swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Góry śmieci w osiedlowych śmietnikach

Dodane: Kasia Data: 2013-07-02 13:05:23 (czytane: 14680)  Wersja do druku

Wszystkie śmieci, które zalegają w śmietnikach, zostaną usunięte, zapewniają pracownicy buskiego urzędu. Od 1 lipca weszła w życie nowa 'ustawa śmieciowa'. W gminie Busko-Zdrój śmieci będą odbierane przez MPGK. Ustawa obowiązuje dopiero drugi dzień.

W związku z unieważnieniem przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Busko-Zdrój zadanie zostało zlecone, poprzez zamówienie z wolnej ręki, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Busku-Zdroju.

Zapewne minie kilka dni zanim sytuacja wróci do normy i  śmieci, które zalegają w śmietnikach  zostaną usunięte. Tymczasem osiedlowe śmietniki pękają w szwach.

 smieci1.jpg

 

smieci2.jpg
foto: osiedlowe śmietniki przepełnione śmieciami

 

Spółka będzie realizować zadanie w okresie od 1 lipca do końca grudnia 2013 roku. Osoby, które nie otrzymały worków do segregowania odpadów, nie muszą śmieci segregować, mogą je wrzucić do jednego pojemnika. Worki zostaną dostarczone przy pierwszym odbiorze śmieci.

Przedstawiamy harmonogram odbioru śmieci w mieście i sołectwach:

Harmonogram odbioru odpadów zabudowa jednorodzinna

Harmonogram odbioru odpadów zabudowa wielorodzinna

Harmonogram odbioru odpadów sołectwa

 

/kr/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (19)
     

- (2013-07-02 21:20:46)

Nie było czasu wcześniej tego ustalić? Wszystko na ostatni dzień? Barany urzędasy

- (2013-07-02 19:40:28)

może napiszecie jak mamy segregować te odpady wymien iajac dokładnie a nie durne ulotki które sa bez sensu i nic mieszkańcom z wiedzy jak segregować odpady

-wiocha to w warszafce (2013-07-02 16:53:28)

tu przynajmniej jeden przetarg się odbył a to że firma się wycofała no cóż... za to stolica świeci przykładem.

-Wiocha to wiocha (2013-07-02 14:23:01)

Wiedziałem, że dla naszych urzędników będzie to za trudne zdążyć z przetargiem na czas.
Wiedziałem.
Nie ma tego złego MPGK zarobi kasę z wolnej ręki ręka rękę.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry