swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Nie wiadomo, co z oddziałem geriatrycznym

Dodane: Kasia Data: 2013-06-05 13:42:05 (czytane: 16153)  Wersja do druku

Nie wiadomo, jakie będą losy oddziału geriatrycznego w buskim szpitalu. Jak nas poinformował dyrektor Grzegorz Gałuszka, chęć pracy na oddziale geriatrycznym deklaruje tylko jeden specjalista geriatra. Niestety, to za mało.

Dyrektor Gałuszka nie zdecyduje się na ponowne uruchomienie oddziału z jednym specjalistą. Nie chce powtórki sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy jedyny geriatra przebywał na zwolnieniu lekarskim, a pacjentami zajmowali się zatrudnienie na pół etatu specjaliści przyjeżdżający do Buska na konsultacje.

Rzecznik NFZ Barbara Szczepanek wyjaśnia, że pieniądze, które zostały przeznaczone na buski oddział geriatryczny były wypłacane szpitalowi raz na miesiąc, po wykonaniu świadczeń medycznych. W czasie, gdy oddział jest zawieszony, buska lecznica pieniędzy nie otrzymuje.

Z formalnego punktu widzenia zawieszenie oddziału geriatrycznego w buskim szpitalu może być przedłużone do 15 sierpnia. 

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (32)
     

-Ygor (2013-06-05 16:42:28)

To, że oddział nie wypali wiadomo było wszystkim, choć trochę zorientowanym w temacie, od samego początku. Szkoda tylko, że tego nie wiedział dyrektor i starosta. Podobnie jak oddział kardiologii interwencyjnej. Podobnie jak interna, inne oddziały. Wciąż zagrożony jest płucny. Jak tak dalej pójdzie, to szpital w Busku diabli wezmą. Co oni wyprawiają?

- (2013-06-05 16:03:57)

Jak to nie wiadomo ? Przecież nie od dziś wiadomo ilu jest geriatrów w Polsce. I co, nagle będą chcieli przyjść do takiego grajdołka ? A ci z Krakowa na pół etatu to podobno raz w tygodniu na konsultacje przyjeżdżali ?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry