swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Nie wiadomo, co z oddziałem geriatrycznym

Dodane: Kasia Data: 2013-06-05 13:42:05 (czytane: 16151)  Wersja do druku

Nie wiadomo, jakie będą losy oddziału geriatrycznego w buskim szpitalu. Jak nas poinformował dyrektor Grzegorz Gałuszka, chęć pracy na oddziale geriatrycznym deklaruje tylko jeden specjalista geriatra. Niestety, to za mało.

Dyrektor Gałuszka nie zdecyduje się na ponowne uruchomienie oddziału z jednym specjalistą. Nie chce powtórki sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy jedyny geriatra przebywał na zwolnieniu lekarskim, a pacjentami zajmowali się zatrudnienie na pół etatu specjaliści przyjeżdżający do Buska na konsultacje.

Rzecznik NFZ Barbara Szczepanek wyjaśnia, że pieniądze, które zostały przeznaczone na buski oddział geriatryczny były wypłacane szpitalowi raz na miesiąc, po wykonaniu świadczeń medycznych. W czasie, gdy oddział jest zawieszony, buska lecznica pieniędzy nie otrzymuje.

Z formalnego punktu widzenia zawieszenie oddziału geriatrycznego w buskim szpitalu może być przedłużone do 15 sierpnia. 

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (32)
     

-moze (2013-06-06 12:58:33)

troszke nie wyszlo, ale swoi i tak wzieli kase! tak to sie robi, zeby sie nie narobic, a wziac!

-ja (2013-06-06 10:29:23)

Po co było robić ten oddział. Przecież równie dobrze jak nie lepiej dziadkami zajęłaby się interna. Stare porzekadło mówi, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Pewnie o te unijne, którymi dysponuje "swój" człowiek. No ale troszkę nie wyszło.

-Kolejne atrakcje (2013-06-05 23:30:34)

będą na kolejnych sesjach Rady Powiatu, gdzie w ramach jednego mandatu głosować będzie dwóch radnych, ewenement nie tylko w skali kraju. Ciekawe czy obaj panowie pobierają diety za posiedzenia. Wstyd na całą Polskę.

---- (2013-06-05 22:18:35)

O tym, jak ważne jest istnienie takiego oddziału w regionie świętokrzyskim, mówili między innymi obecni na uroczystym otwarciu wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, marszałek Adam Jarubas. Wojewoda stwierdziła, że oddział geriatrii będzie przykładem do naśladowania dla innych szpitali

- (2013-06-05 22:16:26)

nikt inny tylko PSL zapewni wam kolejne atrakcje w następnych kadencjach rady miejskiej i powiatu!!!!
Pamiętajcie nikt wam więcej nie obieca niż PSL !!!!

-Asa (2013-06-05 21:45:15)

Wybory samorządowe przekonują mnie tylko o jednym, mieszkańcy małych miejscowości są dalej zacofani. Bo kto głosuje na PSL od niepamiętnych już czasów w powiecie buskim? Zgroza.

- (2013-06-05 21:15:24)

to głosujcie na PSL dalej:)

-Child (2013-06-05 21:14:45)

Dziecięcy niech zrobią jak się należy a nie geriatrię

-xxx (2013-06-05 21:08:53)

W tej sytuacji dyrektor szpitala i zarząd powiatu powinny podać się do dymisji. ale na pewno tak się nie stanie bo coś wymyślą i zgonią na radnego Strzeleckiego.

-miszczu (2013-06-05 20:35:08)

Przedłużcie zawieszenie od razu do 2014 roku. Będzie łatwiej.

-mieszkaniec Buska (2013-06-05 18:15:57)

Panie Starosto, najefektywniej to Wam wyszedł przekręt z ogórkami. Otwarcie oddziału z taką oprawą - gdzie jesteście dzisiaj? Sesja Rady Gminy w Pacanowie z udziałem Dyrekcji szpitala oraz Radnych Powiatowych to jedna kpina. Podobnie będzie z SOR-em w szpitalu buskim.

- (2013-06-05 17:21:06)

koncie z tą geriatrią - wstydu oszczędźcie

-kibic (2013-06-05 17:08:39)

Co tam u Pana w Powiecie Panie Starosto?? Chyba stracił Pan kontrolę nad swoimi ludźmi. Na sesji obiecuje Pan otwarcie geriatrii na 1 czerwca a tu LIPA, zakpił z Pana dyrektor Grześ. W normalnym zakładzie pracy niepodobna aby pracownik tak kpił z pracodawcy ale ... jeżeli pracodawca nie ma wpływu na zatrudnienie pracownika a ten zostaje mianowany odgórnie to pracownik ma w d...e pracodawcę.
Myślę że zainteresowani wiedzą o co chodzi. PSL rządzi - a my cierpimy

-LODY (2013-06-05 17:08:36)

beda krecic lody, przeciez o to chodzi!!!

-olo (2013-06-05 16:44:48)

już nic nie rozumiem. Przecież jak się powoływało oddział musiało być pełne pokrycie etatowe. Było czy nie? Skoro na ten oddział było przyotowane finansowanie, to kto nawalił? Doktory się zmówiły czy może dr nauk medycznych nawalił? Pytanie do Starosty choć ten nie ma zwyczaju, jak człowiek z podbuskiej okolicy, na takie zaczepki odpowiadać

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry