swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

'Zielona energia' dla dzieci i młodzieży

Dodane: Kasia Data: 2013-04-22 13:22:13 (czytane: 14058)  Wersja do druku

Dużym zainteresowaniem cieszył się Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Zielona Energia", do którego przystąpili, podobnie jak w latach wcześniejszych, uczniowie z powiatu pińczowskiego.

Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Przeprowadzono go dla czterech kategorii wiekowych. W każdej kategorii wybrano po 3 prace, ich autorów nagrodzono. Celem konkursu było przybliżenie pojęcia energii odnawialnej - poznanie przez dzieci i młodzież odnawialnych źródeł energii oraz zwrócenie uwagi na problemy związane z gospodarowaniem energią.

 zielona_energia1.jpg

Inne, uniwersalne zadania takich konkursów to: rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu, zachęcanie do uczestnictwa w działaniach mających na celu ochronę i zapobieganie dewastacji środowiska naturalnego, rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką ochrony środowiska, popularyzacja Dnia Ziemi i Światowego Dnia Ochrony Środowiska, kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne. A oto lista autorów najlepszych prac:

KATEGORIA I   -   dzieci od 6 do 9 lat

Miejsce I - Aleksandra Młyńczak - Zespół Placówek Oświatowych w Sędowicach
Miejsce II - Adam Błach - Szkoła Podstawowa  w Stępocicach
Miejsce III - Oskar Spaczyński - Zespół Placówek Oświatowych  w Złotej

 

zielona_energia3.jpg


KATEGORIA II   -   dzieci od 10 do 12 lat

Miejsce I - Zuzanna Książek - Szkoła Podstawowa w Dzierążni
Miejsce II - Przemysław Gajerski - Szkoła Filialna w Gartatowicach       
Miejsce III - Przemysław Przęzak - Szkoła Podstawowa w Gackach

zielona_energia2.jpg


KATEGORIA III    -    młodzież od 13 do 15 lat

Miejsce I - Adrian Banaszek - Gimnazjum w Działoszycach
Miejsce II - Łukasz Gajerski - Gimnazjum w Kijach
Miejsce III - Kamila Błach - Szkoła Podstawowa w Stępocicach

KATEGORIA IV    -   młodzież od 16 do 18 lat

Miejsce I - Angelika Bujanowska - Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie
Miejsce II - Natalia Suwała - Gimnazjum w Działoszycach
Miejsce III - Agata Kłos - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry