swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Ruszyła przebudowa placu targowego

Dodane: Kasia Data: 2013-07-08 11:59:27 (czytane: 13921)  Wersja do druku

Po przerwie spowodowanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi prace budowlane w południowo-wschodniej części placu targowego przy ulicy Stawowej i Królowej Jadwigi w Busku-Zdroju ruszyły pełną parą. Wybudowano już budynek sanitarno-socjalny.

Położono w nim instalację elektryczną oraz przyłącza kanalizacji sanitarnej i wodociągowej. Na części przebudowywanego placu wykonano kanalizację deszczową. Obecnie montowane są słupy żelbetowe, które podtrzymywać będą wiaty handlowe.

 przebudowa_placu_targowego.jpg


Kolejnym etapem prac będzie budowa wiat o drewnianej konstrukcji pokrytej blachą. Wiaty służyć będą sprzedaży artykułów rolno-spożywczych i produktów przemysłowych.

przebudowa_placu_targowego1.jpg


Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Mój rynek". Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa funkcjonalności placu targowego oraz warunków sprzedaży bezpośredniej.

Tekst EHR, fot. MP

źródło www.umig.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (24)
     

-a (2013-07-08 20:55:55)

cokolwiek robią w Busku zawsze muszą krytykować, ale ludzie, nic nie robić źle, robić coś też źle,
proszę czytać do końca tekst bo tam jest napisane: Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Mój rynek".
Gmina miała możliwość coś zmienić więc z tego skorzystała

- (2013-07-08 20:36:33)

na pierwszym miejscu pasuje zrobic porzadek z placem targowym przy batorego bo wiekszosc mieszkancow robi tam zakupy codziennie czy ktos pomysli wreszcie logicznie na co wydawac publiczne pieniadze

-maja (2013-07-08 17:31:58)

ten plac to chyba szykują rumunom co nie płacą ani podatku,ani zusu,nie mają żadnej działalnaści.Polaka to zgnoić a im pozwolić robić kasę

-plac zabaw??? (2013-07-08 14:50:22)

moze ci co dostali bonusowe mieszkania w bloku po makadamie wreszcie sami cos zrobia......taka roszczeniowa postawa to nie w dzisiejszych czasach!!!

-Dziwne człowieki w tym urzędzie (2013-07-08 13:40:08)

A ktoś się skarżył na infrastrukturę na placu targowym? Ktoś za tym chodził i prosił? Macie jakieś konsultacje społeczne, że jest to sprawa najwyższej pilności? Że nie ma pilniejszych? Mam nadzieję, że macie i jak Was ktoś z tych pomysłów zechce rozliczyć to będziecie mieli się czym okazać. Starosta na sesji mówi, że koszenie rowów to ileś tam kasy i tej kasy brak, że będą kosić pobocza. Chodziło bodajże o 30parę tysięcy (mogę się mylić) Ile kosztował będzie kawał nikomu nie potrzebnej roboty na targowiu? Pewnie w milionach. Ludzie! Kiedy się w końcu ktoś obudzi? Dwa kible w tym jeden zagrodzony to coś koło 3/4 miliona, a Wy mówicie, że kasy nie macie na plac zabaw dla dzieci?
Piach na ulicach po zimie leży do tej pory. Syf po rozkopywaniu ulic roznosi się po całym mieście.
Wyremontujecie wiaty na placu targowym i zażądacie takiej kasy, że nikogo z drobnych sprzedawców nie będzie stać na handlowanie tam, a handlujących na chodniku będziecie karać mandatami. Każecie wykupić miejsce na cały rok pomimo, że ktoś handluje tylko 2, 3 miesiące w roku - tak jest na górnym targowiu, płacą abonament cały rok pomimo, że handlują tylko sezonowo, bo się boją utraty miejsca. Ludzie Wam za to serdecznie podziękują.
Boże! Niecałe 40% społeczeństwa poszło do wyborów a PSL z tego zabrał 5%. 5% z 40% to chyba coś około 2% społeczeństwa Was popiera. Mając na uwadze, że tylko połowa mogła być namówiona do głosowania na PSL to wychodzi, że 1 PSL-ak rządzi setką ludzi. Jakiego wstrząsu potrzeba aby Władzi z Buska już podziękować? Oj będzie się działo, jak PSl nie przekroczy progu wyborczego!

-mm (2013-07-08 13:30:55)

Kolejny narzekający typ. "Bezrobotyny" chyba się obudził ze snu 10 letniego. Co za gawiedź.

-a ja proponuję... (2013-07-08 13:22:41)

... albo wszystkim, albo nikomu.

- (2013-07-08 12:53:37)

Jaśnie panujący nam Waldemar zrobiłby lepiej dzieciom plac zabaw przy bloku po dawnym "MAKADAMIE", bo jak narazie to wokół bloku wygląda tak jakby tam mieszkali romscy cyganie. Jakieś tekturowe domki na drzewach, boisko do piłki nożnej, gdzie bramkami są okna a bramkarzami ściany z piękną nową elewacją, która już powoli zaczyna odpadać. Ale na to jak twierdzi nie ma kasy. Na rozpieprzenie nowego chodnika od "Słonecznego Zdroju" aż po narazie "Energetyka" pieniążki są. Zrobić coś dla dzieci żeby ulica ich nie "chowała" to już nie. OTO CAŁA DEMOKRACJA!

-bezrobotny (2013-07-08 12:22:13)

dla mnie to zbyteczna inwesycja,kible będą osrane ,kto to będzie sprzatał jak glowne ulice Buska wyglądaja jakby zycie w nim wymarło.Ulice zaśmiecone,zarosniete chwastemi,krzakami,strach wieczorem isc.Niedlugo to Busko zarośnie krzakami samosiejkami.Dawniej każdy uprzątnał swoja posesje i woko niej ,dziś grodzi się od ludzi tujami

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry