swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Ruszyła przebudowa placu targowego

Dodane: Kasia Data: 2013-07-08 11:59:27 (czytane: 13922)  Wersja do druku

Po przerwie spowodowanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi prace budowlane w południowo-wschodniej części placu targowego przy ulicy Stawowej i Królowej Jadwigi w Busku-Zdroju ruszyły pełną parą. Wybudowano już budynek sanitarno-socjalny.

Położono w nim instalację elektryczną oraz przyłącza kanalizacji sanitarnej i wodociągowej. Na części przebudowywanego placu wykonano kanalizację deszczową. Obecnie montowane są słupy żelbetowe, które podtrzymywać będą wiaty handlowe.

 przebudowa_placu_targowego.jpg


Kolejnym etapem prac będzie budowa wiat o drewnianej konstrukcji pokrytej blachą. Wiaty służyć będą sprzedaży artykułów rolno-spożywczych i produktów przemysłowych.

przebudowa_placu_targowego1.jpg


Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Mój rynek". Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa funkcjonalności placu targowego oraz warunków sprzedaży bezpośredniej.

Tekst EHR, fot. MP

źródło www.umig.busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (24)
     

-zyx abc (2013-07-10 12:01:29)

tak - w Spółdzielni mają taniej, gratuluje fantazji. Os. Piłsuskiego - 680 zł miesięcznie . dziekuje, dobranoc... I nadal ludzie z makadamu płacą więcej ? nie sądze

-000000000 (2013-07-10 11:50:37)

CIEKAWE DLACZEGO MIESZKAŃCY INNYCH BLIKOW W BUSKO MAJĄ PLACE ZABAW DLA DZIECI CHOĆ TEŻ WIELU Z NICH LUBI ZBYT CZĘSTO ZAGLĄDAĆ DO KIELISZKA , A CI Z MAKADOMU TO MYŚLICIE ŻE SAMO ZŁO CHYBA TAK NIE JEST WYSTARCZY POPATRZEĆ JAK WYGLĄDA KLATKA SCHODOWA KTÓRA PRAWIE PO 2 LATACH NIE JEST WCALE ZISZCONA TO CHYBA ŻLE O NICH NIE ŚWIADCZY JEST PRZYSŁOWIE ŻE CUDZE WIDZI SIĘ POD LASEM A SWIJEGO NIE WIDZI SIĘ POD NOSEM

- (2013-07-10 07:41:02)

Uprzejmie proszę o zakup szufli do zbierania smieci pani sprzatajacejn na dworcu PKS w miescie.Jak dotychczas smiecie zbiera rekami i wrzuca do worka.Mysle,ze pracodawcę tej Pani stać nazakup szufli .

-;) (2013-07-10 07:06:26)

mieszkancy makadamu to typowy przyklad.....daj komus palec to zaraz zechce cala reke.....zalosne

- (2013-07-10 00:17:47)

Mieszkańcom bloku po makadamie powinni wybudować taki mały par rozrywki do tego dołożyć kupon na zakupy w Kauflandzie i w Magtransie - po blisko , a co do dzieci to one rodziców nie mają , musi je wychowywać ulica rodzice już nie dają rady ?

- (2013-07-09 21:31:43)

moj rynek to ja mam na placu targowym bo pochodze z buska a nie z nadola

-do poniżej (2013-07-09 13:39:15)

Ci z Makadamu dostali mieszkania o jakich im się nie śniło i już pretensje.A sami sie wziąć do roboty.

-spacerowicz (2013-07-09 11:49:23)

Ale po co zamiatarki??dawniej panie z zieleńca posprzątały migiem całe miasto przy pomocy prostych narzędzi było czysto schludnie a i ludzie mieli zatrudnienie Warto czasem wrócić do starych sprawdzonych metod to takie proste prawda??

-MIESZKANIEC BUSKO (2013-07-09 11:24:37)

TE BONUSOWE MIESZKANIA .TO WBREW TEMU CO MYŚLICIE NIE SĄ TAKIE BONUSOWE BO CZYNSZ JUŻ PAROKROTNIE WZRÓSŁ I JEST NIE WIEM CZY NIE WIĘKSZY NIŻ W WSPÓŁDZIELNI ,A O DZIECI TO FAKTYCZNIE NIKT NIE ZADBAŁ CHODZĘ TAM CO DZIEŃ I WIDZĘ JAK BAWIĄ SIĘ TYMI PUDEŁKAMI NA DRZEWIE, WŁADZA ZAMIAST ROBIĆ OTWARCIE NP. SLYNNEJ MICKIEWKI A RAZCEJ ALEI MICKIEWICZA MOGŁA PRZEZNACZYĆ NA HUŚTAWKĘ I TAKICH BEZSENSOWNYCH OTWARĆ JEST WIELE

-dzień stracony... (2013-07-09 10:43:24)

... jak nie przywali burmistrzowi...
Dobry uczeń gebelsa

- (2013-07-09 09:43:56)

Moze by ktoś wreszcie pomyślał i kupił zamiatarki, i zaczął sprzątać w tym zabrudzonym mieście!!!!!

-busko (2013-07-09 09:19:26)

panie burmistrzu, pan jest ze wsi więc zna bardzo mądre przysłowie,jeżeli nie to panu przypominam:jak cię widzą tak cię piszą.to się tyczy zagnojonej ul. Mickiewicza.

- (2013-07-09 07:12:23)

P.burmistrzowi to my już dziękujemy.

- (2013-07-08 22:21:25)

Dotychczas ul.Mickiewicza podobno sprzątał Strabak obecnie po oficjalnym odbiorze taki obowiązek należy do Gminy jednak ani wcześniej ani teraz nie widać prac porządkowych.Wstyd ile brudu jest na nowo wyremontowanej ulicy.

- (2013-07-08 21:51:49)

Proszę o informację ile plac targowy przynosi przychodu dla gminy, tzn ile podmiotów ZAREJESTROWANYCH tam działa, ile płacą podatków i ile wpływa do budżetu gminy za placowe. Bo według mnie to cazrnorynkowy handel tam kwitnie podobnie jak w soboty na placu przy Stawowej. Czy urząd skarbowy tego nie widzi?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry