swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Prawie na finiszu

Dodane: Kasia Data: 2013-07-12 13:01:19 (czytane: 13524)  Wersja do druku

10 lipca 2013 r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury miała miejsce konferencja prasowa dotycząca realizacji projektu pn. 'Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój'.

W konferencji udział wzięli: Andrzej Zoch zastępca prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Waldemar Sikora burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój, Krzysztof Kryczka prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Busku-Zdroju, Andrzej Bydłosz kierownik Jednostki Realizującej Projekt, który zaprezentował poszczególne etapy wykonania projektu, Mirosław Wieczorek pełnomocnik ds. realizacji projektu, a także firmy odpowiedzialne za kontrakty, radni i sołtysi naszej gminy oraz beneficjenci z innych gmin, którzy realizują projekt uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej na swoim terenie.

spotkanie_gospodarka_wodnosciekowa2.jpg

Prace budowlane przewidziane w ramach przedsięwzięcia podzielone zostały na V Kontraktów. Kontrakt I został w całości zrealizowany, dotyczył budowy kanalizacji sanitarnej w Łagiewnikach, Chotelku, Mikułowicach i Nowym Folwarku. Łącznie w tych sołectwach wybudowano 40 km sieci kanalizacyjnej. II Kontrakt również zakończono, polegał on na budowie kanalizacji sanitarnej w Zbrodzicach, Broninie i Wełczu oraz rozbudowie sieci wodno-kanalizacyjnej w Wełczu i w Busku-Zdroju w rejonie ulic: Jabłoniowej, Armii Ludowej i Wyszyńskiego. III etap projektu to przebudowa i remont systemu dystrybucji wody wodociągowej z ujęcia w Szczaworyżu. Obecnie trwa zgłaszanie ewentualnych wad i usterek po realizacji tego zadania.

spotkanie_gospodarka_wodosciekowa.jpg

Dotychczasowe zaawansowanie prac w ramach V Kontraktu - przebudowa i remont Oczyszczalni Ścieków Komunalnych w Siesławicach - wynosi 60%. Jego realizacja odbywa się z pewnymi trudnościami. Prace remontowe na oczyszczalni zostały wstrzymane w związku z ogłoszeniem upadłości przez generalnego wykonawcę. Na początku bieżącego roku ogłoszono nowe postępowanie przetargowe, oferty znacznie przekraczały założenia wyceny inwestorskiej stąd przetarg unieważniono. 16 maja ogłoszono kolejny przetarg. Obecnie trwa weryfikacja nadesłanych ofert.

spotkanie_uporzadkowanie_gospodarki_wodno_sciekowej.jpg

Kontrakt VI polegający na przebudowie i remoncie istniejącej kanalizacji sanitarnej na terenie Buska-Zdroju również został zakończony. W ramach zadania wyremontowano 12,7 km sieci kanalizacyjnej.

Podsumowując, w ramach projektu dotychczas wybudowano łącznie prawie 71 km nowej sieci kanalizacyjnej w 7 miejscowościach objętych projektem. To więcej niż pierwotnie zakładano. Na terenie Buska-Zdroju przebudowano i wyremontowano ok. 12,7 km istniejącej sieci kanalizacyjnej. Jeśli chodzi o oczyszczalnię ścieków w Siesławicach, to po aneksowaniu umowy o dofinansowanie z Funduszu Spójności, rozszerzono zakres rzeczowy projektu.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 81 558 207 zł brutto, z czego 52 202 747 zł pochodzi ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt zakończony zostanie w 2014 roku.

Tekst i foto EHR
źródło www.umig.busko.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (21)
     

- (2013-07-15 20:05:23)

Braknie to jednej kadencji aby spłacić długi za betonowanie zieleni.

-jakie projekty Wąsowicza? (2013-07-15 19:36:54)

Jakbyś był trochę zorientowany to byś wiedział, że Wąsowicz planował to co zaplanował śp Komenda.
Popatrz po długoplanowych zamierzeniach Komendy, to wtedy możemy pogadać.

-do -Bob (2013-07-15 16:36:42)

Najgorszych burmistrzów to już mieliśmy, teraz to może być tylko lepszy
Taki jak jest obecny to lepszego już nie będzie!

-Tom (2013-07-15 15:20:23)

W zasadzie to cel zrealizował - został burmistrzem. A ze przy okazji zaufali mu ludzie, co go to interesuje.

-Braknie burmistrzowi kadencji (2013-07-15 13:58:35)

Widać że braknie burmistrzowi jednej kadencji by zakończyć inwestycje zaczęte przez Wąsowicza. A co z pana obietnicami burmistrzu, kiedy się doczekamy realizacji. Na razie pana działania to wielka klapa.

-A Ty swoje... (2013-07-15 09:51:19)

no coż, wolno Ci tak myśleć.
Ja mam inne zdanie i póki co nie zmieniam.

-Bob (2013-07-14 23:28:04)

Śmiało można powiedzieć: mamy najgorszego burmistrza od lat.

-Mariusz (2013-07-14 23:26:36)

Był w świetlicy. Podjechał czarnym mietkiem, każdemu obiecał co kto chciał i... Dwa lata minęły i obietnice dalej są obietnicami. Ale spoko, za chwilę wybory...

-aleś dowalił... (2013-07-14 21:21:51)

szef Cię chyba pochwali

-projekt Wąsowicza (2013-07-14 18:33:52)

Znów się Walduś kiepski chwali projektem Wąsowicza. Czekamy na realizację twoich przedwyborczych obietnic burmistrzu.

- (2013-07-14 16:43:52)

JRP- sami polityczni kolesie z PO i PLS a nie fachowcy znający zagadnienia!!!!!

-xxxxx (2013-07-14 15:36:45)

komentarz poniższy popieram w całej jego rozciagłości

- (2013-07-14 15:02:14)

Może by ktoś sprawdził jakie partactwo wykonuje sie w Rynku. , czy płyt nie można już krzywiej układać,może chodzi o to żeby przechodzący tamtędy wybijali sobie zęby?

-ALE KLAMSTWO (2013-07-13 20:39:33)

Chola ,Chola,gdzie na ul.Armi Ludowej jest kanalizacja,30% ulicy zkanalizowanej a w gminie mają juz odfajkowane że skończona.KLAMSTWO!

-reqreq (2013-07-13 16:34:54)

ale bełkot...
dzielić pieniądze chcą wszyscy, bo oni najlepiej jak to zrobić wiedzą.
a może by tak podpowiedzieć jak te pieniądze zarabiać?
Oczywiście potem trzeba skorzystać z tej rady samemu...
Wiem, ze to niemożliwe, bo najlepiej jest radzić innym ...

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry