Dodane: Kasia Data: 2013-05-15 16:31:40 (czytane: 13190) 
Przerwa w funkcjonowaniu oddziału geriatrycznego w Busku-Zdroju potrwa do 16 czerwca. Dyrektor Grzegorz Gałuszka złożył do NFZ pismo z informacją o przesunięciu terminu wznowienia działalności buskiej geriatrii.
Geriatria w buskim szpitalu miała ruszyć od 15 maja. Niestety na przeszkodzie znów stanęły problemy ze skompletowaniem obsady specjalistów geriatrów. Jak nam powiedział dyrektor Gałuszka na dzień dzisiejszy na oddziale mógłby pracować tylko jeden lekarz geriatra. Inni specjaliści, z którymi cały czas toczą się rozmowy, z różnych powodów nie mogli się zdecydować na pracę na oddziale geriatrycznym w buskiej lecznicy. Jak zapewnia dyrektor, są już jednak pewne deklaracje ze strony specjalistów.
Dyrektor zapewnia, że chodzi mu o bezpieczeństwo pacjentów. Nie chce, by powtórzyła się sytuacja z lutego, kiedy na zwolnienie poszedł ordynator oddziału, a zatrudnieni na pół etatu specjaliści dojeżdżali jedynie na konsultacje. "Nie podjąłem tego ryzyka" - mówi dyrektor, zapewniając, że pacjenci w podeszłym wieku nie muszą się obawiać braku opieki. "Pacjenci są i nadal będą hospitalizowani".
Na początku czerwca wyjaśni się, czy oddział zostanie wznowiony, czy trzeba go będzie zlikwidować.
/kr/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (23) |
-Czy to już koniec klap? (2013-05-18 11:06:39)
panie Starosto, Panie Dyrektorze! Po co wam był ten oddział geriatryczny? Przecież sposób w jaki go zorganizowaliście w żadnym razie nie służy ani pacjentom, ani dochodom szpitala. po co to było? Może wreszcie pora nam to wytłumaczyć?
Być może chodziło ja jakikolwiek najmniejszy sukcesik po klapie z chirurgią, urologią, kardiologią, pediatrią i ginekologią? No i co? Kolejna klapa.
Dodam tylko, że po zainstalowania w szpitalu systemu komputerowego - też klapa. System nie chodzi jak powinien, niekompatybilny z całą resztą, a pieniądze na to poszły .... A co z gwarancjami i zabezpieczeniem tej transakcji?
Czy to już koniec klap? Obawiam się, że nie i coś czuję, że teraz dyrekcja i szanowny pan starosta pójdą w przetargi. To jest dopiero biznes dla dyrektora. Starosty też?
-x-men (2013-05-18 10:48:14)
moi drodzy widze ze na temat powiatu malo sie cos ostatnio mowi. moze ktos wytlumaczy dlaczego jak wynika z moich obserwacji, sesje rady powiatu sa sztucznie przenoszone na pozniejsze terminy? czyzby cos bylo na rzeczy? mamy chyba za duzo radnych - jestesmy jedyni chyba w tym kraju z taka liczba radnych. zadam jeszcze jedno zasadnicze pytanie poniewaz z tego co wiemy radni powiatu dostaja wynagrodzenie miesieczne a co robili w tym roku skoro byly tylko 2 sesje rady powiatu? za co im placimy za siedzenie w domu? to sa nasze publiczne pieniadze nie jeden za pare groszy musi codziennie pracowac fizycznie ! niech ktos odpowie z powiatu na te pytania.
-do P.Dyrektora (2013-05-16 22:15:22)
Ach -widzisz Panie Gałuszko.okropny z Ciebie niewdzięcznik.Pomyśl dobrze,to wymaga wysiłku,ale pomyśl -dzięki komu zostałeś dyrektorem.Uwzględnij pewien ciąg zdarzeń. Poleciały kiedyś głowy-nastałeś Ty.Z daję się na Twoją inteligencję i zapraszam. Może i dobrą radą posłużę- choć mnie kiedyś tak nieładnie zbyłeś.PS. pomocników w ZOZ masz pożal się Boże.
-;) (2013-05-16 22:02:07)
dyrektorkowi i rowerzyście jest wszystko jedno.. aby w 10% zysk z przetargów trafić w sedno...
-buskowianin (2013-05-16 19:20:46)
chłopie popieram Cię trzeba wyautować udającego chłopa,chłopa Kolarza jemu powinna wystarczyć rodzina z Żernik ot co
-Chłop już nie głupi (2013-05-16 15:38:46)
Nikt nie poda się do dymisji, bo dobrze jeszcze choć przez miesiąc kasę wziąć. Ci ludzie nie mają wstydu. Im się wydaje, że jak wypije jeden z drugim kielicha ze zwykłym obywatelem, to ten obywatel już na niego zagłosuje. OOOOOOOOO..... nie. To już nie te czasy. nas ani na kielicha, ani na obietnicę, że coś do Europy wypełnicie nie nabierzecie. Chłop, dalej chłopem, ale już nie głupim.Chłop czeka tylko do wyborów.
-busko (2013-05-16 14:26:42)
ludzie należy tam położyć kogoś z psl najlepiej lasaka oddział zaraz zacznie działać.gwarantuje tam też pasuje ten no jak mu tam ze starostwa no kolarz
-Proszę mi odpowiedzieć na pytanie... (2013-05-16 13:35:02)
... ile te Wasze zabawy Nas kosztują?
Otwierają, zwołują się na imprezę, psują wstążkę, zamykają, mówią, że jak się ociepli to otworzą, nie otwierają.
Ile to kosztuje?
Warto by sprawdzić ile dyrektor obiecuje kasy geriatrom, żeby tylko honor ratować. Oj chyba dobry materiał do negocjacji. Geriatrzy! Pamiętajcie, że da ile zawołacie. Na terenie zozu ustawa kominowa nie działa.
-lol (2013-05-16 10:28:58)
Ale z drugiej strony co ma chłopina zrobić, jak żaden lekarz nie chce w Busko pracować, a specjalistów z geriatrii tyle co napłakał.....mnie to Gałuszki żal, że mu tak jakoś nie wychodzi
- (2013-05-16 10:04:48)
Szanowni Państwo; p.Marszałek p.Starosta p.Burmistrz p.Przewodniczaca Rady MiG wreszcie powiedzcie dyrektorowi,że nie nadaje się na to stanowisko. Kolejne jego przedsięwzięcia nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Czy warto dalej nad takim nieudacznikiem roztaczać parasol ochronny Waszym kosztem.
-Powodzenia - ieszkańcom powiatu (2013-05-16 09:53:11)
Żeby tylko geriatria nie wyszła panu dyrektorowi i panu staroście. Nie wyszła również urologia, nie wyszła chirurgia, nie wyszła interna (bo zmniejszona) nie wychodzi pediatria. Przypomnę, że również nie wyszła kardiologia interwencyjna. Pytanie brzmi: co w szpitalu wyszło, za co zabrali się starosta z dyrektorem? Odp.: NIC Nawet szlabanu nie potrafili tak postawić, żeby go nie demontować. Ale nie ma się komu dziwić, jak ktoś nie odróżnia wartości netto od brutto.
- (2013-05-16 08:25:40)
Znowu w życiu mi nie wyszło
Uciec pragnę w wielki sen
Sen o wielkiej mej potędze,
gdzie wszyscy mogą podskoczyć mi
-. (2013-05-15 21:44:02)
ale co się najedli i napili to ich otwarli oddział wstążkę poprzecinali i mają z głowy . Pewnie wszystkim (urzędnikom) tym co byli na otwarciu geriatrii teraz się odbija i mają czkawkę. To ich dyr. wystawił do wiatru.
-miszczu II (2013-05-15 21:26:27)
zrobimy se przerwe do wyborów i obiecamy, że jak nas wybierzeta znowu to wam geriatrie otworzymy
- (2013-05-15 21:18:23)
No to mamy drugą Irlandię sprezentowaną przez PO i PSL ...
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.