swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Wesoły autobus z Podgajów (fotoreportaż/video)

Dodane: Kasia Data: 2013-06-18 10:21:24 (czytane: 15229)  Wersja do druku

Wyjątkową przejażdżkę zorganizowali mieszkańcom naszego miasta członkowie Stowarzyszenia Busko Busko, którzy w piątek 7 czerwca zaprosili wszystkich na Buski Piknik Autobusowy. Było wesoło, trochę deszczowo i bardzo sentymentalnie.

Zielony autobus, popularnie zwany „ogórkiem”, swój pierwszy przystanek miał pod Buskim Samorządowym Centrum Kultury, skąd zabrał wszystkich chętnych przypomnieć sobie lub pierwszy raz skosztować jazdy  50-letnim już autobusem, który kiedyś jeździł po naszych polskich drogach. Wycieczka wiodła przez Widuchowę, Kotki aż do Podgajów.

 wesoly_aiutobus.jpg

Dodatkową atrakcją była możliwość zakupu oryginalnego biletu z lat siedemdziesiątych, który tego wyjątkowego dnia nic nie kosztował. Wyjątkowej przejażdżce towarzyszyły przeboje sprzed dobrych kilkudziesięciu lat. Kierowcą wesołego autobusu był Prezes Stowarzyszenia Busko Busko i zarazem właściciel Muzeum  Polskiej Motoryzacji "Polska na kołach” Wojciech Łukasik. To właśnie Muzeum udostępniło ten wyjątkowy pojazd na piątkową wycieczkę.

 wesoly_autobus1.jpg

Na miejscu, w Podgajach, wszyscy zostali zaproszeni na zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Polskiej Motoryzacji XX wieku „Polska na Kołach”, które zostało utworzone decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako pierwsze i jedyne w kraju muzeum poświęcone wyłącznie polskiej motoryzacji.

wesoly_autobus5.jpg 

Czytaj więcej o Muzeum >>>.


W świetlicy w Podgajach przygotowano smaczny poczęstunek. Serwowano m.in. kiełbaski z grilla, na które skusił się nawet marszałek Adam Jarubas. Marszałek otrzymał od Stowarzyszenia Busko Busko legitymację honorowego członka.

 wesoly_autobus4.jpg


Stowarzyszenie "Busko Busko" powstało w styczniu 2013 roku. Jego głównym celem jest praca na rzecz gminy i miasta Busko-Zdrój. Nazwa Busko Busko nawiązuje do słynnego niemieckiego miasta Baden Baden. Członkowie Stowarzyszenia, których jest już ponad 50,  pragną, aby nasze Busko przypominało słynne uzdrowiskowe miasto.

Założycielami Stowarzyszenia są radni Maciej Gawin oraz Marek Gręda, do których z czasem dołączyli Janusz Ciba oraz Danuta Prędka. Pierwszą imprezą, jaką zorganizowało stowarzyszenie, były „Strażackie Harce”, dochód z imprezy został przeznaczony na leczenie Zuzi Stachowicz. Członkowie Stowarzyszenia odwiedzili małych pacjentów na Górce, zgłosili przedsiębiorcę Mariana Kopałę do tytułu Buskowianina Roku, ponadto wspomagają ochotnicze straże pożarne i koła gospodyń wiejskich. Po wakacjach w siedzibie przy ulicy Partyzantów 22(budynek CECHU) członkowie Stowarzyszenia rozpoczną dyżury, podczas których mieszkańcy będą mogli bezpłatnie uzyskiwać porady ekspertów z różnych przydatnych dziedzin.

 

/kr/, zdjęcia Wojciech Kaleta


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (25)
     

- (2013-06-18 23:03:40)

Prawdziwy detektyw! Według ciebie o godz. 17 ludzie nie mogą się spotykać. Żałosny i nie kumaty jesteś. Trzymaj się i kombinuj dalej

- (2013-06-18 22:36:18)

Piątek to była dzień pracy. Czy ci na zdjęciach nie powinni być wtedy w pracy?

- (2013-06-17 21:57:37)

PSL wynocha stonko

-asia (2013-06-17 20:41:06)


ha ha ha

-asia (2013-06-17 20:40:39)


ha ha ha

-asia (2013-06-17 20:39:10)

no jak się dojdze do władzy to ma sie wszystkich w ...... teraz to ja jestem na świeczniku


-asia (2013-06-17 20:38:38)

no jak się dojdze do władzy to ma sie wszystkich w ...... teraz to ja jestem na świeczniku


-Rolnik (2013-06-17 08:46:37)

Stowarzyszenia powinny być apolityczne. A psl to jeszcze do następnych wyborów.

-JA (2013-06-17 08:43:36)

jak jest się wszędzie, to się widzi więcej, człowiek zdobywa wiedzę i doświadczenie !.

-odgrzewane kluchy (2013-06-16 23:48:14)

Slogan Busko Busko nawiązującego do baden Baden nie jest wcale pomysłem żadnych twórców jakiegoś stowarzyszenia. Używał go Wojtek Belon - wspomina o tym śp. Leszek Marciniec w swojej książce o Belonie. Fajnie że ludzie się stowarzyszają żeby coś zrobić dla społeczności lokalnej, jednak obawiam się tylko, że, tak jak napisał ktoś poniżej, to całe stowarzyenie zakończy swój żywot po najbliższych wyborach.
Pozdrawiam prawdziwych społeczników.

- (2013-06-16 19:44:24)

Z Podgajów czy z Podgaja?

- (2013-06-16 17:37:15)

znowu afera ogórkowa

- (2013-06-16 16:01:54)

A Rafał Paradziej to już wszędzie jest?

- (2013-06-16 13:27:41)

Dlaczego Bog nas pokaral tymi kolesiami z PSLu

- (2013-06-16 10:54:18)

Ten wesoły autobus ogórek powinien wszystkich z PSLem związanych zabrać i zawieść do marszałka, niech tam sobie urzędują. Bo to co wyprawiają w regionie przechodzi wszelkie wyobrażenia o dobrym gospodarowaniu !

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry