Po raz drugi 'Gaudeamus' obwieścił początek nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku działającym w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.
W uroczystej inauguracji roku akademickiego, która odbyła się 2 października o godzinie 17.00 w sali widowiskowej BSCK udział wzięli: gospodarz naszego miasta - Burmistrz Waldemar Sikora, Wiceburmistrz Henryk Radosz oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Justyna Nurek.
Studentów-seniorów oraz przybyłych gości powitał serdecznie Robert Dąbal - dyrektor BSCK. Następnie głos zabrał pan burmistrz Waldemar Sikora, życząc wszystkim studentom UTW wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i aktywnego uczestnictwa w zajęciach.
Uroczystość uświetnił koncert Salonowej Orkiestry Zdrojowej, w wykonaniu której słuchacze i zaproszeni goście mogli wysłuchać klasyki muzyki rozrywkowej.
źródło www.bsck.busko.pl