swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Przegrana MKS na inaugurację sezonu

Dodane: Kasia Data: 2013-08-12 18:23:54 (czytane: 18209)  Wersja do druku

W niedzielne popołudnie na stadionie w Busku-Zdroju rozegrano pierwszy mecz sezonu 2013/14 w IV lidze. Podopieczni Marka Kowalskiego zagrali ze Spartakusem Daleszyce. Spotkanie wygrali goście 1:0 zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Był to wyrównany mecz, w którym kto pierwszy strzeli bramkę, ten wygra całe spotkanie. Jeden i drugi zespół stworzył sobie kilka sto procentowych okazji, obaj bramkarze mieli trochę interwencji. Jako pierwsi znakomitej okazji nie wykorzystali buszczanie. Piłka po strzale Jakuba Kordosa minęła światło bramki.

mks_spartakus48.jpg

mks_spartakus51.jpg

mks_spartakus53.jpg

mks_spartakus58.jpg

mks_spartakus70.jpg 

W 72 minucie po jednej z akcji Spartakusa Kamil Kolanowski faulował w polu karnym. Sędzia spotkania, Pan Szczepan Górczyński wskazał na jedenasty metr a zawodnika ukarał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką. Rzut karny na bramkę zamienił Adrian Wołczyk. W ostatnich minutach meczu Wojciech Ścisło mógł uratować punkt dla buszczan, ale zawodnik w sytuacji sam na sam nie oddał nawet strzału na bramkę.

Kolejny mecz MKS Busko rozegra na wyjeździe 15 sierpnia w czwartek z Czarnymi Połaniec. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11:00.

 
Skład drużyny MKS:
1. Jakub GADAWSKI  
2. Paweł BANDURA  
3. Kamil KOLANOWSKI kapitan 2ż,cz 72"
4. Michał KRZEMIŃSKI  
5. Arkadiusz CHARYGA  zmiana 86" Piotr KWIATKOWSKI  
6. Rafał CHARYGA  
7. Kamil KOSELA  zmiana 60" Jakub DYTKOWSKI  
8. Sebastian KRUPA  
9. Jakub KORDOS  
10. Dawid KUMOR  
11. Maciej ŚLISKI  zmiana 75" Wojciech ŚCISŁO   

źródło: www.zdrojbusko.futbolowo.pl
foto: B.Ząbek


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (32)
     

-Korner (2013-08-13 20:18:18)

Sportowiec gdy chleje alkohol nigdy nie zrobi wyniku.Pływacy,bokserzy,biegacze nie żłopią alkoholu to robią wyniki.Winni są też kibice bo częstują.

-Heniek (2013-08-13 16:09:41)

Co to za sport, ludzie opamiętajcie się!!!!!!! To co grają ci wychowankowie to profanacja dyscypliny.Myślicie że będą grali lepiej-nic z tego!!!!!
to że nie dostali 5-0 z wioską Daleszyce to szczęście.

- (2013-08-13 14:53:59)

na rzucanie wedkami

- (2013-08-13 13:59:24)

Więc na jaki sport należy łożyć fundusze aby wszystkich krytykantów zadowolić?

-ANTY KIBIC PIŁKI (2013-08-13 13:45:09)

żenujące że ludzie jeszcze interesują sie pilką w Busku- prosze pokazać mi jednego piłkarza który sie tu wybił i dobrze skończył ja jak już jeden z poniższych postów wskazywał znam wielu byłych (ale w sumie to i obecnych) piłkarzy faktycznie tylko pija. przyłączam sie do apelu aby zlikwidowac to cos co nazywają ,,mks zdrój,, aha i wracajac do jednego z poniższych postów tez nie przypominam sobie by od jakiegoś dłyuższego czasu buscy kopacze (aż sie prosi by dodać ,,DOLÓW,, co kolwiek wygrali non stop tylko wstyd przynoszą.

-do poniżej (2013-08-13 13:36:59)

Henryku jesteś niedoinformowany.

-do poniżej (2013-08-13 13:34:29)

Kolego mijasz się z prawdą.U nas grają nasi tzn.dwóch Busczan dziewięciu z naleciałości,ale mieszkają w Busku,więc to tak jak nasi.I dobrze że nie ma nikogo z armii zaciężnej.

-kibic (2013-08-13 13:06:39)

Nie widzę postępu.Ciągłe przegrane nie podajcie tego do internetu bo zaśmiecacie tylko strony.Kiedy wreszcie będzie tak,że grają u nas nasi.W sporcie kupczy się zawodnikami i gra kasa a nie kluby ,zresztą płynie to od groszorobów.

- (2013-08-13 12:56:07)

w tym sezonie beda grac w ldize wojewodzkej czyli makroregion

-do administratora (2013-08-13 12:14:25)

bardzo dobrze robi że kasuje bo takie żony i heńki powinni nie zatrówać powietrza w tak pięęknym Busku

-Do poniżej Henryk (2013-08-13 11:24:59)

Wygrywali ale z Wiślicą i Korczynem. A teraz i z nimi by przegrali. Ludzie, co to za szkolenie dzieci i młodzieży?????
Ligi okręgowe, gdzie grają wioski, dlatego taki poziom rozgrywek w piłce seniorskiej. Dlaczego młodzi nie grają w lidze wojewódzkiej?

-do poniżej (2013-08-13 09:56:48)

To mało pamiętasz.Mógł Ciebie tatuś wcześniej spłodzić, lub wcześniej się do Buska przeprowadzić to byś pamiętał.A co do żony byłego,to tak myślę po co ten burmistrz liże im dupy po wyborach.O głosy zabiega się przed.A swoją drogą to piłkarz z niego był słaby.

-Przegrana MKS na inaugurację sezonu (2013-08-13 09:20:17)

Przegrana MKS na inaugurację sezonu - a pamięta ktoś inny wynik MKS niż ,,PRZEGRANA,, bo ja akurat nie

-była zona byłego piłkarza z Pulaskiego (2013-08-13 09:18:17)

w Busku nie ma sportu i nigdy nie będzie bo jaki by burmistrz nie nastał , mimo tego co wcześniej obiecywał , że rozgoni te piłkarska hołotę - to po wyborach liże im dupy bo to zwykła gra o glosy nic więcej. Piłkę powinno sie w tym mieście raz na zawsze zlikwidować gdyż podczas swego długoletniego istnienia i dojenia publicznej kasy nie dala nic pozytywnego. Wystarczy spojrzeć na było piłkarzy jak co rano pod sklepami na Pułaskiego (i innych) wysiadują i żebrzą o szklankę wina.

-Henryk (2013-08-13 00:59:23)

Rozgonić darmozjadów i zaorać stadion.
Posadzić zboże i dać biednym to będą głosy na wyborach.
Dobrze pomyślałem, nie?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry