko na miły Bóg, kto ma to robić? Słaby burmistrz tematu nie ogarnia. Wyjątkowo słoaby dział promocji nawet o tych sprawach nie mysli.Jest towarzystwo wzajemnej adoracji, ale z kim tam rozmawiać? Kto zdobędzie się na intelektualny wysiłek i opisze na czym ten klimat polega, co jest w nim wartościowe?Jest wreszczir jakaś grupa pedagogów czyli wydawałoby się ludzi światłych. Niestety w tych sprawach nie są kompetentni.
Klimat uzdrowiska można kreować, podtrzymywać lub wręcz kultywować na dziesiątki sposobów. Jednym jest dbałosc o architekturę. Niestety tu sukcesów nie ma. Gniot w miejsce Wiślicy zdewastował 1 Maja a dobudówka do Słowackiego doprawiła z drugiej strony.Dobudówka do Marconiego to wyjatkowy dowód niekompetencji wojewódzkiego konserwatora. Zenująca jest ta tablica przy równie marnym pomniku Leszka Czarnego. A już niezrozumiałe są te mury oporowe na Byczej
Busko zamiast tylu zastępców burmistrza potrzebuje plastyka miejskiego oraz kompetentnego architekta. Radni - bezradni takiej potrzeby raczej nie widzą. mBurmistrz także. Więc będzie się kleić i klecić jak dotychczas
-do polak (2013-10-12 09:49:33)
tam pewno będzie drogo ale jak zaczniesz już oszczędzać to pewno na zupkę uzbierasz ..... ,
-polak (2013-10-12 08:28:44)
MOże będzie tam można zjeść normalny obiad i kolację a nie ten syf co serwują w słowackim
-odcisk (2013-10-12 06:40:37)
Olo ma rację nie można ze względu na czasy stawiać nowoczesnych budowli bo to jest na topie, Busko należy otrzymywać w stylu dawnej architektury a nie budować betonowo szklane obiekty nie pasujące do niczego a tylko nadążające za czasem. Niedługo większość rozbudowujących się miast będzie miała właśnie takie obiekty i co Busko będzie wyróżniać czym ??? a niczym będzie zimnym, nieprzyciągającym kurortem bo nawet Solec /JEŚLI BĘDZIE Z GŁOWIĄ ZARZĄDZANY/ i ze względu na jakość wody siarczkowej nas wyścignie jeśli się jeszcze rozbuduje. TO MIAST POWINNO MIEĆ KLIMAT-KTO Z WAS NIE LUBI ZAGLĄDAĆ DO WESTERNÓW?. ZA 10-20 LAT ZROZUMIECIE O CZYM MÓWIŁ OLO I JA GO POPIERAM.Kiedyś psioczyliście prawie wszyscy na dobudowę do Marconiego teraz już przyzwyczailiście się do tych brył i nawet akceptujecie bristol.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.