swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Przedłużona przerwa w funkcjonowaniu buskiej geriatrii

Dodane: Kasia Data: 2013-05-15 16:31:40 (czytane: 13189)  Wersja do druku

Przerwa w funkcjonowaniu oddziału geriatrycznego w Busku-Zdroju potrwa do 16 czerwca. Dyrektor Grzegorz Gałuszka złożył do NFZ pismo z informacją o przesunięciu terminu wznowienia działalności buskiej geriatrii.

Geriatria w buskim szpitalu miała ruszyć od 15 maja. Niestety na przeszkodzie znów stanęły problemy ze skompletowaniem obsady specjalistów geriatrów. Jak nam powiedział dyrektor Gałuszka na dzień dzisiejszy na oddziale mógłby pracować tylko jeden lekarz geriatra. Inni specjaliści, z którymi cały czas toczą się rozmowy, z różnych powodów nie mogli się zdecydować na pracę na oddziale geriatrycznym w buskiej lecznicy. Jak zapewnia dyrektor, są już jednak pewne deklaracje ze strony specjalistów.

Dyrektor zapewnia, że chodzi mu o bezpieczeństwo pacjentów. Nie chce, by powtórzyła się sytuacja z lutego, kiedy na zwolnienie poszedł ordynator oddziału, a zatrudnieni na pół etatu specjaliści dojeżdżali jedynie na konsultacje. "Nie podjąłem tego ryzyka" - mówi dyrektor, zapewniając, że pacjenci w podeszłym wieku nie muszą się obawiać braku opieki. "Pacjenci są i nadal będą hospitalizowani".
Na początku czerwca wyjaśni się, czy oddział zostanie wznowiony, czy trzeba go będzie zlikwidować. 

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

-ona (2013-05-15 19:52:27)

Kpina w bialy dzien

-oo7 (2013-05-15 19:44:16)

Przełorzyli otwarcie bo wielebny miał terminy zajęte, musi teraz kase za kominię kosić. Jak bedzie miał czas, to wtedy otworzą.

-miszczu (2013-05-15 19:01:03)

E tam Felek co Ty gadasz. Przecież w oficjalnym oświadczeniu powiedziano, że szpital ma się bardzo dobrze i będzie się miał lepiej. Przecież by nas nie okłamali.

-felek (2013-05-15 18:43:04)

to juz nie jest smieszne to jest straszne jaka wiarygodnosc tych ludzi co podejmuja takie bzdurne decyzje przeciez ci ludzie co podaja takie informacje i zarzadzaja szpitalem utracili wiarygodnosc i jakby mieli odrobine ambicji i honoru juz od jutra nie powinni zarzadzacszpitalem i nie tylko szpitale ale niczym

- (2013-05-15 18:25:36)

do wyborów juz niedługo trzeba ich solidnie rozliczyc rozbic te ich układy i układziki

-miszczu (2013-05-15 18:04:21)

Przerwę zrobiliśmy, było trzeba to przedłużyliśmy, a jak będzie trzeba to znowu przedłużymy. Kto nam zabroni?

-Zabawa w rządzenie (2013-05-15 17:59:28)

kiedyś lepiej bawiłem się w Winnetou

-Kpina! Farsa! (2013-05-15 16:54:11)

Ktoś tu sobie jaja robi z ludzi!! Strusie jaja! W żywe oczy kpi sobie z pacjentów i ich zdrowia!
SKANDAL!
osoby odpowiedzialne za ten bardach powinny - jeśli mają odrobinę honoru - podać się do dymisji!
Żadne konferencje, spotkania, wywiady, listy już nie pomogą - panowie STRACILIŚCIE ZUPEŁNIE WIARYGODNOŚĆ!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry