W Busku-Zdroju powstaje czterogwiazdkowy obiekt Sanatorium & Medical SPA Bristol, który znajduje się na terenie zabytkowego sanatorium Bristol. Prace nad rozbudową i remontem starego budynku rozpoczęły się pod koniec 2012 roku.
Remont powinien zakończyć się wiosną 2014 roku. Wielkie otwarcie planowane jest w maju przyszłego roku.
Bristol **** Sanatorium & Medical Spa jest połączeniem starego zabytkowego sanatorium z nowoczesnym obiektem. Podczas remontu nie wyburzono całkowicie starej części zabytkowego Bristolu, pozostawiono ściany zewnętrzne i nośne. Wszystkie elementy z epoki zostały oczyszczone i odnowione. Będą one przypominały kuracjuszom o dawnej świetności Bristolu. Dzięki połączeniu starego z nowym możliwe będzie uzyskanie nie tylko wspaniałego efektu wizualnego, ale również jakościowego.
Obecnie w nowo budowanym obiekcie, który będzie dużo większy od zabytkowego, prowadzone są prace instalatorskie. Powoli kończą się prace konstrukcyjne, postawiono już wszystkie ściany nośne, słupy i stropy.

Nowy Bristol to nie tylko sanatorium posiadające pełny pakiet zabiegów leczniczych z wykorzystaniem największego bogactwa Buska-Zdroju czyli wody siarczkowej. To także najnowocześniejsze medyczne SPA w Polsce, które będzie uzupełniać bazę zabiegową części sanatoryjnej o zabiegi oparte na najnowocześniejszych technologiach i osiągnięciach techniki medycznej. Przyjeżdżający do Bristolu goście będą mogli, dzięki zabiegom i wypoczynkowi, szybko wrócić do zdrowia.

W nowym Bristolu będą wykorzystywane najnowsze technologie w leczeniu. Goście korzystający z oferty nowego obiektu mogą być spokojni o swoje zdrowie. W nowo budowanym obiekcie woda nie będzie dezynfekowana przy użyciu chloru, a ozonowana i oczyszczana za pomocą nanosrebra.
Ponadto do zabiegów będzie wykorzystywana najnowocześniejsza aparatura, najwyższej jakości. Każdy z przebywających w Bristolu pacjentów będzie miał możliwość przebadania się u lekarza i wykonania badań profilaktycznych niezbędnych do określenia stanu zdrowia.
Na terenie nowego czterogwiazdkowego obiektu Bristol powstanie 71 pokoi, 42 gabinety zabiegowe, kriokomora, basen, 4 rodzaje saun, kawiarnia, sala kominkowa, Beach Bar na dachu budynku, restauracja, podziemny parking, sklepy i punkty usługowe. Funkcję dyrektora generalnego Bristolu*** Sanatorium&Medical SPA pełni Piotr Ledworuch.
W nowo powstającym Bristolu**** Sanatorium & Medical Spa będzie pracowało ponad 70 osób. Wszystkie zainteresowane pracą osoby już dzisiaj mogą składać aplikacje.
/kr/