swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Przegrana MKS na inaugurację sezonu

Dodane: Kasia Data: 2013-08-12 18:23:54 (czytane: 18210)  Wersja do druku

W niedzielne popołudnie na stadionie w Busku-Zdroju rozegrano pierwszy mecz sezonu 2013/14 w IV lidze. Podopieczni Marka Kowalskiego zagrali ze Spartakusem Daleszyce. Spotkanie wygrali goście 1:0 zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Był to wyrównany mecz, w którym kto pierwszy strzeli bramkę, ten wygra całe spotkanie. Jeden i drugi zespół stworzył sobie kilka sto procentowych okazji, obaj bramkarze mieli trochę interwencji. Jako pierwsi znakomitej okazji nie wykorzystali buszczanie. Piłka po strzale Jakuba Kordosa minęła światło bramki.

mks_spartakus48.jpg

mks_spartakus51.jpg

mks_spartakus53.jpg

mks_spartakus58.jpg

mks_spartakus70.jpg 

W 72 minucie po jednej z akcji Spartakusa Kamil Kolanowski faulował w polu karnym. Sędzia spotkania, Pan Szczepan Górczyński wskazał na jedenasty metr a zawodnika ukarał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką. Rzut karny na bramkę zamienił Adrian Wołczyk. W ostatnich minutach meczu Wojciech Ścisło mógł uratować punkt dla buszczan, ale zawodnik w sytuacji sam na sam nie oddał nawet strzału na bramkę.

Kolejny mecz MKS Busko rozegra na wyjeździe 15 sierpnia w czwartek z Czarnymi Połaniec. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11:00.

 
Skład drużyny MKS:
1. Jakub GADAWSKI  
2. Paweł BANDURA  
3. Kamil KOLANOWSKI kapitan 2ż,cz 72"
4. Michał KRZEMIŃSKI  
5. Arkadiusz CHARYGA  zmiana 86" Piotr KWIATKOWSKI  
6. Rafał CHARYGA  
7. Kamil KOSELA  zmiana 60" Jakub DYTKOWSKI  
8. Sebastian KRUPA  
9. Jakub KORDOS  
10. Dawid KUMOR  
11. Maciej ŚLISKI  zmiana 75" Wojciech ŚCISŁO   

źródło: www.zdrojbusko.futbolowo.pl
foto: B.Ząbek


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (32)
     

-l (2013-08-15 23:35:42)

Zaorać stadjon i zrobić PGR

-Szalony kefir (2013-08-15 17:19:03)

Ja powiem tak.
Rozgonić to i tyle bo wstyd ciężki.
Koniec !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-kumek (2013-08-15 15:45:08)

Bokserzy też mają dołek.We wrześniu w Busku Mistrzostwa Polski w Boksie ciekawe jak wypadną .Piłka ręczna,pływanie i bieganie dobrze idą a gdzie reszta gdzzzzzzzzzie ?

-Chyba sportowiec (2013-08-15 12:03:34)

Taaaaa, pokopie taki piłkę z jakimiś wioskami i nazywają go piłkarzem. Śmiechu warte, ludzie opamiętajcie się!!!!To ja chodzę 2 razy w tygodniu rekreacyjnie się poruszać(płace za to) to też jestem sportowcem?

-MASAKRA PIŁKARSKA (2013-08-15 09:35:56)

,,a ja sie za cb wstydzę że piszesz głupoty , Buska piłka ma historię którą ty nie znasz,, - to Ty wstydź sie bo jak sądze jesteś byłym pilkarzem, jakie te sukcesy buska pilka miala opisz je a ja przedtawie Ci prawdziwe oblicze tej nieudolnej buskiej pilki. Spójrz na wszystkich byłych pilkarzy jak skonczyli i pokarz mi tych , którzy nie piją lub nie pala oraz tych którzy cos w zyciu osiagneli oprócz dna co nie SOKRA...S ??? . GDY OGLADAŁEM WCDZORAJSZY MECZ POLSKA-DANIA BYŁEM ZALAMANY BRAKIEM KULTURY TYCH SPORTOWCÓW , KTÓRZY PODCZAS RYWALIZACJI CIAGNA SIĘ ZA KOSZULKI PODWADZAJ NOGI SZARPIĄ SIE GDYZ NIE SĄ W STANIE UCZCIWIE GRAC TO NAJZWYCZAJNIEJ W SWIECIE PRZEŁĄCZYLEM TV I OGLADAŁEM BOKS.

-do precz z piłką i piłkarzami (2013-08-14 15:19:51)

a ja sie za cb wstydzę że piszesz głupoty , Buska piłka ma historię którą ty nie znasz .

-PRECZ Z PILKĄ I PIŁKARZAMI (2013-08-14 14:03:28)

czytam te komkentarze i dochodze do wniosku , że najlepiej bylo by dla miasta aby zlikwidowac pilkę nozna bo chwały nie przynosi a wstyd jedynie miastu uzdrowiskowemu za jakie Busko sie wszak ma.

-Rodowity (2013-08-14 14:01:21)

Do poniżej.Chłopie co Ty na ten temat możesz wiedzieć i pisać o jakiś fuksach,jak ten mecz z Bronią/na 2:1 dla nas/ był w 48 w 1948.Może nawet nie wiesz gdzie wtedy było boisko.

-Do poniżej (2013-08-14 12:31:43)

To były fuksy człowieku. Ślepej kurze tez się ziarno trafi. Pamiętam mecz z Piastem w PP co Pośpiech bronił do przerwy to to było piękne, ale po przerwie 3 bramki wpuścił. Miał dzień konia i tyle, tak jak w meczach w których wymieniłeś też był fart. A co do graczy obecnych to kalectwo i tyle.

- (2013-08-14 10:47:06)

Henryku z Wiślicą i z Korczynem owszem..Ale wygrywali też z SHLką,Nidą czy Zrywem.A pamiętasz jak z Bronią do przerwy z karnego wyrównał Pan Longin,a po przerwie na 2:1 dla nas strzelił młody Maniuta.Zapomniałeś?Nie bądż tak pesymistycznie nastawiony do wszystkiego.Pozdrawiam.

-kibic (2013-08-14 10:42:39)

Oj kolego, nieaktualne masz wieści. Piekarz wrócił. W Rudkach nie ma takiej kaski jak w Busku. Przecież najlepiej w domu, nie?

-do poniżej (2013-08-14 09:48:12)

Henryku -jeżeli już to ten mecz powinniśmy wygrać 2:1.A za to że tak nie było winny jest trener.Błędy w składzie i w ustawieniu.

-do poniżej (2013-08-14 09:39:59)

Pomału i spokojnie,na wszystko trzeba czasu.Są też plusy.Nie widzę w składzie piekarza z Chmielnika.Nareszcie.Brawo trenerze.Brawo zarządzie.Niech teraz ciągnie kaske od tych z Rudek.

-Adam (2013-08-13 23:44:06)

Mi się nie podobają piłkarze(pseudo)z Buska. Jeszcze tak słabych wychowanków Busko nigdy nie miało. Wstyd Panowie trenerzy(pseudo) co młodzież trenujecie.

-do Korner (2013-08-13 21:51:27)

słuchaj kolego jak ci się nie podobają piłkarze z Buska to won do pińczowa

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry