swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Ostra dyskusja na sesji RM: burmistrz z absolutorium - transmisja w Ponidzie.TV

Dodane: Kasia Data: 2013-06-20 11:23:06 (czytane: 27073)  Wersja do druku

Podczas dzisiejszej Rady Miejskiej radni głosowali za udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok. Za absolutorium głosowało 16 radnych, przeciwnych było 4, jeden radny wstrzymał się od głosu.

Przeciwko absolutorium dla burmistrza głosowali radni 'Ziemi Buskiej'. Zatwierdzono również sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Busko-Zdrój za 2012 rok.

 absolutorium_dla_burmistrza.jpg

Porządek sesji.
Projekty uchwał Rady Miejskiej.

 

Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

 


ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!


 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl


 

 

 



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (96)
     

-Krzysztof (2013-06-20 10:57:25)

Po raz kolejny dziękuję za komentarz, ale... jeżeli (przepraszam że będę pisał bezosobowo per TY bo nie wiem czy pisać pan czy pani)uważasz że w tym konkretnym przypadku ktoś coś kombinuje i trzeba aż "...przeanalizowac całą sprawe od A do Z dlaczego tak a nie inaczej..." jak piszesz, to przejdź się do UMiG-u czy to do burmistrza czy to do naczelnika Wydziału Oświaty i się dowiedz u źródła jak to działa a nie tu na forum. Bo tu można różne rzeczy pisać, ale żeby konkretnie coś analizować to niestety - tylko tam wyjaśnią co i jak działa.

-olo (2013-06-20 10:55:39)

pewnie sesja będzie senna, ospała, bez większych emocji. Gorąco jest. A gdyby tak przyszło na te obrady kilkadziesią osób którym nie jest wszystko jedno i zadali parenaście pytań, złożyli kilka wniosków? Słowem zabuzyli leniowy, bezproduktywny wobec problemów styl pracy rady? Styl chyba, bardziej służący,dostarczaniu administracji samorządowej dobrego samopoczucia niż rozwiązujący istotne społecznie buskie problemy. Zgłosi sie ktoś , czy jak zwykle?

-do krzysztofa (2013-06-20 10:36:23)

Zatem problem być nie leży w osobie która jak kazdy myslący człowiek chce zarobic pieniadze łatwo i przyjemnie tylko w systemie lub osobach które ten system nadzorują.Pozostaje zadac pytanie jak dochodzi do pewnych sytuacji ; zgodnie z literą prawa, z tak zwanym "przymrózeniem oka czyli nikt nie widzi nikt nie słyszy nikt sie nie dowie" a czy ewidentna jazda po bandzie bo przepisy nie mają znaczenia.Być moze jest luka w przepisach która niektórzy umieją wykorzystac z zyskiem.Ale aby to rozstrzygnąc trzebaby przeanalizowac całą sprawe od A do Z dlaczego tak a nie inaczej.

-Krzysztof (2013-06-20 09:56:14)

Dziękuję za odpowiedź - ale prosiłbym o przeczytanie mojego posta dokładniej - napisałem: "... to widocznie Gmina (jako tzw. organ prowadzący szkołę) się na takie coś zgadza...". Przecież ta pani takie zajęcia musi prowadzić jawnie a nie w ukryciu - czyli jak widać muszą być zgodne z prawem - a chyba o to chodzi w tym całym zamieszaniu prawda?

-do krzysztofa (2013-06-20 09:22:09)

"czyli nikogo to nie powinno interesować kto kiedy i jak pracuje" Nie do konca szanowny panie prywatnie mozna sobie pracowac ,biznesowac kiedy się chce ale na publicznym stołku za publiczne pieniądze trzeba by miec troche moralnosci i uczciwosci.

-? (2013-06-20 09:18:02)

Ktoś kiedyś się zapytał czy pani przewodnicząca biorąc udział w sesji ma w tym czasie urlop czy też sobie tak wychodzi, będąc jakby w dwóch miejscach jednocześnie. Ciekawe ??

-Krzysztof (2013-06-20 09:09:10)

Dość ciekawie jest czytać dziwne rzeczy ludzi, którzy coś wiedzą ale nie do końca... Po pierwsze - do osoby która się bardzo obruszyła na kris że napisał "pacjent" - to może niech ta osoba poda swój nick a nie udaje ze swoimi sensacjami bohatera anonimowo; po drugie Wydział Oświaty jest na Mickiewicza w UMiG-u a na Różanej 2 jest ZOPiS, no i po trzecie- jak już kogoś boli że dyrektorka z Dobrowody tyle zajęć po południu i nadgodzin bierze to widocznie Gmina (jako tzw. organ prowadzący szkołę) się na takie coś zgadza - czyli nikogo to nie powinno interesować kto kiedy i jak pracuje.

-do Sikory (2013-06-20 07:27:23)

Kiedy pan zrobi cokolwiek dobrego dla Buska. Rozliczymy pana z obietnic przedwyborczych. Jak do tej pory to porażka.

-kibic (2013-06-20 07:00:07)

Pani Rasała zarobila wg oświadczenia majątkowego za 2011 rok ok. 80 tyś zł, ale nie jest to najlepszy wyniik są dyrektorzy którzy zarobili pow. 100 tyś. Czyli coś chyba jest na rzeczy z tymi zastępstwami branymi przez dyrektorów. Nad tym powinien panować wydzial oświaty i monitorować jak to wygląda w szkołach.

- (2013-06-19 22:59:37)

i sprawdzić właśnie zastępstwa wszystkich dyrektorów w szkołach. wyjdą cuda!!!hahaha

- (2013-06-19 22:43:03)

I oczywiście znów giną komentarze. Ale niech moderator wie, że ktoś może robić archiwum wiadomości i kiedyś pan Ciszewski wytłumaczy się z ograniczania wypowiedzi w wolnym kraju

- (2013-06-19 22:41:33)

Kris nie pisz do nigogo PACJENT, bo na razie pacjentem jest pani dyrektor która zwiała do szpitala by przeczekać kryzys!

-Do kris (2013-06-19 22:40:00)

Wszelkie dokumenty są w Wydziale Oświaty w Busku Zdroju na ul. Różanej. Proszę tam wystapić o precyzyjne dane odnośnie zarobków Pani Rasały. Zresztą nic nie ginie, wszystko jest na papierze, ktoś podpisał, zapłacił, zutylizował, wiedział itd. A ile ta pnia zarabiała to zapewne by ze trzech pracujących za najniższą zatrudnił za jej wynagrodzenie, co na warunki Buskie jest wynikiem z górnej półki!

-kris (2013-06-19 21:39:38)

do tego pacjenta (lub pacjentki) który/a wypocił/a sensacje swoje w tym komentarzu{- (2013-06-19 16:55:46)} - jak tak świetnie zorientowany (lub zorientowana) jesteś to oświeć wszystkich ile to ta pazerna na kasę dyrektorka ma za te nadgodziny i zajęcia.

-ja (2013-06-19 20:41:26)

Pora na zmiany we wszystkich szkołach , dyrektorem się bywa a nie jest po 15 lat

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry