swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Prace na Placu Zwycięstwa zakończą się na przełomie września i października

Dodane: Kasia Data: 2013-06-24 12:47:23 (czytane: 15677)  Wersja do druku

W rynku, na Placu Zwycięstwa realizowane jest zadanie 'Zmiana zagospodarowania terenu przestrzeni publicznej Plac Zwycięstwa (Rynek) i północnego fragmentu ulicy A. Mickiewicza w Busku-Zdroju' w ramach Projektu pn. 'Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej miasta Busko-Zdrój - etap I'. Zakończenie prac zaplanowano na przełomie września i października 2013 roku.

Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Mierzwa niektóre prace prowadzone w ramach zadania są opóźnione, szczególnie na pierzei południowej po stronie Lotosu, co zostało spowodowane pogodą i długą zimą, inne udało się przyspieszyć. Tak jest m.in. z pracami na pierzei zachodniej (po stronie, gdzie był postój taksówek). Tu wykonywana jest podbudowa w tłuczniu, na której planuje się zrobić chodnik, drogę i parking.

 remont_busko.jpg

remont_busko1.jpg 

remont_busko2.jpg 

Wykonano również dodatkowe przyłącza do rynien, a także dodatkowe przyłącza sanitarne. Po stronie południowej została ukończona kanalizacja deszczowa i wodociągowa. W części zachodniej i południowej wykonano instalację kablową pod oświetlenia, a także krawężnik i podbudowę z kamienia pod kostkę, która zostanie tu położona. ZEORK zakończył przenoszenie liczników z budynków na zewnątrz. Dodatkowo w parku zakończono instalację oświetleniową podziemną. Większość robót ziemnych została już zakończona. 

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (27)
     

-do poniżej (2013-06-26 09:07:40)

To właśnie poprzednicy nam to zafundowali.Porażka,a Byczok faktycznie,szkoda słów.Chyba że chodziło o tę tablicę obok niego.

-no niestety... (2013-06-26 08:50:19)

... prawie w całości tych wpisów chodzi o tych poprzedników...

-Przykład nieudacznictwa władzy (2013-06-26 08:22:40)

Te roboty to przykład nieudacznictwa obecnej władzy. Dostali wszystko na tacy od poprzedników i nawet nie potrafią przypilnować robót porządnie. Ta władza się skompromitowała.

-do Tak,Tak.. (2013-06-26 00:29:29)

Pomyśl może, co Ty byś zrobił gdyby wjazd do Twojego domu ktoś ni z tego ni z owego zastawił Ci workami z kostką a Ty NIE MASZ MOŻLIWOŚCI WYJAZDU z podwórka a MASZ PILNY WYJAZD Z DZIECKIEM DO LEKARZA...Mało miejsca wokoło żeby te kostkę poskładac gdzie indziej??? Tylko akurat na wjeździe na podwórko! Jeśli ROBIĆ COŚ TO Z GŁOWĄ, a nie obiecywać dojazdy a potem mieć wszystko W DUP.IE... A na drugi raz pomyśl zanim coś napiszesz albo od razu pisz mądrze!

-emil (2013-06-25 18:15:55)

na poludniowej scianie ulozono fragment chodnika z granitu jezeli tewn waski chodnik z granitu o nieregularnych ksztaltach jako tako wyglada to ten z duzych plyt chyba 50 x 50 wyglada makabrycznie krzywe spoiny plyty o roznych rozmiaracz to chyba badziwie rodem zchin bo i takie dzidostwo juz sprowadzaja
a u nas kopalnie wyusylaja pracownikow na bezrobocie kpina

-Tak, tak.. (2013-06-25 17:35:24)

nadzór winien chodzić po rynku i na zgłoszenie mieszkańca winien przenosić te worki, by dać wjazd-wyjazd...

czy to takie trudne, że jak się robi, to się robi...

-obserwator (2013-06-25 16:25:04)

A dojazd do bloków w rynku? NIKT nie pokwapi się i nie powiesi choćby odręcznej kartki z informacją, że przez cały dzień nie będzie dojazdu. Bo i po co? Przecież o 18 rozkopy się zasypie więc po kłopocie... Dzisiaj na wjeździe wyładowano worki z kostką i od rana do teraz DRODZY MIESZKAŃCY RADŹCIE SOBIE SAMI...A tak mamy tutaj co drugi dzień... Kupujmy helikoptery... Dziękujemy WŁADZOM za taka ORGANIZACJĘ RYNKU i "nadzór" nad tą rewitalizacją...

-Marian (2013-06-25 15:39:43)

Zabezpieczenia wykopów są żałosne. Ale co się dziwić cena czyni cuda.

- (2013-06-25 13:37:18)

olo dostał pracę w gminie i zamknął buzię

- (2013-06-25 12:28:36)

Nadzor nie panuje nad pracami. Czy tak trudno było zrobić chodnik po jadnej stronie jezdni południowej częsci,a potem drugą stronę.wszyscy by byli zadowoleni,piesi niełazili by między maszynani.Zapraszam WŁADZĘ do przemieszczenia siędo bloku nr16.

-M (2013-06-25 10:42:16)

Ludzie ogarnijcie się i do roboty. Jak coś robią gdy nic nie robią to źle. Co za społeczeństwo!!!

-do poniżej (2013-06-25 10:05:57)

Ludzie kto Wam to zafundował?Totalna porażka.A Bycok,szkoda słów.

-olo !!! gdzie jesteś? (2013-06-25 09:38:56)

[b]-olo (2013-06-24 11:38:33)

Jeśli takie teksty padały jak sie tu cytuję, to moje gratulacje buskim samorządowcom i ich centrum. Policja nie zainterweniowała , bo , tak sądzę, nikt jej nie zawiadomił a sama z własnej inicjatywy to najwyżej po flaszkę lub comiesięczne pobory może pójść.[/b]

Tu Ci wulgaryzmy nie przeszkadzają?


-ludzie, tylko bez histerii! (2013-06-25 09:32:13)

Takie remonty robi się raz na ok. 50 lat. I to jest ta pora. Trzeba przeczekać.
A jak ktoś ma wiedzę o tzw przekrętach to do prokuratury.

-Dawny fachman (2013-06-25 07:40:05)

Uwaga na schodki do Lotosu od strony apteki są tak wąskie że wczoraj starsza pani o lasce upadła .Mam pyt ?czy tak trudno tam zrobić jakąś barierkę by osoba starsza bez obaw mogła pokonać te schody.Czy ten burdel nadzoruje kotś co potrafi do trzech zliczyć .,,burmiscu" wyjdź czasem na rynek i zobacz jak jest to wszystko robione czyli bez głowy i polotu a co najgorsze wbrew wszelkim PRZEPISOM BHP

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry