swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Dziesięciolecie Ziemi Buskiej

Dodane: Agnieszka Data: 2013-08-31 10:41:51 (czytane: 15785)  Wersja do druku

W słoneczne niedzielne popołudnie Stowarzyszenie Ziemia Buska świętowało swoje dziesiąte urodziny wspólnie z mieszkańcami Buska-Zdroju. Pyszne lody dla wszystkich spacerujących aleją Mickiewicza ufundowali członkowie Stowarzyszenia.

Każde dziecko zostało obdarowane również żółtym balonikiem z jubileuszowym logo.

Słodkie chwile na ulicy Mickiewicza były również doskonałą okazją do spotkania z mieszkańcami oraz wielu ciekawych rozmów. Na wszystkie tematy można było porozmawiać między innymi z Wojewodą Bożentyną Pałka - Koruba, Prezesem Ziemi Buskiej Jackiem Strzeleckim, radnymi Witoldem Gajwskim i Piotrem Wąsowiczem.

ziemia_buska001.jpg 

Spotkanie podsumował Prezes Jacek Strzelecki słowami: "Tak mało jest w naszej codzienności chwil w których możemy się uśmiechnąć, chwil w których możemy odsapnąć od codziennych trosk i lokalnej polityki. Ten dzień będę długo pamiętał z wielu powodów, a miedzy innym dlatego, że mogliśmy się spotkać w gronie przyjaciół, porozmawiać z mieszkańcami, a przede wszystkim dostarczyć mieszkańcom i spacerowiczom powodów do chwili uśmiechu w niedzielne popołudnie".

Stowarzyszenie
ZIEMIA BUSKA

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (56)
     

-Rodowity (2013-08-31 16:25:28)

Naszej ziemi buskiej minęło 725 lat,a nie jakieś 10.

-jjjjjjjjjjj (2013-08-31 16:07:34)

w ziemi buskiej to skład samych nauczycieli i to większość emerytów a cóż nauczyciel umie tylko gadać przez 45min.i wyżywać się na uczniach, a i jeszcze jeżdzić za uczniów pieniądze na wycieczki również zagraniczne i chwalić się jak to lubi zwiedzać świat ,ja też bym tak lubił,a P,Strzelecki spadł ze stołka dyrektora ,bo pewnie nie potrafił dobrze prowadzić szkoły ,a co by było gdyby był u władza zapaść totalna naszego miasta

-rrrrrrrr (2013-08-31 15:57:16)

3 lata temu rządziła zdrowo i przyjażnie właśnie Ziemia Buska i co mamy wspaniałą AL.Mickiewicza o zgrozo ile tam schodów i udziwnień aż oczy bolą, ktoś powie że to stało się za Sikory tak ale ten pomysł jak i całej rewitalizacji to fantazja niestety P.Wąsowicza łącznie z tym nowoczesnym sraczem w rynku w parku i można by tych przykładów mnożyć ale po co najgorsze to że to wszystko to nasze pieniądze, myślę że nikt już nie da się nabrać na te ich bezmyślne rządy

-Uśmiechnij się :) (2013-08-31 15:55:05)

Może jest tam u nich jak za rewolucji francuskiej i wymyślili swój kalendarz i sposób liczenia czasu od założenia ZB Lub PO. ;)
A jak już jesteśmy przy temacie. To czemu liderzy Ziemi B. unikają mówienia o tym, że mają podpisane porozumienia z Platformą Obywatelską?
Czy przypadkiem jedna z liderek i rozpoznawalnych twarzy ZB, Bożentyna Teresa Pałka-Koruba w 2011 r. kandydowała do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej?

Czyli jak ktoś kiedyś napisał na tym forum:
"Ziemia Buska to partia Tuska".
Mam propozycję do rozważenia przez członków ZB. Moglibyście panowie i panie zmienić nazwę np. na "Platforma Buska" lub " "Ziemia Platformy" wydaje mi się, że byłaby chyba bardziej adekwatniejsza. A i wstydzić przecież nie macie się czego. ;)

A poza tym 31.08.2013 to sobota a nie niedziela więc, aż strach bierze co będzie jak ludzie z Ziemi Buskiej co napisali ten artykuł, będą mieli nie daj Boże wpływ na nasze życie w ginie lub powiecie. Najpierw niech nasi celebryci naucza się korzystać z kalendarza przy pisaniu wcześniej przygotowywanych autopromocyjnych tekstów do druku czy portalów internetowych.

p.s. do komentujących - PLS nie rządzi jeszcze gminą, z akcentem na jeszcze. :)

-PZ (2013-08-31 15:40:48)

Jestem członkiem Stowarzyszenia Ziemia Buska i nie jestem (nie jestem) członkiem Platformy Obywatelskiej. Stowarzyszenie ma również podpisaną umowę z bankiem, co wcale nie znaczy, że świadczy usługi bankowe. "jgk" ma rownież podpisanych wiele umów z różnymi firmami i instytucjami. Skoro ma podpisaną umowę z np. TPSA, czy to znaczy, że wykonuje usługi telekomunikacyjne? Oczywiście że nie. Szanownemu (ej) "jgk" coś się zdrowo pomyliło. Może to już choroba?
Nie chodzi o to kto z kim umowę podpisał, bo w dzisiejszym czasie chodzi o to, aby wreszcie w Busku władzę przejął ktoś, kto wprowadzi zdrowe i przyjazne dla mieszkańców zasady rządzenia.

-jajacek (2013-08-31 14:33:09)

ale dzisiaj jest sobota a nie niedziela. Chyba, że w Ziemi Buskiej obowiązuje iiny kalendarz !

-jgk (2013-08-31 14:21:46)

Fajnie pieknie tylko dlaczego nie napisali Ziemia Buska "odłam" Platformy Obywatelskiej, przecierz podpisali porozumienie o czym pisano na tym portalu, czyżby cos się zmieniło w tej kwestii?.(ma ktos informacje na ten temat )
Według mnie z chwilą podpisania tego dokumentu przez Pana Strzeleckiego stowarzyszenie ZB w jakis sposób zakonczyło działalnosc jako towarzyszenie w dosłownym słowa tego znaczeniu a zaczeło funkcjonowac jako odłam partii politycznej nazywającej się PO, zatem jakie 10 lecie skoro nomem omen zapisali się do PO ????? A to są fakty.
Jesli dalej obowiązuje porozumienie to jest to według mnie wprowadzanie przyszłych wyborców w błąd.
Chyba ze porozumienie juz nie istnieje o czym nie jestem świadom ale wtedy nasuwa mi się pytanie na lisa jakiej partii się przefarbują i czy nam mieszkancom potrzebni sa tacy ludzie w radzie gminy powiatu itd? Według mnie takie działnie tego "stoważyszenia czy partii" sam nie wiem nic dobrego nam meszkancom nie wrózy

-do poniżej (2013-08-31 14:17:49)

10 lat i starczy.

-bus (2013-08-31 13:27:27)

Czy to prawda żeZiemia Buska jest bardzo bogatym stowarzyszeniem ponoć posiada w kielcach wlasną kamienicę na Sienkiewce?

-. (2013-08-31 12:15:31)

Bardzo ładnie

-Ygor (2013-08-31 11:13:20)

Bardzo dobrze, że Ziemia Buska i sam Preses Jacek Strzelecki zajmują się takimi akcjami, ale ja osobiście wolałbym, aby zaczęli poważne przygotowania do wyborów i żeby wreszcie wymienili jakże zmęczony obsadzaniem na stołkach sflaczały PSL

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry