swietokrzyskie.info


Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Kto na dyrektora BSCK?

Dodane: Kasia Data: 2013-04-10 12:17:26 (czytane: 17774)  Wersja do druku

W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Na konkurs wpłynęło pięć ofert, jedna z nich przeszła do kolejnego etapu rekrutacji.

Aktualnie obowiązki dyrektora w Buskim Samorządowym Centrum Kultury pełni Mariola Żak, która zastąpiła Andrzeja Żądło, dyrektora BSCK w latach 2009 - wrzesień 2012. 

/kr/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (52)
     

-- (2013-04-11 21:27:49)

Ja mam zaufanie do Burmistrza Sikory i wiem,że operacje obsadzenia Dyrektora BSCK przeprowadzi dobrze,byle nie posłuchał tych z naprzeciwka.Ci już wytypowali, oczywiście kolesia z gospodarstwa rodzinnego i byle się nie stało tak jak w PKS.

-uzu do Ola (2013-04-11 21:19:30)

Wybacz Olo ale będe szczery do bólu.Zdaje mi się że pędzisz na oślep byle przed siebie w gąszczu populizmu.Skąd u Ciebie fascynacja papierkiem , choćby to był nawet statut BSCK, który ma być dokumentem do organizacji i rozliczenia i oceny pracy. Przyjacielu,przestań proszę,bełtać ludziom i sobie w głowie. Zejdż na ziemie. Tymi statutami to można sobie d......,..... ć pod warunkiem że papier będzie bardziej miękki.Moim zdaniem o wartości instytucji decyduje jej kierownictwo i załoga.Te procedury, statuty,instrukcje,sruty, bzdety nawet złotoliterowe mają wartość bąka w zestawieniu z grzmotem błyskawicy..Szkoda sił i środków.Wyobraż sobie ocenę dyrektora przez pryzmat ankiety"tak" lub"nie" sporządzonej przez dyspozycyjnego urzędnika, który ten dokument dostarcza swojemu przełożonemu np. burmistrzowi z którym ten jest w konflikcie.Tym stylem zstał podobno zwolniony dyrektor BSCK. To takie bazgroły moje Olo. Gdy mnie zaprosisz, to o innych sprawach w innym czsie. Pozdrawiam.

-kinoman (2013-04-11 18:24:25)

najlepszą specjalistką w domu kultury jest pewna pani która pracuje w słonecznym liderze w turystyce oraz w knajpach w domu kultury i jeszcze innych miejscach podobnego typu.podobno wzięła się za redaktorstwo, czytałem ten WYWIAD z pewnym panem który opowiadał o pewnym obiekcie a napisał to w książce śp. Marciniec.podpis pod wywiadem opowiadał pan.p......p....

-busko (2013-04-11 17:36:37)

zwróćcie uwagę jak sobie pan żądło odpowiada na jego nieudolności ten nieudacznik pisze pozytywy na własny temat.a patrzący z boku nie zauważył z kim tam są robione interesy? wolę napisać rz-lub ż niż pokazywać jak w BSCK należy pić alkohol.nasze dzieci to widzą.i widzą też naszą władzę jak ukradkiem dostają się do tej podejrzanej pod każdym względem knajpy i jej właściciela.on każdemu postawi i da wolną rękę żeby mieć go potem w garści.ten pan się z tym nie ukrywa....tak jest kombinator żądło na dyrektora zaraz powstanie następna dobudówka do knajpy lub z drugiej strony cynamon ,,dwa''brawo co robi nasza prokuratura,policja,i ci co to widzą i popierają,i jak tu nie żyć ..........

-www.onet.pl (2013-04-11 14:04:34)

Jeden mandat, dwóch radnych. Obaj głosowali na sesji buskiej Rady Powiatu

-winno być konkretnie? (2013-04-11 13:32:19)

Może i tak, ale olo to nie dotyczy.

-olo (2013-04-11 12:35:24)

- o co i do kogo zgłaszam pretensje w związku z BSCK?Do burmistrza i do przewodniczącej rady. Za co? Za to, że nie opracowali / bądż zlecili takie opracowanie/ przyzwoitego i wartościowego dokumentu organizującego pracę BSCK. Mam do tych dwu osób pretensję,że dopuszczają w ważnym dokumencie zapisy typowo urzędnicze zamiast projektu działalności kulturalnej. Mam pretensję, że ogłaszają konkurs na stanowisko w instytucji, która tak naprawdę nie wiadomo co ma robić

- mam do tych osób pretensje, że dopuszczając / pewnie radni uchwalili/ tak niestaranny Statut BSCK zapewnili sobie święty spokój. Bo każdy z dyrektorów BSCK będzie w stałym strachu ,że brak jest konkretu oceny jego pracy. Bo jak się sprawozdać z haseł o wychowaniu ? Jak to udowodnić? Jak odeprzeć ewentualne zarzuty?

- statut obecny uniemożliwia szefom BSCK jakiekolwiek eksperymentowanie bo zawsze urzędnik z magistratu może go zapytać o efekty wychowania przez sztukę albo jakie warunki stworzył turystyce? Co odpowiedzieć?

- myślę, że takich jak ten nieszczęsny Statut jest w Busku więcej dokumentów. Próbowałem przeczytać Strategię rozwoju społeczno- gospodarczego. Dramat. Kto tu kogo oszukuje i dlaczego?Myślę,że dobrze się czują wśród takich dokumentów różni ,,czarodzieje,, co to niewiele potrafią ale szumu wokół własnej osoby napewno sporo.

-do "busko" (2013-04-11 12:15:46)

jak będziesz pisał to pismo do burmistrza to popraw błędy ortograficzne: wierzę pisze się przez >>rz<< bo wymienia się na wiara - to wiedza z pierwszej klasy podstawówki

-ja (2013-04-11 10:35:53)

Może ktoś wie dlaczego restauracja, która mieści się w BSCK zmieniła nazwę z Cynamon na Cynamonowa. I dlaczego można kupić tam alkohol skoro w tym samym budynku jest Szkoła Muzyczna, która od jesieni tamtego roku funkcjonuje na zasadach jak normalna szkoła publiczna? Olo liczę na odpowiedź bo widzę, że orientujesz się w wielu kwestiach.

-kundel do olo (2013-04-11 10:24:41)

Olo pisząc o "pustosłowiu wychowania przez sztukę" wykazujesz się największą ignorancją! a przy okazji obrażasz wielu naukowców i polskich pedagogów takich jak Szuman, Kunowski, Wojnar, Żardecki, Korczak oraz wielkich twórców teorii wychowania! Tak nie można.

-... a ja patrząc z boku... (2013-04-11 09:25:02)

... wiem że rozwiązywał problemy i szedł do przodu...
Dyr. Żądło był skuteczny.
Robił rzeczy - konkrety.
Organizował imprezy-koncerty, zajęcia, podniósł siedzenia na balkonie (z których nic nie było widać i nikomu to nie przeszkadzało), dorobił reflektory uchwyty na scenie letniej...

-Do OLO (2013-04-11 09:05:41)

Olo KULTURY w Busku to nie ma i nie będzie. Jest takie stare przysłowie << chłop wyszedł ze wsi ale wieś z chłopa nie >>
Busko gdyby nie miało Uzdrowiska to śrubokręty by rosły na polach a mieszkańcy liczyliby jadące samochody w kierunku Tarnów- Kielce.
Taka byłaby kultura i zajęcie w Busku.
Tych ludzi się nie zmieni.
A cała wina to UMiG oraz Starostwo.

-*** (2013-04-10 22:51:23)

Farsa

- (2013-04-10 22:23:12)

prawda jest taka, że mimo ciągłych negatywnych komentarzy, jak dyrektorem był Żądło, to w Busku działo się najwięcej- koncerty, festiwale, konkursy... i działo by się jeszcze więcej, gdyby nikt nie próbował ograniczać jego roboty... wszędzie słychać, że Żądło to taki, śmaki i owaki, a nikt nie zwróci uwagi na to, że zna się na rzeczy. facet ma charakter i tyle, ale ludzie jak gadali tak będą gadać, a najwięcej to ignoranci, którzy o niczym pojęcia nie mają. Żądło na dyrektora!

-olo do uzu (2013-04-10 21:38:43)

nie wiem czy zauważyłeś, że ja nic o ofercie programowej konkretnego nie piszę. Nie oceniam imiennie dyrektorów. Oceniam jedynie krytycznie podstawowy dokument organizujący pracę BSCK. Bardzo dziękuję za danie mi szansy, ale wątpię bym sprostał Twoim niezwykle wyrafinowanym i wysmakowanym oczekiwaniom. Może wypowiesz się nt statutu BSCK?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry