swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

NSA odrzucił skargę Andrzeja Gądka

Dodane: Kasia Data: 2013-08-14 10:07:07 (czytane: 12456)  Wersja do druku

We wtorek Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę Andrzeja Gądka na zarządzenie wojewody o pozbawieniu go mandatu radnego powiatu buskiego. Tym samym mandat radnego został wygaszony.

Według dokumentów IPN Andrzej Gądek w 1982 roku, jako 19-letni żołnierz służby zasadniczej w okresie stanu wojennego, podpisał dokument współpracy, otrzymał pseudonim operacyjny i zarejestrowany został jako tajny współpracownik kontrwywiadu. Nie podał tego w oświadczeniu lustracyjnym, jakie złożył przed kilkoma laty. Podczas sesji Rady Powiatu w 2011 roku radni głosowali nad uchwałą o wygaśnięciu mandatu Andrzeja Gądka. Nikt jednak nie głosował za.

Skoro Rada nie wygasiła mandatu Gądka taką decyzję miała podjąć wojewoda. Wygaśnięcie mandatu radnego Andrzeja Gądka nastąpiło 9 lutego 2012 roku zarządzeniem wojewody świętokrzyskiego. Andrzej Gądek złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach. Sąd oddalił skargę, ponieważ została wniesiona po terminie. Gądek złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego, ale ta również została odrzucona. W 2012 roku w radzie Powiatu zasiadł nowy radny.

Wojewódzki Sąd Administracyjny przywrócił Andrzejowi Gądkowi termin do wniesienia skargi na zarządzenie wojewody. Skarga została wniesiona, ale ją odrzucono. Andrzej Gądek znów wystąpił o kasację do NSA. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wydało opinię, że Andrzej Gądek ma prawo brać udział w obradach Rady Powiatu dopóki sąd nie rozstrzygnie sprawy.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

- (2013-08-14 10:45:13)

Brawa dla NSA :)

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry