swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Prace na Placu Zwycięstwa zakończą się na przełomie września i października

Dodane: Kasia Data: 2013-06-24 12:47:23 (czytane: 15676)  Wersja do druku

W rynku, na Placu Zwycięstwa realizowane jest zadanie 'Zmiana zagospodarowania terenu przestrzeni publicznej Plac Zwycięstwa (Rynek) i północnego fragmentu ulicy A. Mickiewicza w Busku-Zdroju' w ramach Projektu pn. 'Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój - etap I'. Zakończenie prac zaplanowano na przełomie września i października 2013 roku.

Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Mierzwa niektóre prace prowadzone w ramach zadania są opóźnione, szczególnie na pierzei południowej po stronie Lotosu, co zostało spowodowane pogodą i długą zimą, inne udało się przyspieszyć. Tak jest m.in. z pracami na pierzei zachodniej (po stronie, gdzie był postój taksówek). Tu wykonywana jest podbudowa w tłuczniu, na której planuje się zrobić chodnik, drogę i parking.

 remont_busko.jpg

remont_busko1.jpg 

remont_busko2.jpg 

Wykonano również dodatkowe przyłącza do rynien, a także dodatkowe przyłącza sanitarne. Po stronie południowej została ukończona kanalizacja deszczowa i wodociągowa. W części zachodniej i południowej wykonano instalację kablową pod oświetlenia, a także krawężnik i podbudowę z kamienia pod kostkę, która zostanie tu położona. ZEORK zakończył przenoszenie liczników z budynków na zewnątrz. Dodatkowo w parku zakończono instalację oświetleniową podziemną. Większość robót ziemnych została już zakończona. 

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (27)
     

-Do tego od ZEORKu (2013-06-24 23:23:29)

Oj wtarłoby, wtarło.
No to pouczyłeś redaktora.
Nie trzyj tyle, bo sobie wetrzesz.

-pamparyła (2013-06-24 23:10:52)

Jak w końcu będzie wyglądało centrum naszego miasta? Bo początkowo wygrał projekt gdzie na wizualizacji widać było budynek, goły plac i brak ruchu w centrum, potem okazało się, że po prostu wytną parę drzew..

- (2013-06-24 21:14:36)

Drogi redaktorze! Nie ma już ZEORK'u! Jak już masz coś pisać to wtarłoby pisać prawidłowe nazwy firm!

- (2013-06-24 20:32:20)

ludzie w tym tempie zakonczenie będzie 2014 06 ludzi na budowie nie ma. pracuje 1 maszyna a 2 stoją to jest kpina radze jechac do kielc do galeri wstyd dla miasta radze sklepy zamykac pozdrawiam panią przewodniczącą

-dla ludzi wśród ludzi (2013-06-24 19:15:40)

Najlepiej zgonić na poprzedników. Obecny burmistrz nic sam nie zrobił nie bedzie na kogo zganiać

-mieszkaniec (2013-06-24 19:05:31)

a ja pytam gdzie jest nadzór budowlany, kładki na rozwalonym chodniku brak, ludzie potykający się o chodnik, to się do telewizji nadaje, Kościuszki nie do przejścia wózkiem chyba że ulica, a władza nic, dalej obwodnica nieprawidłowo zabezpieczona, ostatnio w sobotę omal Tir we mnie nie wjechał bo nie widział mnie a ja jego... porażka...

-Drfff (2013-06-24 18:45:42)

Jesteście q...a żałośni jeba.....e żydy z PO I PSL kradną a wy POlacy nic q,..a gdzie i po co ja żyję

- (2013-06-24 16:25:36)

Jezeli ktos uważa, ze to wszystko fuszerka, moze napisac do AGENTA TOMKA:):):)

- (2013-06-24 15:41:20)

Skrzynki na sikorki ha ha ha ale paranoja... Jak to wygląda !

-Jakie piękne i stylowe szafki licznikowe (2013-06-24 15:15:59)

Co ja tu czytam? Zeork poprzenosił liczniki? A po co? Chwalą się przecież, że teraz będą zmieniać na takie ze zdalnym odczytem? Ktoś tu ma za dużo kasy? Podać konto? Tyle potrzebujących!
Co na te "piękne" skrzynki jakiś miejski inżynier od krajobrazu?
Okien nie można zmienić na jakie się chce bo zabytek, bo krajobraz, bo estetyka a obrzydłe skrzynki stawiają jedna za drugą. Skrzynki z najgorszego plastiku co się rozpadną za pięć lat.
Napiszcie chociaż, że jak ktoś to będzie chciał obsikać to go może prąd porazić.
Właściciele pewnie nie wiedzą o swoim prawie do odmowy umieszczenia takiej skrzynki na elewacji i nie wiedzą pewnie, że doszedł im kawałek instalacji za który to oni będą odpowiadać bo zeorku będzie tylko do zacisków na liczniku. Ha! Jak Wam ktoś uszkodzi kable w tzw. bramie to awaria na Wasz koszt. Jak wam skrzynkę otworzą i bezpieczniki zabiorą to będzie trzeba to samo sąsiadowi zrobić aby mieć prąd. Pewnie nie wiecie ile takie bezpieczniki kosztują. Podobnie może być z odpowiedzialnością za zerwane plomby.
Wszystko co na mieście ogólnodostępne powinno być pancerne i jeszcze w pancernej obudowie.
Podobno pod chodnikiem macie swoje piwnice, trochę wysunięte spod domów. Jeśli to prawda, to czemu daliście sobie je wykostkować zamiast posiać trawkę i mieć ładnie?

-Sklepy na rynku! (2013-06-24 14:53:08)

Jak się macie?
Czy dalej kochacie naszą Władzię za ten przedłużający się rozgardziasz?
Ile z Was padnie z braku utargu? Ja już nie wykonuję zakupów od pół roku. Nie mam quada żeby do Was dojechać.

-taaaa (2013-06-24 14:43:21)

...już to widzę tak samo jak na Mickiewicza. Dziś było wielki sprzątanie na alei, jak ktoś odbierze tą FUSZERKĘ to powinno się tym zająć CBA

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry