swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Wypadek w Broninie

Dodane: Kasia Data: 2013-07-02 16:20:05 (czytane: 17759)  Wersja do druku

Dzisiaj, przed godziną 16.00 w miejscowości Bronina na łuku drogi doszło do wypadku. 27-letni kierowca Volkswagena LT 35 wjechał na tył Skody Fabii. W wyniku wypadku ranni zostali kierowca i pasażer Skody.

Kierowca Skody Fabii zatrzymał się za skręcającym w lewo pojazdem. W tym momencie na tył Skody najechał kierowca Volkswagena LT 35. Kierowca i pasażer Skody zostali zabrani karetką do szpitala.

 wypadek_bronina.jpg

wypadek_bronina1.jpg

wypadek_bronina3.jpg

 

Przyczyny wypadku bada policja.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (26)
     

- (2013-07-09 10:04:53)

Odnoszę się do ostatniego komentarza,Zgadzam się po części z twoją wypowiedzią a co do rozporządzenia to szczegółowo się nie zapoznałeś.Tak się składa,że jestem prawnikiem i można wygrać z firma.Pozdrawiam

-Do Piotr (2013-07-07 20:36:10)

Tak, przepisy nakładają na KAŻDEGO kierowcę wykonanie tzw OC czyli obsługi codziennej pojazdu. Jeżeli kogoś interesuje jej zakres to trzeba sobie rozporządzenie Ministra Transportu przeczytać odpowiednie, wszystko tam jest wyjaśnione. Ponadto ma kursie prawa jazdy uczą co należy zrobić przez rozpoczęciem jazdy. Po trzecie pilot JEST odpowiedzialny za stan techniczny samolotu. Po czwarte życzę ci powodzenia jeżeli chcesz właściciela firmy pociągnąć do odpowiedzialności za niesprawne auto którym ty będziesz kierował. Ha ha dobre. Zasada jest prosta; Prowadzisz wóż - odpowiadasz bo zawsze możesz odmówić jazdy niesprawnym autem. Tak właśnie zrobił kierowca autobusu w programie TVN Turbo-sam wezwał policję na kontrol pojazdu którym miał jechać. Trzeba być odpowiedzialnym!

-piotr (2013-07-07 13:55:02)

Odnoszę się do komentarza,że doświadczony kierowca powinien sprawdzać stan techniczny samochodu.Twoim zdaniem kierowca ma pracować w firmie również jako mechanik.Tak zgadzam się właściciel prywatnego auta ma obowiązek ale nie w firmie.Według ciebie pilot tez ma sprawdzać stan techniczny i być odpowiedzialny za katastrofę(mowa jest o pilocie lini lotniczych)W dawnym ustroju w firmach byli zatrudnieni mechanicy i oni byli od sprawdzania i naprawy..Teraz prywatne firmy idą po najniższych kosztach,chcą aby najwięcej kasy zostało w kieszeni.Jeśli to wina hamulców to szefa za tyłek.

- (2013-07-06 22:18:43)

Co do organów uprawnionych do orzekania - ktoś kiedys powiedział (a był to ŚP Lech Falandysz) że sąd jest ostatnim miejscem gdzie idzie się po sprawiedliwość .....
A w tym przypadku to zapewne zwykłe najechanie, bo choćby nawet kierowca skody tworzył różne cuda (oprócz cofania) na jezdni, nie włączył kierunku, nie miał stopu to i tak wina będzie gościa z tyłu. A to że mieli czy nie mieli pasów nie ma znaczenia

- (2013-07-06 19:45:13)

Kazdy z nas moglby byc na miejscu tego kierowcy LT-ka.Ogladajcie drogowke takie kolizje sa na porzadku dziennym.Fakt to nie kurierzy sa tam sprawcami,tylko zazwyczaj kierowcy prywatnych aut.Nie sadzcie ze jestem za wypadkami,ale draznia mnie takie nietaktowne komentarze.Komentuja i osadzaja osoby nie uprawnione do tego.Od tego sa odpowiednie organy.

-Do Xxxxx (2013-07-06 18:21:55)

Kolego to nie ja stosuje wyzwiska tylko padły w pierwszych komentarzach.Sadzę że to ty jesteś jednym z komentatorów.Dodrze przeczytałem komentarz i wyraznie pisze - kierowca i pasażer trafili do szpitala a przyczyny bada policja.Chyba nie jesteś uprawniony do orzekania za policje przyczyn wypadku.Chyba jesteś jasnowidzem,mając pewność że jechali w pasach.Gratuluje ci,że jeżdzisz w 100% zgodnie z przepisami..Wszystkich uczestników kolizji tak traktujesz,czy tylko kurierów a na dodatek z innej okolicy.Jeśli jesteś kierowca to nie komentuj,za milka dni możesz ty mieć wypadek i moga padać różne epitety pod twoim adresem.

-Do Xxxxx (2013-07-06 18:20:41)

Kolego to nie ja stosuje wyzwiska tylko padły w pierwszych komentarzach.Sadzę że to ty jesteś jednym z komentatorów.Dodrze przeczytałem komentarz i wyraznie pisze - kierowca i pasażer trafili do szpitala a przyczyny bada policja.Chyba nie jesteś uprawniony do orzekania za policje przyczyn wypadku.Chyba jesteś jasnowidzem,mając pewność że jechali w pasach.Gratuluje ci,że jeżdzisz w 100% zgodnie z przepisami..Wszystkich uczestników kolizji tak traktujesz,czy tylko kurierów a na dodatek z innej okolicy.Jeśli jesteś kierowca to nie komentuj,za milka dni możesz ty mieć wypadek i moga padać różne epitety pod twoim adresem.

- (2013-07-06 10:23:31)

Według niektórych to zapewne była wina kierowcy Skody bo jechał za wolno i spieszący się dostawczak go podnął. Wogóle to po co ta Skoda tam jechała, trzeba sprawdzić czy ten facet ze skody nie powinien zbierać w tym czasie truskawek...
Ludzie co Wy piszecie? Najechanie to ewedentna wina tego z tył, kto by to nie był kirier czy prezydent. I nie piszcie farmazonów o awarii hamulców bo powinno być sprawne i doświadczony kierowcas jakim jest zapewne kureier co rano sprawdza stan techniczny pojazdu ponadto podczas jazdy potrafi wyczuć że coś jest nie tak. A hamulce z swkundy na sekundę się nie psują raczej. Jest to zazwyczaj proces narastający w czasie.

-Xxxxx (2013-07-06 08:56:21)

Drogi przedmowco, bardzo mi przykro ale teraz to Ty rzucasz wyzwiskami wiec Twoj iloraz inteligencji pozostawia wiele do zyczenia ;). Jechali na pewno z pasami, skad wiem moja sprawa. Poza tym chyba nalezaloby najpierw dokladnie orzeczytac artykul a pozniej dopiero sie wypowiadac. Poszkodowany zostal kierowca.

-jan (2013-07-05 22:39:55)

Przeczytałem komentarze i zgadzam się nie oceniajmy pracy ,bez dwóch zdań maja ciężką a na dodatek maja częsty kontakt z upierdliwymi klientami.Także nie oceniajmy tej kolizji (nie ma tu mowy o wypadku) nie znając przyczyny.Pierwsze komentarze nie są na miejscu.Osoby piszące je sami są o niskim ilorazie inteligencji ,lubią krytykować innych a sami d...... Kto osadza innych sam jest nic nie wart.Jeśli masz pisać bez zastanowienia wez sobie na powstrzymanie i nie osądzaj i nie stosuj takich epitetów.

- (2013-07-05 22:12:39)

Zgadzam sie z ostatnim komentarzem,jezdze zawodowo 15 lat w pewnej firmie i jestem przewoznikiem osob, stan techniczny auta nie zawsze jest dobry.Firmy olewaja to a gdy dojdzie do kolizji wina zrzucana jest na kierowcow .A co do kultury kierowcow to pod znakiem zapytania.Wiele razy,zeby ruszycic z przystanku musialem wymusic pierszenstwo.Sam mialem podobna kolizje na szczescie pasazerom nic sie nie stalo,tylko kierowca mazdy byl ranny.Mnie zawiodly hamulce a on nie mial zapietych pasow i kto zlamal przepisy?.Dopiero po wnikliwej ocenie stwierdzono,ze jechal bez pasow.Prosze nie oceniajcie nie znajac przyczyny.Pozdrawiam

-lary (2013-07-05 18:20:28)

Czytalem ostatnie komentarze i jestem zburwersowany tymi opiniamy.Kazdy ocenia a dobrze wiadomo moze 1/1000 kierowcow jedzie zgodnie z przepisami.Tak naprawde nie wiadomo przyczyny wypadko,nie sadze by tak najechal.Wszyscy dobrze wiedza jaki stan techniczny maja sanochody firmowe.Moim zdaniem zawiodly hamulce.Dziwi mnie tez ten fakt ,ze kierowca skody i pasazer sa ranni,napewno jechali bez pasow.Ciekawy jestem ile kierowcow prywatnych aut daja mozliwosc wlaczenia sie w ruch kierowcom przewozacych osoby,towar?Sa dla was intruzami,ze czasami wymuszaja wloczaniem sie do ruchu .Leca ropzne epitety pod ich adresem i gdzie mowa o kulturze!!!!!!!!!

-Xxxxx (2013-07-04 22:34:29)

Wybaczcie drodzy Panstwo,ale nie rozumiem jak mozna wypadek tlumaczyc stylem wykonywamej pracy. To tak samo jakby kucharz powiedzial ze zrobil strute jedzenie bo byl zmeczony. Dobrze ze mie doszlo do wiekszych urazow ludzi poszkodowanych w tym wypadku bo na drodze trzeba umiec rozgraniczyc czy wazniejsze jest to zeby dojechac na czas i zobaczyc ucieszona miche klienta czy moze zeby ktos przez nas zostal kaleka lub stracil zycie. Apeluje o ostroznosc i rozwage. Bo to ze Szanowny Pan sie gdzies spieszyl niczego nie usprawiedliwia. Dziekuje za uwage. Enjoy.

-Do Dorn (2013-07-04 21:53:37)

Nie jestem kumplem kierowcy Skody, jestem klientem wielu kurierów, często zamawiam przesyłki. Często również denerwuję się że przesyłka jedzie za długo, ale może to wina stawek? Może kurier powinien brać mniej paczek i zarabiac godnie? Bo w tym przypadku nic właściwie się nie stało po za pogiętymi blachami i mandatem, ale gdyby trafił mocniej lub w motocyklistę to już na mandacie by się nie skończyło. Więc szanujmy siebie na drodze, a żeby siebie szanować to szanujmy przepisy i będzie porządek

- (2013-07-04 21:48:13)

Przeczytajcie sobie 6 wpisów w dół po kolei. Ludzie co wy piszecie? Tzn jak się ktoś spieszy to może jeździć jk chce, czy tak? Jak ma paczki do doręczenia, jak wiezie chleb, jak wiezie ludzi autobusem, jak wiezie dziecko do szkoły itd? Przepis jest prepis i po za wyjątkami nie ma znaczenia co się wiezie chyba mam rację? Ale w Polsce wiadomo jak jest, każdy szofer ma rację, cwaniactwo i chamstwo na drodze, trąbienie, wyzywanie i machanie rękami. Ciekawe czy jeden z drugim jak do Niemczech pojedzie to tak samo cwaniakuje za kółkiem. Chyba nie bo zaraz by bez prawka przyjechał i 100 tys Euro mandatu ha ha. A ty bogun ludzi od cymbałów nie wyzywaj cymbale jeden

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry