Dodane: Kasia Data: 2013-06-10 13:21:19 (czytane: 11354) 
W sobotnim meczu na szczeblu IV ligi świętokrzyskiej MKS Busko-Zdrój podejmował na własnym stadionie Lubrzankę Kajetanów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:0. Jedyna bramka spotkania padła w 20 minucie.
W meczu z Lubrzanką szansę gry otrzymało kilku zawodników z drużyny rezerw oraz juniorów młodszych. Już od dziesiątej minuty goście wypracowali sobie optyczną przewagę, ale nic z niej nie wynikało. W 20 minucie spotkania padł jedyny gol w tym meczu. Po rzucie rożnym buszczanie trochę się zagapili i Łukasz Waldon wpisał się na listę strzelców. Do końca pierwszej odsłony piłkarze z Kajetanowa nie stworzyli żadnej stuprocentowej sytuacji.
Po przerwie młodzi piłkarze Zdroju zagrali bardzo dobry mecz. Podopieczni Marka Kowalskiego mieli kilka sytuacji, po których mogła wpaść piłka do siatki. Między innymi po strzale Kamila Kolanowskiego bramkarz gości, Maciej Barabarz końcami palców zbił piłę na słupek, bo Zdrój mógł wyrównać. Buszczanie mieli jeszcze kilka podobnych sytuacji i mogli pokusić się przynajmniej o remis.
"Troszkę mi żal chłopaków, bo zagrali naprawdę dobre spotkanie, zwłaszcza po przerwie, ale niestety nie udało się. Ja ogólnie jestem zadowolony z postawy tych młodych zawodników" powiedział po meczu trener Zdroju, Marek Kowalski.
W niedzielne przedpołudnie w Solcu Zdroju buska drużyna rezerw rozegrała kolejne spotkanie ligowe. Buszczanie pokonali miejscowe Źródło 3:1. Bramki dla Zdroju zdobyli Raphael Oniyidie, Arkadiusz Charyga i Rafał Charyga.
Arkadiusz Charyga nie wykorzystał rzutu karnego. Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu.
źródło www.zdrojbusko.futbolowo.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (13) |
-koniQ (2013-06-13 10:33:00)
Prawda leży gdzieś po środku- ani trener nie jest zbawicielem klubu i drużyny, ani ani zawodnicy tacy źli jak ich przedstawił. Facet może ma dobre chęci, ale "dobrymi chęciami wybrukowane jest piekło", jak to mówią. kilka kamyków też wrzucił do ogródka Władz klubu. Każdy ma coś sobie do zarzucenia, ale nikt nie ma prawa sie wybielać czyimś kosztem. Atmosfera siadła po zmiane władz klubu i zwolnieniu trenera Jagodzińskiego, gdzie za jego kadencji de facto działo sie fajnie na boisku i widać było postęp-komuś to widocznie "przeszkadzało" i miał inny pogląd na tworzenie piłki nożnej w Busku. Potem parodysta Grzesik, teraz trener Kowalski z profesjonalistami z Afryki. Być może intencje ma szczere i czyste, ale w Busku juz temat 3 ligi przerabiano: przedsiębiorcy lokalni i władzie sie spieły finansowo, a starczyło ledwie na 1 sezon. Potem najemnicy odeszli a z klubu zostały tylko zgliszcza i długi. Efektem był start od B-klasy- tam żaden najemnik nie zagrał. Zostali jedynie wychowankowie i sami swoi zawodnicy- grali nie raz i nie dwa za frytki albo darmoche, i jakoś powoli do tej 4. ligi dojechali. Dlatego nie podoba mi sie kompletny brak szacunku w wywiadzie dla tych "starszych" zawodników oraz braci Arka i Rafała, skoro juz ich wymienił z nazwiska i imienia. Jacy by oni nie byli z podejścia do gry i treningu, bo może wirtuozami i świętymi nie są, to właśnie dzięki nim ten klub jest tu gdzie jest-w 4. lidze. Gminy nie stać na utrzymanie 3. ligowej drużyny finansowo i organizacyjnie, i dalej swoje zdanie podtrzymuje ze musiałby jakiś szejk tu przyjechać by ambicje trenera spełnić. Teraz po fakcie to i ja moge powiedzieć, że miałem inwestora ale nie przybędzie na białym koniu bo sie nie lubi murzynów w Busku, zresztą tych co tu już są to nie ich wina ze akurat tu grają i nie chodzi o to ze to Murzyni (to nie synonim słowa "czarnuch")- po prostu chodzi o to ze to najemnicy z zewnątrz, obojętne czy z Afryki, Australii czy Ameryki Południowej, jaki by kolor skóry już mieli. Bądźmy szczerzy- Pape miał dobre pierwsze pół roku w Busku, potem zgasł, a teraz gra tylko do najbliższego i w dodatku wszystko do tyłu. Skoro miał kontuzje to ja bym go nie wystawiał. Trener sam sobie zaprzecza- mówi o podejściu i formie a Berrada -co sam trener przyznaje- gra poniżej możliwości i mu nie idzie nic. No to po co wystawia go do składu? Ze ktoś miał do niego pretensje na boisku to trudno sie dziwić- ten chłopak ma klapki na oczach jak dostanie piłke, nie widzi nikogo, no może oprócz swoich czarnoskórych kolegów. Każdy obserwator na meczu to powie, i zawodnicy też. Więc trudno być zadowolonym z tego powodu innym skoro biegają na darmo, prawda? Starania na treningu to też temat drażliwy- trzeba wziąc pod uwage że gracze z Afryki dostają miesięczne pensje i oprócz treningów nie pracują zawodowo. Ciężko mieć do kogoś pretensje za podejście, skoro cały dzien pracuje lub sie uczy, a popołudniu kolo 17-18 jeszcze wychodzi na trening, takie rzeczy trzeba wziąc pod uwage. Nie chce bronić też samych zawodników, bo na pewno święci nie są. Widać ze trener nie wie co sie działo w naszym klubie nim tutaj sie pojawił- Kolanko, Kumor i Młody Bandi wczesniej byli podstawowymi graczami, ale po zmianie rządów w klubie i przyjściu trenera parodysty grać przestali. Więc nie do końca to jest fakt, że to trener Kowalski ich wstawił do składu i u niego grają. Sam sobie zaprzecza w tym wywiadzie. Starsi zawodnicy mu nie podchodzą" i pasują atmosfere, ale to akurat oni są trenerami juniorów i rezerw, więc nie wiem jak oni sie "dogadują" między sobą nt.wyróżniających sie chłopaków, skoro taka gęsta atmosfera jest. We władzach tez, standardowo, każdy zapewne ciągnie w swoją strone i całe koło sie zamyka. Ludzie chcą przychodzić na mecze, jest klimat piłkarski w mieście, ale jak to zwykle bywa "jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze".
-Obserwator (2013-06-12 21:13:09)
Najpierw trzeba wziąć się za prezesurę w tym klubie, bo z tego co mi wiadomo, to młode chłopaki nie mają kompletnie nic! pieniędzy na buty, obozów, a nawet wody!! A trener może faktycznie mieć pomysł, tylko trzeba mu go dać zrealizować!! Jurgen Klopp w swoim 1. sezonie w Borussi prawie spadł z Bundesligi, po to, by później zbudować potęgę i dojść do finału LM. A widać, że "stare wygi" chcą zwolnienia trenera, gdyż ten mówi wprost o tym, że nie można mieć takiego podejścia do treningów i gry jakie mają starsi zawodnicy.
-do poniżej (2013-06-12 11:13:16)
Te wychowanek-ja ci dam swoje miasto miasto.
- (2013-06-12 00:05:24)
jaki Prezes taki klub hehehe grubasie
-do -aks (2013-06-11 19:47:06)
-aks jeżeli piszesz weź,to nie pisz już zabierz,skończyłeś jakąś szkołę?chyba masz na imię Witek i wiem o kogo chodzi.ty się nigdzie nie nadajesz.pochodź troszkę na osobności.
- (2013-06-11 19:42:00)
mieliśmy już III ligę i każdy wie jak to się skończyło czy prezes nie umie wyciągać wniosków ? w Busku nikt nie chce ligowcow tylko chce isc w niedziele i obejrzec buskich chlopakow, jesli przegraja to nikt nie bedzie im mial za zle. Co do trener to swoimi wypowiedziami najbardziej psuje atmosfere i jesli nie ma odwagi tego powiedziec w szatni w cztery oczy to nie powinien tego tym bardziej mowic w wywiadzie.To Ci starzy zawodnicy musieli grac w B klasie za darmo i to dlatego druzyna jest teraz gdzie jest.Pana trener wczesniej czy pozniej nie bedzie i zacznie sie powtorka z rozrywki.... Szkoda ze wychowankowie trenera Piotra Zawadzińskiego (Grochowski,Charygi,Krupa,Krzemiński itp.) nie mogą grać w swoim mieście. Panie prezesie to w pana rękach wybuchnie ta bomba po której zostanie pustka....
-aks (2013-06-11 19:14:07)
Kowalski co ty za bzdury wypisujesz na stronie MKS wez zabierz wiadereczko i lopatke i do smoka gnoj wyrzucac
-do sikory (2013-06-11 18:53:19)
wielmożny PANIE MAGISTRZE burmistrzu Buska uprzejmie proszę , jak pan zrobi przykrycie trybun stadionu niech Pan jeszcze zamontuje wyścielane fotele przynajmniej bezdomni będą mogli gdzie spocząć choć na chwilę bo dla mieszkańców Buska Pan jeszcze nic nie zrobił.może się chociaż to uda zrobić.do dziś niczym Pan się nie wykazał.
-do poniżej (2013-06-11 11:06:16)
A widzieliście tego śmieciarza w czarnej kamizelce przy furtce?Bez kultury.Zapluł pestkami słonecznika chodnik w promieniu 5 m.
-Heniek (2013-06-10 22:45:23)
A kto i gdzie takiego trenera znalazł?
Takie pierdoły wciska że żal !!!!!
- (2013-06-10 17:36:01)
a ja tam nie pamiętam aby piłkarze kiedyś coś wygrali wszystkie mecze w tym roku przecież przegrywają i bardzo dobrze
-old-boy (2013-06-10 14:08:44)
Brawo młodzi chłopcy.W drugiej poł.przy odrobinie szczęścia i większym cwaniactwie moglibyście ten mecz nawet wygrać.Ale brawo za ambicję i kilka fajnych akcji.
-mks (2013-06-10 13:51:42)
Kowalski te pochwaly troche wymuszone chciales zeby mlodziez przegrala z piec -zero
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.