swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Wesoły autobus z Podgajów (fotoreportaż/video)

Dodane: Kasia Data: 2013-06-18 10:21:24 (czytane: 15228)  Wersja do druku

Wyjątkową przejażdżkę zorganizowali mieszkańcom naszego miasta członkowie Stowarzyszenia Busko Busko, którzy w piątek 7 czerwca zaprosili wszystkich na Buski Piknik Autobusowy. Było wesoło, trochę deszczowo i bardzo sentymentalnie.

Zielony autobus, popularnie zwany „ogórkiem”, swój pierwszy przystanek miał pod Buskim Samorządowym Centrum Kultury, skąd zabrał wszystkich chętnych przypomnieć sobie lub pierwszy raz skosztować jazdy  50-letnim już autobusem, który kiedyś jeździł po naszych polskich drogach. Wycieczka wiodła przez Widuchowę, Kotki aż do Podgajów.

 wesoly_aiutobus.jpg

Dodatkową atrakcją była możliwość zakupu oryginalnego biletu z lat siedemdziesiątych, który tego wyjątkowego dnia nic nie kosztował. Wyjątkowej przejażdżce towarzyszyły przeboje sprzed dobrych kilkudziesięciu lat. Kierowcą wesołego autobusu był Prezes Stowarzyszenia Busko Busko i zarazem właściciel Muzeum  Polskiej Motoryzacji "Polska na kołach” Wojciech Łukasik. To właśnie Muzeum udostępniło ten wyjątkowy pojazd na piątkową wycieczkę.

 wesoly_autobus1.jpg

Na miejscu, w Podgajach, wszyscy zostali zaproszeni na zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Polskiej Motoryzacji XX wieku „Polska na Kołach”, które zostało utworzone decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako pierwsze i jedyne w kraju muzeum poświęcone wyłącznie polskiej motoryzacji.

wesoly_autobus5.jpg 

Czytaj więcej o Muzeum >>>.


W świetlicy w Podgajach przygotowano smaczny poczęstunek. Serwowano m.in. kiełbaski z grilla, na które skusił się nawet marszałek Adam Jarubas. Marszałek otrzymał od Stowarzyszenia Busko Busko legitymację honorowego członka.

 wesoly_autobus4.jpg


Stowarzyszenie "Busko Busko" powstało w styczniu 2013 roku. Jego głównym celem jest praca na rzecz gminy i miasta Busko-Zdrój. Nazwa Busko Busko nawiązuje do słynnego niemieckiego miasta Baden Baden. Członkowie Stowarzyszenia, których jest już ponad 50,  pragną, aby nasze Busko przypominało słynne uzdrowiskowe miasto.

Założycielami Stowarzyszenia są radni Maciej Gawin oraz Marek Gręda, do których z czasem dołączyli Janusz Ciba oraz Danuta Prędka. Pierwszą imprezą, jaką zorganizowało stowarzyszenie, były „Strażackie Harce”, dochód z imprezy został przeznaczony na leczenie Zuzi Stachowicz. Członkowie Stowarzyszenia odwiedzili małych pacjentów na Górce, zgłosili przedsiębiorcę Mariana Kopałę do tytułu Buskowianina Roku, ponadto wspomagają ochotnicze straże pożarne i koła gospodyń wiejskich. Po wakacjach w siedzibie przy ulicy Partyzantów 22(budynek CECHU) członkowie Stowarzyszenia rozpoczną dyżury, podczas których mieszkańcy będą mogli bezpłatnie uzyskiwać porady ekspertów z różnych przydatnych dziedzin.

 

/kr/, zdjęcia Wojciech Kaleta


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (25)
     

-kunikczyna (2013-06-15 17:45:00)

jednoczmy się wokół PSL

-Jan Niezbędny (2013-06-15 15:28:29)

Marszałek jakby nie patrzeć jest szefem województwa, więc jego obecność jest zawsze mile widziana. Równie mile widziana jest obecność każdej osoby - bez względu na przynależności partyjne, poglądy czy wykształcenie. Myślę, że nie ma potrzeby doszukiwać się tutaj Bóg wie czego. Trzeba się jednoczyć i wreszcie podziałać na rzecz gminy Busko

-żarty?? (2013-06-15 14:40:20)

HAHAHAHA wolne żarty że Busko Busko jest apolityczne!! Skoro tak to dlaczego nie zaprosiliście posłów np. PO PIS czy SLD a obecność tam Jarubasa jest czysto przypadkowa. Nie ma takich przypadków - jak byście nie pisali nikt wam nie uwierzy (sami w to nie wierzycie).
W wywiadzie powyżej(bez) radny Gawin mówi że chce zmieniać nasze miasto ... aco robił do tej pory chyba tylko PSUŁ. Gręda Prędka Ciba już raz zdradzili więc dlaczego nie można tego zrobić jeszcze raz jak się coś nie powiedzie.
A w ZOPISIE to już chyba wszyscy w PSL-u. (Praca Swoim Ludziom)

-Członek stowarzyszenia Busko Busko (2013-06-15 14:27:54)

Stowarzyszenie Busko Busko nie jest przybudówką żadnej partii. Jest stowarzyszeniem apolitycznym, samorządowym, działającym na rzecz społeczeństwa Buska. Zapraszany na nasze spotkania, to się przekonacie jak jest i może wspólnie zaczniemy coś fajnego robić. Tyle w temacie

- (2013-06-15 14:12:21)

a czasem busko busko to nie przybudówka psl ?

-busko (2013-06-15 14:00:30)

z tego co wiem i widzę na zdjęciach, to pośród członków są osoby z różnych opcji politycznych i osoby bezpartyjne również. łączenie tego stowarzyszenia z PSL jest więc jak myślę krzywdzące dla osób o innych poglądach a należących do stow.?

-?? (2013-06-15 12:37:35)

A ten w tej kolorowej marynarce to czasem nie startował w ostatnich wyborach z PIS-u ?? A teraz w PSL-u?? Panie marszałku jak Pan będzie jechał tym ogórkiem to niech Pan nie zapomni zabrać Gałuszki ze sobą, bo jak tak dalej będzie robił to go na taczkach wywiozą!!

- (2013-06-15 11:37:20)

Niech autobus podjedzie do szpitala ratować geriatrię

-czyżby nowe ? (2013-06-15 09:38:54)

Widzę, że PSL szuka nowego oblicza. Na wybory będziemy mieć: PSL, Gospodarną Gminę i Busko-Busko.

- (2013-06-15 08:55:40)

Widze że już cenzura zadziałała. Admin dostał rozkaz z PSL-u i usunął komentarze

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry