swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Prawie na finiszu

Dodane: Kasia Data: 2013-07-12 13:01:19 (czytane: 13523)  Wersja do druku

10 lipca 2013 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury miała miejsce konferencja prasowa dotycząca realizacji projektu pn. 'Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój'.

W konferencji udział wzięli: Andrzej Zoch zastępca prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Waldemar Sikora burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój, Krzysztof Kryczka prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Busku-Zdroju, Andrzej Bydłosz kierownik Jednostki Realizującej Projekt, który zaprezentował poszczególne etapy wykonania projektu, Mirosław Wieczorek pełnomocnik ds. realizacji projektu, a także firmy odpowiedzialne za kontrakty, radni i sołtysi naszej gminy oraz beneficjenci z innych gmin, którzy realizują projekt uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na swoim terenie.

spotkanie_gospodarka_wodnosciekowa2.jpg

Prace budowlane przewidziane w ramach przedsięwzięcia podzielone zostały na V Kontraktów. Kontrakt I został w całości zrealizowany, dotyczył budowy kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach, Chotelku, Mikułowicach i Nowym Folwarku. Łącznie w tych sołectwach wybudowano 40 km sieci kanalizacyjnej. II Kontrakt również zakończono, polegał on na budowie kanalizacji sanitarnej w Zbrodzicach, Broninie i Wełczu oraz rozbudowie sieci wodno-kanalizacyjnej w Wełczu i w Busku-Zdroju w rejonie ulic: Jabłoniowej, Armii Ludowej i Wyszyńskiego. III etap projektu to przebudowa i remont systemu dystrybucji wody wodociągowej z ujęcia w Szczaworyżu. Obecnie trwa zgłaszanie ewentualnych wad i usterek po realizacji tego zadania.

spotkanie_gospodarka_wodosciekowa.jpg

Dotychczasowe zaawansowanie prac w ramach V Kontraktu - przebudowa i remont Oczyszczalni Ścieków Komunalnych w Siesławicach - wynosi 60%. Jego realizacja odbywa się z pewnymi trudnościami. Prace remontowe na oczyszczalni zostały wstrzymane w związku z ogłoszeniem upadłości przez generalnego wykonawcę. Na początku bieżącego roku ogłoszono nowe postępowanie przetargowe, oferty znacznie przekraczały założenia wyceny inwestorskiej stąd przetarg unieważniono. 16 maja ogłoszono kolejny przetarg. Obecnie trwa weryfikacja nadesłanych ofert.

spotkanie_uporzadkowanie_gospodarki_wodno_sciekowej.jpg

Kontrakt VI polegający na przebudowie i remoncie istniejącej kanalizacji sanitarnej na terenie Buska-Zdroju również został zakończony. W ramach zadania wyremontowano 12,7 km sieci kanalizacyjnej.

Podsumowując, w ramach projektu dotychczas wybudowano łącznie prawie 71 km nowej sieci kanalizacyjnej w 7 miejscowościach objętych projektem. To więcej niż pierwotnie zakładano. Na terenie Buska-Zdroju przebudowano i wyremontowano ok. 12,7 km istniejącej sieci kanalizacyjnej. Jeśli chodzi o oczyszczalnię ścieków w Siesławicach, to po aneksowaniu umowy o dofinansowanie z Funduszu Spójności, rozszerzono zakres rzeczowy projektu.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 81 558 207 zł brutto, z czego 52 202 747 zł pochodzi ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt zakończony zostanie w 2014 roku.

Tekst i foto EHR
źródło www.umig.busko.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (21)
     

-mieszkaniec Buska (2013-07-13 08:06:04)

kanalizacja na ul. partyzantów będzie wtedy kiedy Zoch i PO przestanie być przy władzy.

- (2013-07-13 07:56:02)

jak będa tak gospodarowali funduszami jak w mechaniku to ja to cienko widzę:)

-Mariusz (2013-07-12 23:06:54)

A Kawczyce? Szans bak na kanalizację?

-ja (2013-07-12 20:18:00)

a kiedy zostanie skanalizowana ulica szaniecka i pobliskie , a kiedy bedzie oswietlona a kiedy bedzie tam woda kiedy kiedy kiedy???

-.gfds (2013-07-12 20:13:53)

za 100 lat, po co komu kanalizacja deszczowa na głownej ulicy w Busku..

- (2013-07-12 17:18:31)

a kanalizacja deszczowa na partyzantow kiedy jest w planie

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry