swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Sesja Rady Miejskiej - retransmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-09-14 10:30:42 (czytane: 21441)  Wersja do druku

W czwartek 12 września w sali konferencyjnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbyła się XXXII sesja Rady Miejskiej. Sesja rozpoczęła się od odznaczenia medalami za długoletnią służbę zasłużonych pracowników UMiG w Busku-Zdroju. Zapraszamy do oglądania retransmisji dziś o godz. 10.00

 Medale za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych wręczyła wojewoda świętokrzyski pani Bożentyna Pałka-Koruba.

sesja_rady_miejskiej.jpg



Po sprawozdaniu burmistrza za okres między sesjami, radni przystąpili do składania interpelacji i zapytań. Podjęto uchwały m.in. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Busko - Zdrój na lata 2013 - 2030, zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2013 rok, uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego część miasta Busko-Zdrój, w rejonie ulic: Armii Krajowej, 12-go Stycznia, 1-go Maja, Waryńskiego, Kopernika, Mickiewicza, Spacerowej, zmiany Uchwały Nr XXX/369/2013 Rady Miejskiej w Busku - Zdroju z dnia 20 czerwca 2013 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Buskiemu .

 sesja_rady_miejskiej1.jpg

Do Komisji Rewizyjnej przekazano skargę na działalność Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Bez rozpatrzenia pozostawiono skargę na działalność radnej Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji  z  Posiedzenia Rady Miejskiej  w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

Godziny emisji:
15.09.2013r.  - godz. 10.00, 17.00


Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

Czytaj także:
Porządek XXXII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

Sesja XXXII - projekty uchwał Rady Miejskiej.


 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (54)
     

-olo (2013-09-12 12:53:55)

Co to znaczy ,, zrobić coś dobrego dla Buska,,?Czy burmistrz to dziedzić który pewnego dnia zamiast batożyć kmiotków postawi im po flaszce okowity, za co będą mu dozgonnie wdzięczni? Co takiego dobrego Busku potrzeba? Wie ktos? Zadał sobie ktoś zbadanie tego problemu czy jak zwykle potrzebne rondo i skatepark czyli goowno w sensie rozwojowym miasta uzdrowiskowego

Przeszły burmistrz, oprócz kierowania pracą magistratu powinien mieć przed objęciem funkcji jasny i czytelny pomysł na swoje burmistrzowanie. Pomysł czyli cele jakie zamierza w kadencji osiągnąć. Chodzi o cele społeczne a nie np trwanie na stołku, przewracanie papierów i uczestnictwo w nic nie załatwiających naradach, co obecnie obowiązuje. Cele społeczne to nie budowa nowych chodników ale coś znacznie więcej

Nie znam nikogo którzy prezentowali się jako chętni do stołka nieżle płatnego, co by wydukali choć 3 -4 realne do wykonania cele

Zrobić coś dobrego dla Buska / gadka jak z Indyka S.Mrożka/ tylko co jest dobrego i dla kogo? Burmistrz nie jest w stanie takiego prezentu miastu wręczyć
Może to czynić wyłącznie z aktywnymi mieszkańcami. I tu jego rola aby tych mieszkańców uruchomić wokół jakiejś sprawy. Niestety narazie to się nie udaje. Burmistrzowie buscy żadnego celu nie ujawnili, żadnej aktywności społecznej nie pobudzili. Zdaje mi się, że nie mieli o tym wszystkim zielonego pojęcia o czym już wspominałem. Tak więc gadki ,, un się nada na burmistrza,, już przećwiczylismy i efekt to obudzenie się pod koniec kadencji z ręka w nocniku

- (2013-09-12 12:51:06)

BRAWA DLA PANI NUREK I PANA WALASKA

- (2013-09-12 10:49:25)

jakich inncyh radnych skoro radni z jego ekipy mają przewagę? Burmistrz ma "swoich" radnych jego ugrupowanie ma większość.

- (2013-09-12 10:47:40)

GAJEWSKI, GRADZIK I WASOWICZ NIC BOBREGO DLA GMINY NIE ZROBILI -JEZELI JESTESCIE INNEGO ZDANIA TO NAPEWNO BYLISCIE NA LODACH U BANATKIEWICZA RAZEM Z NIMI.A TERAZ SPOJRZCIE I POSUCHAJCIE ICH NA SESJI PRZECIEZ ONI NIE MYSLA CO BY TU DOBREGO DLA BUSKA ZROBIC -TYLKO JAK TU SKRYTYKOWAC BURMISTRZA SIKORE. NIE KRYTYKUJA ZASTEPCOW TYLKO MYSLA JAK BY TU DOWALIC SIKORZE. LUDZIE TO WIDZA I SLYSZA A OPINIA WIEKSZOSCI JEST TAKA ZE GDYBY TYCH TRZECH KRZYKACZY KTORYCH ODSUNIETO OD KORYTA NIE BRALO UDZIALU W SESJI TO PRACA RADY INACZEJ BY WYGLADALA. TU TRZBA ROZWARZAC PROBLEMY MIESZKANCOW A NIE JEDNOSTEK .

- (2013-09-12 10:43:17)

teraz to jeszcze niewiele się dzieje ale zobaczycie w przyszłym roku jak będą pędzić do koryta

-ciekawy (2013-09-12 10:26:05)

co Ozgowicz jest kompetentny sadownik i człowiek który za pracę u niego niektórym stawia wino lub wstawia za cały sezon pracy u niego okna do mieszkania,bez zapłaty za pracę?a może Zwierz którego interesują wyłącznie własne interesy biznesowo mieszkaniowe.

-Felek Zdankiewicz (2013-09-12 10:05:40)

Tylko nie Nurkowa i nie Pałka,macie dobrego burmistrza tylko trzeba wybrać do niego nowych radnych bo ci co są to ze starej ekipy i mu tylko przeszkadzają.Sikora jest dobrym gospodarze,za jedną kadencje to nic nie pokarze bo to co jest teraz robione było podpisane za tamtego burmistrza a teraz jest realizowane.Nowy za czym się zapozna z pracą w gminie to kadencja się skończy i tyle pokarze a opluty zostanie od głowy do nóg.

-do Kasia (2013-09-11 21:34:50)

i Ty ocenisz ich kompetencje? Przecież juz byli kompetentni, ze znajomością języków, wykształceniJak narazie nikt kompetentny w znaczeniu buskich problemów nie ujawnił się. Znasz kogoś co potrafi zaprezentować realny projekt na Busko w dystansię np 10 lat? Gdzieś dyskutuje się o tym? Wskaż, natychmiast się tam pojawię posłuchać i podyskutować.

- (2013-09-11 18:56:10)

puku puknij sie w czoło

- (2013-09-11 09:28:57)

a pozniej sie dziwic ze 40 % nie zdaje matury tatus zalatwi prace a z najwiekszych glabow robia sie profesorowie

- (2013-09-10 22:08:05)

powinni przewodniczącą odwołac

---do (2013-09-10 19:34:10)

On nie tylko że był troche zielony tak po części, ale stał się całkiem .... no właśnie.

- (2013-09-10 14:13:04)

A może radny Gawin ?

-kasia (2013-09-10 12:17:32)

Nie wszystkich , tylko tych trzech.Następcy się znajdą i to o wiele bardziej kompetentni

-do kasia (2013-09-10 11:35:48)

Jak wszystkich odwołasz, to kto zostanie? Trzeba będzie wówczas sięgać do rezerwy kadrowej z grupy byłych
smakoszy taniego wina okupujących ławki w cielętniku.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry