W czwartek 12 września w sali konferencyjnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbyła się XXXII sesja Rady Miejskiej. Sesja rozpoczęła się od odznaczenia medalami za długoletnią służbę zasłużonych pracowników UMiG w Busku-Zdroju. Zapraszamy do oglądania retransmisji dziś o godz. 10.00
Medale za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych wręczyła wojewoda świętokrzyski pani Bożentyna Pałka-Koruba.
Po sprawozdaniu burmistrza za okres między sesjami, radni przystąpili do składania interpelacji i zapytań. Podjęto uchwały m.in. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Busko - Zdrój na lata 2013 - 2030, zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2013 rok, uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego część miasta Busko-Zdrój, w rejonie ulic: Armii Krajowej, 12-go Stycznia, 1-go Maja, Waryńskiego, Kopernika, Mickiewicza, Spacerowej, zmiany Uchwały Nr XXX/369/2013 Rady Miejskiej w Busku - Zdroju z dnia 20 czerwca 2013 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Buskiemu .

Do Komisji Rewizyjnej przekazano skargę na działalność Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Bez rozpatrzenia pozostawiono skargę na działalność radnej Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z Posiedzenia Rady Miejskiej w naszej Telewizji Internetowej:
Godziny emisji:
15.09.2013r. - godz. 10.00, 17.00
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Czytaj także:
Porządek XXXII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Sesja XXXII - projekty uchwał Rady Miejskiej.