swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Zatrzymany 22 - latek za kradzież paliwa

Dodane: Kasia Data: 2013-06-03 15:14:26 (czytane: 14928)  Wersja do druku

Buscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy, który podejrzewany jest o kradzież paliwa ze zbiornika zaparkowanego auta. Jak się okazało próbował także okraść z paliwa inne zaparkowane nieopodal pojazdy. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj w nocy na jednym z buskich osiedlowych parkingów. Uwagę policjantów zwrócił stojący z uruchomionym silnikiem samochód osobowy marki BMW, zarejestrowany w powiecie pińczowskim. Jak się okazało znajdował się w nim mężczyzna, który na widok patrolu próbował się w nim ukryć. Powodem jego zachowania było to, że włamał się do zbiornika paliwa sąsiedniego samochodu marki Renault Laguna. Za pomocą wężyka do plastikowej butelki wypompowywał z niego paliwo. 22-latek znany policjantom z podobnej, wcześniejszej przestępczej działalności, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

kradziez_paliwa.jpg

Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie parking i stojące na nim pozostałe pojazdy. Okazało się wówczas, że usiłowano się włamać do zbiorników paliwa ośmiu innych aut, uszkadzając przy tym zabezpieczenia wlewów paliwa. Zatrzymany dzisiaj mężczyzna złoży wyjaśnienia w tej sprawie. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr.: M.C.

Źródło: KPP Busko Zdrój

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (17)
     

--ościenni (2013-06-03 19:33:23)

Znowu Pińczów -przyjeżdża tu kilku chamów i psują wizerunek Pińczowa,dobrze,że nasza czujna Policja co jakiś czas robi im kuku.Gratuluje dla Policjantów.

-Żigolo (2013-06-03 17:40:46)

Nic dodać nic ująć - Pińczów...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry