Dodane: Kasia Data: 2013-10-04 09:41:11 (czytane: 15956) 
Po raz drugi 'Gaudeamus' obwieścił początek nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku działającym w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.
W uroczystej inauguracji roku akademickiego, która odbyła się 2 października o godzinie 17.00 w sali widowiskowej BSCK udział wzięli: gospodarz naszego miasta - Burmistrz Waldemar Sikora, Wiceburmistrz Henryk Radosz oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Justyna Nurek.

Studentów-seniorów oraz przybyłych gości powitał serdecznie Robert Dąbal - dyrektor BSCK. Następnie głos zabrał pan burmistrz Waldemar Sikora, życząc wszystkim studentom UTW wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i aktywnego uczestnictwa w zajęciach.


Uroczystość uświetnił koncert Salonowej Orkiestry Zdrojowej, w wykonaniu której słuchacze i zaproszeni goście mogli wysłuchać klasyki muzyki rozrywkowej.
źródło www.bsck.busko.pl
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (19) |
- odp. (2013-10-09 10:48:14)
ano piernik do wiatraka ma tyle że;w tej knajpie która jest w BSCK powinna znajdować się sala komputerowa,tak to prawda.marne jednak nadzieje,skoro jak wcześniej ktoś zauważył pije tam pewna pani z Kielc,wszyscy urzędasy od burmistrza oraz urzędasy od starosty.Nawet nie zdają sobie sprawy ile mają zrobionych zdjęć z ukrytych urządzeń rejestrujących.Poprzednio pili w Dersławie,ten sam właściciel.I ktoś zaprzeczy że ten pan nie ma urzędasów w swojej kieszeni(knajpie)
- (2013-10-08 23:55:07)
Ej jeżeli mogę 3 grosze wtrącić: moja MAMA uczęszcza na ten uniwerek. I się cieszy bo jako emerytowany pedagog z emeryturą 1200 PLN siedzi w domu i czeka/ no właśnie na co? Czy za tą kasę można na emeryturze coś nowego poznać czy tylko zbliżać się w biedzie do trumny? Ludzie, dajcie starszym trochę innowacji zanim zejdą!!!! A po drugie jak Pałka Koruba pije wódę na imprezie z panią dyrektor SPDOBROWODA ER i innymi pracownikami oświaty i gdy później staje po stronie w/w to jest OK?
-do ponizej (2013-10-08 21:53:00)
co ma piernik do wiatraka?
-do mieszkańca (2013-10-08 18:54:32)
przybytku z kazimierskiego-cokolwiek byś nie napisał wiadomo że to ty.Wyperfumowany wyżelowany śmierdzący sprejmami portier.Zapamiętaj należy się myć nie żelować i nie perfumować.A twoja uroda jest podobna do ryja świni.
-aaaa (2013-10-08 17:01:14)
nie przesadzajmy z tymi kompami dla seniorów, emeryci i tak nie będą ich kupować. a zamiast tego uniwerku, lepiej zorganizować cos dla dzieciakow i młodzieży bo oni są naszą przyszloscią, jak nie będzie nas młodych to i emeryci nie będą mieli emerytur. prosta sprawa
- (2013-10-07 22:24:13)
Komputer kosztuje od 1000 PLN i można na raty kupić po 25 PLN rata/miesiąc więc nie przesadzajmy.
-mieszkaniec (2013-10-07 21:24:45)
mi sie busko podoba wszelkie zmiany są na duży +, byczok nareszcie jakoś wygląda, a w tej knajpe w bsck jest najlepsze jedzenie w busku
-do odpowiadającego (2013-10-07 19:06:22)
odkąd to 90-cio latka stać na komputer skoro narzekają że na leki im brak.Nauka obsługi komputera powinna być w pomieszczeniu gdzie znajduje się obecnie knajpa w której serwowane są przede wszystkim alkohole,a dzieciom i młodzieży wstęp jest zakazany(zamknięte drzwi otwierane są tylko w czasie imprez które dają dochód posiadaczowi tej knajpy)O kierowniku BSCK należy pisać jak najczęściej.Może zmobilizuje go to bo do tej pory nie wykazał się niczym za co można by go pochwalić.Potwierdzam jest nieudacznikiem i partaczem,za co się nie weźmie to nic nie wychodzi.Dlaczego nic nie robi się dla dzieci i młodzieży.Też potwierdzam BYCZA GÓRA nie powinna być zamordowana.To jest tak jakby jakiś debil zaprojektował schody na SZCZYT GIEWĄTU.
-Do poniższego miernego kosmonauty (2013-10-06 21:29:18)
Tak, uważam że nawet 90 letni staruszek ma prawo do pozyskiwania nowych umiejętności jeżeli ma na to ochotę i pozwala mu na to stan jego zdrowia.
I nie jest w tym wątku miejsce na rozmowę o kierowniku BSCK i Bycoku. Temat dotyczy UTW.
-człowieku z kosmosu-poprzedniku (2013-10-06 19:14:11)
miernoto pospolita wiesz ile lat jest po wojnie?. Myślisz miernoto pospolita że dziewięćdziesięciolatkom potrzebna jest nauka obsługi komputera????Czy taka nauka powinna być w Uniwersytecie Trzeciego Wieku????Przecież mamy "udanego mądrego kierownika BSCK"któremu jeszcze nic się nie udało,a jest już pół roku wynagrodzenie pobiera,pytam ci się miernoto za co??? czy trzeba organizować UNIWERSYTET-IDIOTYZM.Ten Uniwersytet jest tak potrzebny jak potrzebna była rewitalizacja al.Mickiewicza i zabójstwo BYCZEJ GÓRY.Szkoda mi cię zacznij naukę od nowa,od zerówki!!!!!!!
- (2013-10-06 18:26:46)
Niestety z stwierdzam że spora część piszących tu to miernoty i po prostu prostackie chamstwo na zerowym poziomie. A co czy emeryci nie mogą mieć możliwości na pogłębianie swojej wiedzy choćby nawet dla przyjemności? Czy jeden baran z drugim nie zdaje sobie sprawy że to właśnie dzisiejsi emeryci walczyli o wolność i odbudowali nasz kraj po II wojnie? Więc co mają siedzieć w domach biorąc emerytury w wysokości około 1000 PLN i czekać na śmierć? A ja tpo bardzo pochwalam i wisi mi czy pan Sikora tą inaugurację zaszczycił obecnością czy byłby to Wąsowicz. Pomysł jest dobry i niech starsi również nauczą się podstaw obsługi komputera, internetu i innych rzeczy na których naukę w swojej karierze zawodowej nie mieli szans
-mieszkaniec (2013-10-05 21:05:30)
brawo dla burmistrza ,widać rękę dobrego gospodarza, cały czas się coś dobrego w mieście dzieje
-aaaa (2013-10-05 08:16:06)
fajna rozrywka dla nudzących się emerytów, tylko co emerytowi z tych studiow?
- (2013-10-05 01:17:08)
... i nie odwoływano zajęć :P
---- (2013-10-04 21:56:34)
To dobrze,że powstał taki uniwersytet. Ważne jednak, aby jego słuchaczy traktowano poważnie, zapewniając wykładowców na odpowiednim poziomie.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.