swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Będziemy jeździć wolniej

Dodane: Kasia Data: 2013-05-14 16:33:46 (czytane: 13728)  Wersja do druku

Na wielu odcinkach dróg w naszym województwie kierowcy będą musieli zmniejszyć prędkość. Zwolnić trzeba będzie m.in. na trasie Wolica-Stopnica oraz w miejscowości Mietel na drodze nr 73.

Prędkość na tym odcinku z 70 zostanie zmniejszona do 50. Wszystko to zmyślą o naszym bezpieczeństwie.

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

-Ludmiła (2013-05-15 22:55:11)

W tym kraju nie wstyd być biednym, tylko polakiem.Dziś mam wylot do angli i mam dość być polakiem. Cała UE nas wali w dupsko a nas rząd nie ma nic .

-Maciuś 1 (2013-05-15 22:50:48)

Na co mi samochód 1.9 TDI i kaltalizator i ustawa o zmniejszeniu 2tlenku węgla jak na trasie muszę jechać 50 km na godzinę. To jak zakaz palenia śmieci a jak rozpalę na taczce oponę to mogę. Ludzie to nie polska po cyrk zalewski.

-adolek (2013-05-15 16:39:52)

precz z żydostwem.Narodzie Polski obudz się. dość wyzysku.

-x (2013-05-15 15:32:06)

Trzeba upaść na głowę, żeby wprowadzać takie ograniczenia. To jest droga krajowa a nie osiedlowa, samochody powinny móc jechać przepisowe 90 i basta.

- (2013-05-15 14:56:20)

Zedrzeć asfalt i kuńmi do przodu..

-jjjaaa (2013-05-15 14:34:09)

mieszkam na odcinku Wolica - Stopnica. odkąd jest wysepka jest bezpieczniej muszę przyznać. Na początku byłem zaskoczony i myślałem, że bezsensowna jest ta dłuuuga wysepkaa ale tak nie jest. Wcześniej kiedy chciałem skręcić do domu to wyprzedzały mnie auta z lewej a teraz grzecznie się ustawiam na wysepce i jest bezpiecznie

-b (2013-05-15 10:23:45)

chodzi o bezpieczenstwo tam jest najwiecej wypadkow

-Waldi (2013-05-15 10:06:03)

ten kraj to strasznie spowalnia, niedługo to zrobia ograniczenia prędkości dla samolotów.Powraca PRL i słynne maluch trzeba będzie odpalic i w trasę do kielc ruszyc a szlak ten bedzie trwał 3 godziny.
Nic tylko wyjechac z kraju i podatki placić w obczyźnie.

-Nik Czemny (2013-05-14 23:55:04)

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Donek powiedział wyraźnie,miliard złotych z mandatów ma być i basta!

- (2013-05-14 23:20:30)

ciekawe czyj to pomysł ? i kto wnioskował o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu - zmniejszenie prędkości niech jeszcze wprowadzi kolejny zakaz np. może zakaz skrętu w lewo ... albo w ogóle jazy samochodem przecież to droga w większości przez wsie niech jeżdżą tam furmanki zaprzęgnięte w 4 konie a co ,,,

- (2013-05-14 21:09:37)

Ten objazd skracają sobie jeszcze drogą 771. Odnośnie prędkości, proponuję 30/h i fotoradary co 100m :)

-ulica Starkiewicza zamknięta.... (2013-05-14 21:00:57)

dla ciężarówek, które skracają drogę przez Bilczów, Gluzy i wyjeżdżają w Łatanicach (dzisiaj widziałem 4 patelnie jedna za drugą), rozpieprzą i tak liche drogi powiatowe, pisałem, że zamknięcie tej ulicy i wyznaczenie objazdu przez Kazimierzę to wycieranie pewnej części ciała szkłem

-bezpieczeństwo (2013-05-14 20:58:33)

Ale absurdalne tłumaczenie aż nie chce się tego komentować !!!!

- (2013-05-14 20:47:55)

Wszystko z myślą o budżecie, żeby łapać kierowców gdzie się da. Niedługo z Tarnowa do Kielc będzie się jechać 3 godziny....

-cardriver (2013-05-14 20:21:53)

a kto odpowiada za to rondo koło szpitala w Busku - powinno się za nie rozstrzelać!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry