swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Góry śmieci w osiedlowych śmietnikach

Dodane: Kasia Data: 2013-07-02 13:05:23 (czytane: 14681)  Wersja do druku

Wszystkie śmieci, które zalegają w śmietnikach, zostaną usunięte, zapewniają pracownicy buskiego urzędu. Od 1 lipca weszła w życie nowa 'ustawa śmieciowa'. W gminie Busko-Zdrój śmieci będą odbierane przez MPGK. Ustawa obowiązuje dopiero drugi dzień.

W związku z unieważnieniem przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Busko-Zdrój zadanie zostało zlecone, poprzez zamówienie z wolnej ręki, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Busku-Zdroju.

Zapewne minie kilka dni zanim sytuacja wróci do normy i  śmieci, które zalegają w śmietnikach  zostaną usunięte. Tymczasem osiedlowe śmietniki pękają w szwach.

 smieci1.jpg

 

smieci2.jpg
foto: osiedlowe śmietniki przepełnione śmieciami

 

Spółka będzie realizować zadanie w okresie od 1 lipca do końca grudnia 2013 roku. Osoby, które nie otrzymały worków do segregowania odpadów, nie muszą śmieci segregować, mogą je wrzucić do jednego pojemnika. Worki zostaną dostarczone przy pierwszym odbiorze śmieci.

Przedstawiamy harmonogram odbioru śmieci w mieście i sołectwach:

Harmonogram odbioru odpadów zabudowa jednorodzinna

Harmonogram odbioru odpadów zabudowa wielorodzinna

Harmonogram odbioru odpadów sołectwa

 

/kr/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (19)
     

- (2013-07-03 22:47:50)

Z tym tylko ale że w komunalce jest kilkadziesiąt dobrych stanowisk dla swoich i chyba o to tylko chodzi. Bo chyba nie problem wyegzekwować w dzisiejszych czasach to, co zapiane jest w umowie. Można też ustalić że śmieciarki mają być nowe i różowe np. Mnie interesuje żeby wywóz śmieci był dla mnie jak najtańszy jako płatnika za tą usługę gdzie po raz kolejny państwo robi dobrze wszystkim za pieniądze ludzi!

-ha ha ha (2013-07-03 16:22:58)

Nie ma wyjścia.Należy wysłać Józefa Dzierżyńskiego z miss polonią na kontrolę.A po kontroli?...Kiepski może się pakować-)

- (2013-07-03 14:26:24)

co wy piepszycie lepiej jak mpgk to wywozi niz jakies pacholki z jedrzejowa te brudasy z ekomu przynosza tylko wstyd miastu jak sie niema smieciarek tak jak w przypadk ekomu co maja same wraki to sie nie startuje w przetargu kto to dopuscil do miasta uzdrowiskowego ludzie i popieram waldka burmistrza buska zdroju ze nie dal sie nabrac na porazke miejska ze strony ekomu jedrzejowskiego

- (2013-07-03 12:23:44)

Jaki burmistrz,taki porządek w mieście.Trzeba go odwołać.

-ja (2013-07-03 11:51:41)

a ja będę głosował za Waldemarem, a wy za kim chcecie

-Joanes (2013-07-03 11:29:38)

Burmistrz? Pęknę ze śmiechu. NIC nie rrobił dla Buska. Ale ja cię rozliczę!!! Wybory tuż tuż.

- (2013-07-03 11:16:42)

takie widoki widzialem w turcji i rumuni a szczury tanczyly walczyka parami

- (2013-07-03 08:25:28)

U mnie pod blokiem taki widok to normalna rzecz nie musiałem czekać do 1 lipca. Od kiedy pamiętam to zawsze drugi kontener śmieci jest obok jedynego kontenera.

-Słaby burmistrz (2013-07-03 07:20:38)

Wychodzi i przy tej okazji jakiego mamy kiepskiego Waldemara burmistrza.

-Słaby burmistrz (2013-07-03 07:17:43)

Wychodzi i przy tej okazji jakiego mamy słabiutkiego burmistrza. A tyle obiecywał !!!

-bolo (2013-07-02 22:59:48)

Nieudacznicy, ciekawe na kogo będzie mógł p. Burmistrz zgonić. że nie wypaliło a pieniądze już chce na 15.07 jak w żadnej gminie. Z góry można było przewidzieć do czego się nie zabiorą to spartolą. Krytykowano przebieg inwestycji na Mickiewicza a w rynku jeszcze gorzej. No cóż w następnych wyborach na burmistrza naród buski powinien wybrać tego od ścinania drzew, chłop operatywny!

-pewnie znowu jakis koles tuska ma w tym interes (2013-07-02 22:25:36)

bo jak nie wiadomo o co chodzi to jest na pewno interes kolesi tuska

-Maciuś 1 (2013-07-02 22:21:33)

I jak to raz kolejny rząd i jego zakichane ustawy wyciągają z nas kasę na śmieciach,według dyrektywy unijnej rząd powinien nam udostępnić worki za darmo na śmieci .Nie problem obywatela lecz urzędasów przekazać nam stosowne worki w przeciwnym razie zostaliśmy zmuszeni do mieszania śmieci i zwolnieni z segregacji do jakiej sie zobowiazaliśmy.

-,m (2013-07-02 22:16:34)

Każą ludziom segregować śmieci, ale z osiedli zabrali wszystkie pojemniki do segregacji zostały tylko te na "ogólne" śmieci - więc co w takim razie robić z posegregowanymi śmieciami??? niestety trzeba je wyrzucić pomieszane razem z innymi...

- (2013-07-02 21:27:45)

mamy segregować a nie ma pojemników na osiedlach

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry