Dodane: Kasia Data: 2013-09-14 10:30:42 (czytane: 21438) 
W czwartek 12 września w sali konferencyjnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbyła się XXXII sesja Rady Miejskiej. Sesja rozpoczęła się od odznaczenia medalami za długoletnią służbę zasłużonych pracowników UMiG w Busku-Zdroju. Zapraszamy do oglądania retransmisji dziś o godz. 10.00
Medale za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych wręczyła wojewoda świętokrzyski pani Bożentyna Pałka-Koruba.

Po sprawozdaniu burmistrza za okres między sesjami, radni przystąpili do składania interpelacji i zapytań. Podjęto uchwały m.in. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Busko - Zdrój na lata 2013 - 2030, zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2013 rok, uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego część miasta Busko-Zdrój, w rejonie ulic: Armii Krajowej, 12-go Stycznia, 1-go Maja, Waryńskiego, Kopernika, Mickiewicza, Spacerowej, zmiany Uchwały Nr XXX/369/2013 Rady Miejskiej w Busku - Zdroju z dnia 20 czerwca 2013 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Buskiemu .

Do Komisji Rewizyjnej przekazano skargę na działalność Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Bez rozpatrzenia pozostawiono skargę na działalność radnej Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z Posiedzenia Rady Miejskiej w naszej Telewizji Internetowej:
Godziny emisji:
15.09.2013r. - godz. 10.00, 17.00
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl
Czytaj także:
Porządek XXXII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Sesja XXXII - projekty uchwał Rady Miejskiej.
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (54) |
-dla kogo (2013-09-17 07:01:54)
Dla kogo festiwal Jamroz, dla kogo skate-park
-Aleja Mickiewicza (2013-09-16 00:51:33)
Największy skatepark w Polsce to jest alternatywa:) Każdy widzi co dzieje się pod pomnikiem Kościuszki murki krawężniki zobaczymy ile to wytrzyma:) Skate Park to normalne w większości miasteczek w Polsce są mniejsze bądź większe skateparki. Chociaż po co o tym gadać instytucja jest w realizacji:) niedługo przekonacie się na własne oczy jaka to pożyteczna inwestycja :) pozdrawia zgnuśniałych :D
-Do dwóch ostatnich wpisów (2013-09-15 21:45:51)
Zgadzam się w 100 procentach. Tak właśnie będzie.Skate park w dużo większym mieście jako dodatek do wykonanych wcześniej priorytetowych zadań.
- (2013-09-15 20:24:57)
niestety muszę się zgodzić z olem. Za 3-5 lat obecni sketowcy wyrosną założą rodziny, wyjadą z buska, przeminie moda na skate i zostanie kupa betonu, stali która nie będzie miała opiekuna.
czy takie skate park spowoduje wzrost zatrudnienia w busku czy spowoduje że więcej kuracjuszy-utracjuszy przyjedzie.
Nie będzie kolejna melina dla drobnych pijaczków
-olo (2013-09-15 16:55:42)
Skate park jest dla kilku, kilkunastu osób. Koszt wybudowania i utrzymania spory. Jakie specjalne prawa ma ta grupa żeby zawłaszczać sporą część pieniędzy podatnika na własne zachcianki? Zbierzcie się , zaoferujcie udział w budowie, zróbcie zbiórkę pieniędzy i obiekt, przy pomocy włady wybudujcie.
Jeśli Busko potrzebuje miejsc pracy, niechże potrzebujący takie miejsca sobie zorganizują. Nie jest to wielka sprawa choćby w dobie internetu. Ale nie. Lepiej labidzić, jojczyć, złorzeczyć niż pomyśleć o własnej przyszłości. Mentalnośc parobka niestety w daleką przeszłośc odpłynęła
Młodzi ludzie wyjezdżają z Buska nie tylko za pracą. Także z ciekawości świata. Ini na studia. Tak było od lat. Większość buskich maturzystów z LO wyjeżdżała na studia i już nie powracali. Absolwenci podstawówek wyjezdzali do techników itp Młodzi opuszczają Busko bo miasteczko jest senne, gnuśne, niemrawe społecznie
Nikt z energicznych młodych nie widzi tu siebie. Nie chce w tej gnuśności i bylejakości tracić najlepszych lat
Jednym taki wyjazd przyniesie sukces, inni poobijani wrócą do rodziców. Tak się dzieje we wszystkich miasteczkach, które stają się miasteczkami emeryckimi
Potrzeby młodych ludzi w Busku. Badał ktoś ten temat, analizował? Oczywiście że nie. Bo trzeba by wydać kilkadziesiąt tysięcy, lepiej więc złożyć datek na bzdurny film czy tez zamówić nierealizowaną bzdurę pn strategia rozwoju turystyki
O promocji Buska pisałem kilkukrotnie. Otóż nikt w mieście nie zna się na tymCo promować, jak promować? Władza miejscowa niestety intelektualnie słaba rozumie promocję miasta jako no zamówienie toreb plastikowych z herbem miasta. A przecież tu chodzi o coś zupełnie innego
-xyz (2013-09-15 16:30:13)
Ludzieeee.... Odwalcie się od tych ,, co dobrego radny zrobił dla Buska. Dla Buska coś dobrego mogą tylko zrobić jego mieszkańcy. Nie w pojedynkę lecz grupowo. Niestety, obojętność, gnuśność, lenistwo jeśli chodzi o społeczne inicjatywy to cecha busczan. Ale co jakis czas odezwie się jakiś recentent- mękoła z tym swoim ,, co dobrego zrobił,, Może zupy pomidorowej powinien dla wszystkich nagotować?
---= (2013-09-15 12:09:36)
A radny Szarliński zrobił cokolwiek dla Buska?
-Marta do Młode Busko (2013-09-15 09:18:20)
Dorobiliśmy się kilku młodych UTALENTOWANYCH ZAWODNIKÓW TYLKO WŁADZUCHNA NIE WIE CO Z TYM ZROBIĆ.NIE POTRAFI TEGO WYKORZYSTAĆ.Nasze Buskie Talenty ukończą szkoły średnie i pójdą za pracą w Polskę lub będą kończyć studia po których pracy nie znajdą.Większość wyjedzie z kraju, na zmywak lub do pracy fizycznej za marne pieniądze.TAK WŁADZUCHNO- MARNOTRAWISZ TO CO CI DO RĘKI DAŁ WYBORCA.0POZYCJA TEŻ O TYM NIE PAMIĘTA,MOŻE JEDNAK POWINNA ZAPYTAĆ CO SIĘ Z NASZYMI BUSKIMI TALENTAMI DZIEJE:-PŁYWAKAMI BOKSERAMI,KARATEKAMI,BIEGACZAMI ITD. O PIŁCE NIE WSPOMNĘ.
-ja (2013-09-15 02:05:32)
Dla mnie jednym ze sprawdzianów inteligencji piszących jest to, czy w szkole nauczyli się ortografii, lub czy są na tyle spostrzegawczy, aby dostrzec czerwony wężyk pod błędnie napisanym wyrazem. Niestety pisze tu banda półgłówków: chańba, dobrowodzie , pokarze, to tylko wyrywkowe "pszykłady" Pouczacie innych, a tu: uczta się chamy same, a nie uczta Baltazara.
-Młode Busko (2013-09-14 16:52:42)
Kwestionowanie budowy Skate-Parku jest typową złośliwością ze strony OLO. Wiadomo rozwój turystyki i funkcjonowanie uzdrowiska jest sprawą priorytetową. Jednak nie można robić bigosu i mieszać dwóch zupełnie różnych tematów. To nie przez budowę Skate-Parku jest zaniedbany temat rozwoju i promocji turystycznej miasta tylko przez notoryczne bagatelizowanie trendów i współczesnych uwarunkowań panujących w branży turystycznej. Skate-Park jest odpowiedzą na potrzeby młodych ludzi, który od kilkunastu lat walczyli o miejsce w którym w sposób bezpieczny, będą realizować swoje pasje (może dorobimy się jakiegoś dobrego zawodnika który będzie promował nasze miasto w skali kraju). Lepiej zainwestować w młodzież niż później zmagać się z patologiami, dewastowaniem miasta itd. Wyjdźmy wreszcie z komuny i zaśćiankowego pełnego kompleksów i fobii podejścia do zarządzania miastem. Busko potrzebuję miejsc pracy i rozwoju turystycznego przez duże R. Jesteśmy jako miasto na skraju katastrofy demograficznej. Ile czasu będziemy jeszcze produkować za grube pieniądze imigrantów?? Cieszy was to że wasze dzieci nie mają szans na normalne życie w Busku-Zdroju?? Trzeba inwestować w przyszłość a przyszłością jest młodzież!!!
- (2013-09-14 12:45:10)
dlatego wasowicz wrocil na wies,
- (2013-09-13 22:08:11)
A Gajewski taki mądry nie był jak gmina zapłacił 2 miliony za śnięte ryby na górkach...
-praca nie chańbi (2013-09-13 16:14:55)
O PIĘKNY I DOWCIPNY WALDI wziął byś się chłopie jak wcześniej handlem truskawkami,ogórkami, ziemniakami itd,itp a wiesz kto ci to mówi? kierowca z PSS. to samo powiedzą kierowcy z dawnego PTHW.I co za obiad i czasami flaszkę byle jakiej gorzałki?Waldek nie nadajesz się tam,zrezygnuj,tobie już starczy.Zadzwoń do mnie to się umówimy na ruszta pieczenie.
- (2013-09-13 12:12:37)
Odwołaniać burmistrza !!
-do .... (2013-09-13 12:10:13)
Chłop ze wsi wyjdzie ... ale wieś z chłopa nigdy.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.