swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Utrudnienia w ruchu w Busku

Dodane: Agnieszka Data: 2013-08-28 10:31:34 (czytane: 37291)  Wersja do druku

29 sierpnia (czwartek) 2013 r. w związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Konstantego Miodowicza Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w godzinach 11.00-16.30 przewidziano w mieście utrudnienia w ruchu w ulicach: Grotta, Partyzantów, Bohaterów Warszawy, Langiewicza, Wojska Polskiego, Batorego, Kościuszki.

Na czas przejścia konduktu żałobnego w godzinach 14.30-15.30 z ruchu wyłączone zostaną ulice: Grotta, Partyzantów, Bohaterów Warszawy i Langiewicza. Ulica Langiewicza (od ul. Szanieckiej do ul. Dmowskiego) zostanie wyłączona z ruchu od godz. 6.00 do późnych godzin popołudniowych.

W ulicach: Kardynała Wyszyńskiego, Grotta, Partyzantów, Bohaterów Warszawy i Langiewicza obowiązywał będzie od godz. 6.00 do późnych godzin popołudniowych zakaz parkowania, zatrzymywania się i prowadzenia handlu ulicznego (należy usunąć stoiska handlowe z ulic oraz wszelkiego rodzaju formy reklamy wystawione na ulicę).  Policja zwraca się z prośbą o usunięcie samochodów z tychże ulic. Od wczesnych godzin porannych Policja, Straż Miejska oraz Strażacy będą zabezpieczać te tereny.

Służby miejskie przygotowały około 700 miejsc parkingowych w rejonie kościoła Bożego Ciała ( w tym obok krytej pływalni, siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na terenach zielonych na osiedlu Świerczewskiego), a także kilkanaście w okolicy cmentarza. Apelujemy do kierowców o podporządkowanie się nowej organizacji ruchu i stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Mieszkańcy proszeni są o uporządkowanie swoich posesji w obrębie ulic, którymi przemaszeruje kondukt żałobny. Kierowcy i piesi proszeni są o wyrozumiałość.



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (81)
     

-kaziu (2013-08-28 19:43:08)

wszyscy pchaja sien do koryta

-@@@@@@@@@@ (2013-08-28 18:56:37)

Ja mam jedno zasadnicze pytanie.Co pan Miodowicz zrobił dla naszego Buska? bo nic na ten temat nie wiem. Czytałam klepsydrę i niestety jest na niej błąd ortograficzny.
A z tym pomysłem żeby przynosić pieniądze na Zuzę zamiast kwiatów na pogrzeb to kretyński pomysł. Niech się rodzice Zuzy wezmą do roboty!

-buszczanin (2013-08-28 18:53:07)

ale dlaczego go kolega Godson nie wskrzesił????? Podobno to potrafi....

- (2013-08-28 18:52:24)

bardzo podobał mi się pomysł Osoby, która podpisała się ZGROZA, aby obnieść gościa po wszystkich ulicach, to władze wreszcie wszystko posprzątają i uporządkują

A tak poza tym wielu ludzi narzekało tu, że jegomość nic nie zrobił dla Buska, jak to nie zrobił!!! Zmarł i dzięki niemu wiele miejsc wykarczowano, utwardzono i posprzątano :-))) Widzicie nawet po śmierci działa

-buskofan (2013-08-28 18:25:33)

Czy w PL nawet z pogrzebu trzeba zrobić szopkę? Zakażcie mieszkańcom w ogóle z domów wychodzić, bo jeszcze McDonald zobaczy tą miłość do niego w oczach rodaków...Jaki rząd taki samorząd.

--KRÓLOWA (2013-08-28 18:04:06)

TO JAK MA BYC TELEWIZJA ZEBY CHOCIAZ NIE POKAZALI JAK DZIECI CHODZĄ PO SMIETNIKU I SZUKAJĄ JEDZENIA!!!!!!! SMUTNE ALE PRAWDZIWE!!!!!!!!!

-. (2013-08-28 17:54:45)

podobno objazdowka ma byc odblokowana i ruch wahadlowy. chociaz pewnie to tylko plotki.

-wsd (2013-08-28 17:47:45)

no dobra a którymi ulicami i jak mozna przejechac może jakaś mapa z objazdami objazdówka zamknieta a przez miasto sie człowiek nie dostanie

-do obrońców (2013-08-28 17:44:47)

a jaką on miał rodzinę?oczywiście oprócz żony.Z Wojtkiem Belonem żył źle, dzieci go nie obsiadły.Podobno ma być mnóstwo ludzi!!!!jeżeli był taki dobry dla mieszkańców Buska i samego Buska,niech żona zmarłego powiadomi wszystkich żeby nie przynosili wieńców ani kwiatów,tylko pieniądze niech przeznaczą na ratowanie dziecka które ma siedem latek,taka pomoc jest potrzebna.NFZ nie zrefunduje jej leczenia pooperacyjnego.Chociaż tyle dobrego zrobiłby po śmierci,za życia nikomu nie pomógł.jest okazja do zrehabilitowania się.Mam na myśli Zuzię Stachowicz.

-wlodek (2013-08-28 17:38:40)

niektore komentarze sa zenujace. ciszej nad ta trumna.

- (2013-08-28 17:32:19)

Ludzie aż zal czytać co wypisujecie do wszystkich macie zal a własnego podwórka niewidzicie.dajcie spokój choć zmarłemu co on wam takiego złego zrobił.

- (2013-08-28 17:09:56)

ruda małpa to kto??

- (2013-08-28 17:03:55)

Skąd w Was ludzie tyle jadu i goryczy?Jesteście bardzo nieszczęśliwi....i ciągle Wam źle, zawsze.To takie smutne!

-wOw (2013-08-28 16:43:30)

PSL PANY!!!

- (2013-08-28 16:26:45)

Nakazać mieszkańcom płacz i lament PO nieboszczyku - obowiązkowo. Niczym Korea Północna.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry