Dodane: Kasia Data: 2013-07-18 13:29:02 (czytane: 29696) 
W środę 17 lipca w sali konferencyjnej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbyła się XXXI Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Podczas sesji rozpatrzona została skarga Wspólnoty Mieszkaniowej "Nasz Dom" os. Świerczewskiego 1 na działalność burmistrza.

Do Komisji Rewizyjnej przekazano skargę Tomasza Kaczmarka, posła na Sejm RP, na działalność Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz skargę posła Kaczmarka na działalność Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Busku-Zdroju.
Porządek XXXI sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Sesja XXXI - projekty uchwał Rady Miejskiej.
czytaj także:
Poseł Tomasz Kaczmarek interweniuje w sprawie ścieków pokąpielowych
Zapraszamy na retransmisję sesji Rady Miejskiej w Telewizji Ponidzie.
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (42) |
-kibic (2013-07-18 18:12:01)
Brawo Pani Przewodnicząca Nurek - już poszła dyspozycja do MC żeby usunąć wpis na Pani temat. Czego się Pani boi ?? PRAWDY ??
-do poniżej (2013-07-18 15:37:14)
I tylko trzy z Buska.
- (2013-07-18 14:30:24)
am sa tylko dwie osoby z PLS
- (2013-07-18 12:40:25)
to zdjęcie to chyba pokazuje świnki z psl przy korycie?:)
-zibi (2013-07-18 10:19:34)
Ja Polakowi proponuję bilobil i żeby wszystko było jasne.
-do polak (2013-07-18 09:31:22)
Liberalna PO a jeszcze liberalniejszy PSL w niedługim zasie zapłacą rachunek za sprawowanie władzy.Czy Ziobro i jego kompani byliby w stanie odzyskać przynajmniej część tego co oni się nachapali,szczerze wątpię.Rozpoczyna się faza najwiekszego kryzysu.Rząd nie radzi sobie z problemami. Narastają sprzeczności Tusk podejmuje spóźnione decyzje personalne
-Witold (2013-07-18 09:21:23)
W pełni identyfikuję się z "Polakiem", POpaprańcy nas zniszczą. Narodzie, obudź się, zacznij głośno wołać i upominać się o swoje!!!!
-Renata (2013-07-18 08:47:27)
Swięte słowa, Brawo! To do Polaka, zeby wszystko było jasne.
-polak (2013-07-18 08:38:40)
Każdy kto nie zgadza się z szacowną PO jest chory psychicznie. To wg obecnych sondaży ponad 30% społeczeństwa. Profesorek ocenia polską rzeczywistość siedząc w zaciszu domowym w kapciach, oglądają TVN 24, Superstację i czytając Wybiórczą. To ma się nijak (jak pisałem) do tej prawdziwej rzeczywistości obserwowanej przeze mnie na co dzień. Ludziom żyje się coraz gorzej. Zadłużenie rodzin w mojej spółdzielni mieszkaniowej wzrosło za czasów wspaniałych rządów PO 3-krotnie, ludzie starsi nie mają na lekarstwa, a młodzi na posłanie dzieci do przedszkola. Uczciwą pracą można się dorobić garba na plecach. Osobiście nie narzekam, ale widzę dokładnie co się dzieje. Upadek służby zdrowia, oświaty i kultury - to widać gołym okiem. PO (chociaż rząd finansował je w mniejszym stopniu) udały się Orliki. Chwała za to. Nie ma dnia bez afer z udziałem złodziei z PO lub PSL. To woła o pomstę do nieba. Nie wzruszają tego rządu raporty NIK-u, nikt za marnotrawstwo nie ponosi odpowiedzialności. Gdyby tak było za czasów PiS, to media trąbiłyby o tym przez wiele tygodni, na Kaczyńskim nie pozostawiono by suchej nitki. Nie należę do ludzi biednych, ale pragnę powrotu PiS. Moim marzeniem jest odejście Kaczyńskiego (niestety pogrąża tę partię), ale chcę powrotu takich ludzi jak Ziobro. I niech nikt mi nie pieprzy, że za czasów Ziobro byliśmy państwem policyjnym, że o 6 rano przychodzili aresztować niewinnych ludzi. Takiego państwa policyjnego, jakie stworzyła PO nie było w historii Polski. Inwigilacja przyjęła monstrualny wymiar, aresztuje się ludzi za najdrobniejsze pierdoły, gdy tymczasem prawdziwi złodziei śpią spokojnie. Ludzi są strasznie zawiedzeni PO, a szczególnie Tuskiem. To widać, słychać i czuć. Mam nadzieję, że następne wybory wyrzucą poza nawias takich, jak on, polityków. Chcę Polski normalnej, a nie takiej gdzie np. Grabarczyk zarabia 55 tys. zł miesięcznie w spółce, która zajmuje się budową elektrowni atomowej, skoro już wiadomo, że takiej elektrowni w Polsce nie będzie do 2020 roku. Chcę Polski normalnej, a nie takiej, gdzie łapówkarkę uniewinnia się od zarzutów, komendanta policji, rżnącego swoją podwładną, nagradza się wysoką emeryturą, chcę Polski normalnej a nie takiej, gdzie wydaje się niezgodnie z prawem 5 mln zł na prywatny koncert Madonny, gdy tymczasem brakuje pieniędzy na leczenie ludzi, chcę Polski normalnej gdzie władza pokazuje zaciskanie pasa, a nie zmusza do tego przeciętnie zarabiających ludzi, chce Polski normalnej a nie takiej, gdzie jedni dostają koncesję na multipleksie a drudzy muszą o nią walczyć, chociaż spełniają lepsze warunki od konkurencji, Chcę Polski normalnej...a nie takiej, jaką zafundowało nam PO. Można nazywać mnie głupim, pisiorem, moherem, chorym psychicznie - nie wstydzę się tego, co piszę. Pragnę odejścia, raz na zawsze, PO. To będzie dla dobra naszego kraju i przyszłych pokoleń. Jeśli ktoś nie dostrzega, w co wpakowała Platforma naszą gospodarkę - jego sprawa. Ja wiem, że wiele kolejnych pokoleń będzie musiało za to ciężko zapłacić. Szkoda młodych ludzi, którzy będą musieli sprostać temu zadaniu. Polska gospodarka to twór na glinianych nogach. Już zaczyna się chwiać (oby nie runęła), bo wtedy czeka nas naprawdę bieda.
-Renata (2013-07-18 08:12:35)
Czytam, czytam, małe piekiełko,albo ignoranci albo powiązani. Najlepiej to zablokować drogi i zaorać . Wtedy zostaną sami ziomale i będzie fajnie.Wszystkie imprezy organizują ludzie z zewnątrz.Te lokalne to takie nijakie.
-noblista (2013-07-18 08:02:57)
Drodzy czytelnicy, jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu. Skoro nie można odprowadzać takich nieczystości- gdyż nie spełniają one parametrów to P. Dyrektor MPGK zgodnie z treścią umowy na odprowadzanie nieczystości powinien rozwiązać umowę o odbiór ścieków i fizycznie zablokować możliwość ich wprowadzania. Właściciele obiektów bardzo szybko taki problem by rozwiązali. Jeśli w/w kroki nie zostały podjęte chyba takie ścieki można wprowadzać, lub MPGK nie chce takich działań podjąć.
-. (2013-07-18 07:57:19)
Cóż, trzeba odwołać burmistrza ...
-ada (2013-07-17 22:11:43)
Siarkowe kąpiele z siarki dowożonej z Lasu Winiarskiego serwują w innych miejscowościach w Polsce.. Tam nie ma problemu ze ściekami!Problem jest w Busku, dlaczego?
-jajacek (2013-07-17 21:59:53)
Panowie radni jak chcecie dyskutować o problemie to zapoznajcie się z przepisami prawa. Sami uchwaliliście, że lecznictwo uzdrowiskowe ma być prowadzone w strefie A (pan G nie ma pojęcia na co głosuje. Kto wydał pozwolenia na zmianę użytkowania obiektu, kto wydał pozwolenia na użytkowanie obiektu, kto nie podał warunków w trakcie wydawania decyzji o warunkach zabudowy przy budowie rurociągu, nowych obiektów uzdrowiskowych itd i itp.jak hydrogeotechnika doprowadzała wodę leczniczą to wszyscy byli uchachani nawet uzdrowisko i mpgk puściło ekipy aby badały ścieki na istniejących oczyszczalniach. Przeczytajcie przepisy a problem będzie łatwy do rozpoznania. Wyjaśnijcie w końcu wszystkim dlaczego te nieszczęsne ścieki popsują złoże biologiczne czy w Waszym gronie brak fachowców.W uchwalonym statucie uzdrowiska są nieścisłości przeczytajcie to uważnie !!! Dlaczego używacie pojęcia ścieki pokąpielowe skoro takie pojęcie nie funkcjonuje są to zużyte wody pokąpielowe. Panie prezesie MPGK co ma do tego NFZ, przecież lekarz uzdrowiskowy powinien dysponować rejestrem podmiotów świadczącym usługi uzdrowiskowe.Uważajcie bo Hydrogeotechnika zrobi Wam kuku jak co niektórym już zrobiła w Busku.
- (2013-07-17 21:04:29)
Pracodawco Pani sprzątającej na dworcu PKS w mieście dokonaj zakupu szufelki . Ta Pani rękami zbiera śmieci,niedopałki papierosów itp. Przypominam pracodawcy,że mamy już 21 wiek ! Uprzejmie Panu ,Panie Prezesie dziękuję .
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.