swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Utrudnienia w ruchu w Busku

Dodane: Agnieszka Data: 2013-08-28 10:31:34 (czytane: 37292)  Wersja do druku

29 sierpnia (czwartek) 2013 r. w związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Konstantego Miodowicza Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w godzinach 11.00-16.30 przewidziano w mieście utrudnienia w ruchu w ulicach: Grotta, Partyzantów, Bohaterów Warszawy, Langiewicza, Wojska Polskiego, Batorego, Kościuszki.

Na czas przejścia konduktu żałobnego w godzinach 14.30-15.30 z ruchu wyłączone zostaną ulice: Grotta, Partyzantów, Bohaterów Warszawy i Langiewicza. Ulica Langiewicza (od ul. Szanieckiej do ul. Dmowskiego) zostanie wyłączona z ruchu od godz. 6.00 do późnych godzin popołudniowych.

W ulicach: Kardynała Wyszyńskiego, Grotta, Partyzantów, Bohaterów Warszawy i Langiewicza obowiązywał będzie od godz. 6.00 do późnych godzin popołudniowych zakaz parkowania, zatrzymywania się i prowadzenia handlu ulicznego (należy usunąć stoiska handlowe z ulic oraz wszelkiego rodzaju formy reklamy wystawione na ulicę).  Policja zwraca się z prośbą o usunięcie samochodów z tychże ulic. Od wczesnych godzin porannych Policja, Straż Miejska oraz Strażacy będą zabezpieczać te tereny.

Służby miejskie przygotowały około 700 miejsc parkingowych w rejonie kościoła Bożego Ciała ( w tym obok krytej pływalni, siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na terenach zielonych na osiedlu Świerczewskiego), a także kilkanaście w okolicy cmentarza. Apelujemy do kierowców o podporządkowanie się nowej organizacji ruchu i stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Mieszkańcy proszeni są o uporządkowanie swoich posesji w obrębie ulic, którymi przemaszeruje kondukt żałobny. Kierowcy i piesi proszeni są o wyrozumiałość.



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (81)
     

-Antek (2013-08-28 16:14:22)

A na Świerczewskiego to trawe na zielono malują. Trzeba haratnać w gałę :)

- (2013-08-28 15:38:26)

dlaczego się nie uczepicie z taką zajadłością proboszcza, który gruz z muru ze szkieletami ludzkimi wywozi, nie przejmując się nikim i niczym? to dopiero jest temat!

-buszczanka (2013-08-28 15:37:14)

Przez tyle lat nie miał kto, mimo próśb uporządkować polany obok kościoła. Polana ta to miejsce przechadzek wielu mieszkańców.Zmarł poseł Miodowicz i wszystko zostało elegancko wykarczowane, przycięte, wykoszone, nawet dziś był spychacz i wyrównał ziemię...A przez tyle lat chaszcze niesamowite, nawet Miodowicz jak chodził tam z psem na spacery, miałam wrażenie,że zaginie w tych chaszczach jak dziecko we mgle...Za życia nie było szans . za śmierci już mu nie potrzebna, przynajmniej mieszkańcom się przyda...

- (2013-08-28 15:29:56)

Właśnie przed chwilą ruda małpa wylądowała!

- (2013-08-28 15:26:17)

tak jak za komuny gierek jechal gierkowka w zniwa to pokosili zielone zboze ze to juz po zniwach proponuje caly rynek przykryc zielona siatka maskujaca zeby tego syfu nie bylo widac a przyjezdnym goscia dac gumiaki zeby im sie piach do butow nie dostal swiatla zmienic na zolte pulsujace a na niby rondzie postawic policjanta a kondukt puscic remontowana objazdowka na deser spacer nierowna mickiewicza do leszka czarnego i pokazac bycoka rozpieprzonego zycze goscia pobytu milego

-Do poniżej (2013-08-28 15:12:51)

Trzęsidupek z PO lub PSL-u się odezwał

- (2013-08-28 14:53:47)

dlaczego coś tak logicznego nie jest dla was do przyjęcia?
to nie wina zmarłego, że remonty są w busku, wiele osób przyjedzie i przyjdzie Jego pożegnać, co was tak dziwi? skąd w was tyle zawiści?
Mam nadzieję, że uroczystość odbędzie się spokojnie, już nie ze względu na zmarłego, ale na jego rodzinę
Wasze psioczenie tu i tak nic nie da, ani tym bardziej żenujące komentarze

-mieszkaniec (2013-08-28 14:51:14)

wzięli się za sprzątanie ulic aby nie było że syf w busku, za rok już tak czysto nie będzie

- (2013-08-28 14:46:26)

i po co sceny robic.. byl chlop nie ma chlopa ot co

- (2013-08-28 14:38:29)

nie rozumiem "zakaz prowadzenia handlu".
kto i na jakiej podstawie?
czy rząd zwróci koszty przestoju, czy obniżony zostanie ZUS?
zdaje sobie sprawę że w chwili przejścia konduktu raczej nikt nie będzie robił zakupów w pepco lub w tmobile ale żeby odrazu zakaz handlu wprowadzać!
lekka przesada
a tak nawiasem mówiąc to wreszcie powiat wzioł się za sprzątanie ulic.
wstyd Panie Starosto jak Pan traktuje miasto

- (2013-08-28 14:38:18)

Helikopter niech se wezmą a nie utrudniają życia ludziom!

-mieszkaniec os. (2013-08-28 14:37:41)

Na os.Sikorskiego to nawet powstał pas startowy na przeciw parkingu.Trzy dni utwardzali tam ziemie.No i zrobilo się troche widniej i przyjemniej.

-zgroza (2013-08-28 14:33:15)

SMIEJ BUSKO nie Busko.dlaczego nie płaczą władze (chore władze)wtedy kiedy umrze lub zginie matka lub ojciec wielodzietnej rodziny.Dzieci zostają same bez środków do życia i co i nic.Tego pana powinni nosić w obrębie całego Buska, wszystkimi ulicami,może wtedy byłoby posprzątane.Do dziś na niektórych ulicach zalega zimowy piasek z posypki.Kolejny debilizm NASZYCH NIEUDOLNYCH WŁADZ.Waldi nie kompromituj się,przyhamuj.Tu jednak żyją ludzie którzy dla Buska coś zrobili,a on nic nie zrobił.To śmieszne,żenada kompromitacja i prowokacja.

-GOŚĆ (2013-08-28 14:23:05)

CZŁOWIEK JAK KAŻDY INNY....POGRZEB BYC MUSI,ALE BEZ PRZESADY!!!!MOŻE JESZCZE JAKIEŚ SPECJALNE STROJE WSZYSCY Z BUSKA POWINNI WŁOŻYĆ?

-bob (2013-08-28 14:19:25)

ale komentarzyyy!!ochocho!Posprzątojta se gulony!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry