Dużym zainteresowaniem cieszył się Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Zielona Energia", do którego przystąpili, podobnie jak w latach wcześniejszych, uczniowie z powiatu pińczowskiego.
Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Przeprowadzono go dla czterech kategorii wiekowych. W każdej kategorii wybrano po 3 prace, ich autorów nagrodzono. Celem konkursu było przybliżenie pojęcia energii odnawialnej - poznanie przez dzieci i młodzież odnawialnych źródeł energii oraz zwrócenie uwagi na problemy związane z gospodarowaniem energią.

Inne, uniwersalne zadania takich konkursów to: rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu, zachęcanie do uczestnictwa w działaniach mających na celu ochronę i zapobieganie dewastacji środowiska naturalnego, rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką ochrony środowiska, popularyzacja Dnia Ziemi i Światowego Dnia Ochrony Środowiska, kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne. A oto lista autorów najlepszych prac:
KATEGORIA I - dzieci od 6 do 9 lat
Miejsce I - Aleksandra Młyńczak - Zespół Placówek Oświatowych w Sędowicach
Miejsce II - Adam Błach - Szkoła Podstawowa w Stępocicach
Miejsce III - Oskar Spaczyński - Zespół Placówek Oświatowych w Złotej
KATEGORIA II - dzieci od 10 do 12 lat
Miejsce I - Zuzanna Książek - Szkoła Podstawowa w Dzierążni
Miejsce II - Przemysław Gajerski - Szkoła Filialna w Gartatowicach
Miejsce III - Przemysław Przęzak - Szkoła Podstawowa w Gackach
KATEGORIA III - młodzież od 13 do 15 lat
Miejsce I - Adrian Banaszek - Gimnazjum w Działoszycach
Miejsce II - Łukasz Gajerski - Gimnazjum w Kijach
Miejsce III - Kamila Błach - Szkoła Podstawowa w Stępocicach
KATEGORIA IV - młodzież od 16 do 18 lat
Miejsce I - Angelika Bujanowska - Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie
Miejsce II - Natalia Suwała - Gimnazjum w Działoszycach
Miejsce III - Agata Kłos - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!