swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Zdrowe Bicie Serca hasłem buskiego Forum Zdrowia

Dodane: Kasia Data: 2013-04-09 14:22:18 (czytane: 14957)  Wersja do druku

'Zdrowe bicie serca, prawidłowe ciśnienie krwi' takie hasło przyświecało Forum Zdrowia, które zostało zorganizowane we wtorek 9 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Forum Zdrowia odbyło się w ramach jedenastego Festiwalu Zdrowia w Busku-Zdroju. Jak przypomniał wszystkim zebranym wicestarosta buski Stanisław Klimczak, Festiwal to bardzo ważne wydarzenie w naszym powiecie, które trwa nieprzerwanie przez cały rok. Wicestarosta podkreślił, że Forum Zdrowia jest organizowane z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia.

 forum_zdrowia1.jpg

Każdego roku spotkaniom towarzyszy inny temat, w tym roku rozmawiano o nadciśnieniu tętniczym. Stanisław Klimczak zwrócił uwagę, że XI Festiwal Zdrowia w Busku-Zdroju nosi imię nieżyjącego Zbigniewa Kociuby, pomysłodawcy i, jak zawsze mówiono, dobrego ducha przedsięwzięcia. Wszyscy uczestnicy spotkania minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego.

 forum_zdrowia2.jpg


Jak co roku w organizację przedsięwzięcia włączyło się wiele instytucji. Patronami honorowymi tegorocznego buskiego Forum Zdrowia byli: Marek Posobkiewicz Główny Inspektor Sanitarny, Bożentyna Pałka-Koruba wojewoda świętokrzyski, Adam Jarubas marszałek województwa. Patronat merytoryczny sprawował Andrzej Horoch Kierownik Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie.
Forum Zdrowia poprowadziła Irena Sobieraj pedagog szkolny w ZSTI w Busku-Zdroju. Swoje prelekcje podczas spotkania wygłosili m.in. dr n. med. Tomasz Saran z Instytutu Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie, który przygotował wykład pt. "Telemedyczne monitorowanie aktywności ruchowej po rehabilitacji". O nadciśnieniu tętniczym mówił dr n. med. Piotr Lenczewski Kierownik Pracowni Hemodynamiki "Cardinox" w ZOZ w Busku-Zdroju. Dyskusjom na temat zdrowia towarzyszył występ zespołu muzycznego z ZSTI w Busku-Zdroju, występ artystyczny uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych Szkołą Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbludowicach.

forum_zdrowia3.jpg

Nie zabrakło pysznego poczęstunku, o który zadbali uczniowie ZSTI.

Okręgowy Inspektor Pracy Janusz Czyż wspólnie ze Stanisławem Golmento przekazali na ręce Szymona Wójcika dyplom dla  Harcerskiej Grupy Ratowniczej za szczególne zaangażowanie się w tematykę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz organizację wspólnie z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Kielcach spotkań edukacyjnych z pokazami medycznymi. Grupa otrzymała również specjalistyczny sprzęt ochrony głowy.
Spotkanie podsumowała Irena Sobieraj Przewodnicząca Oddziału Regionu Ponidzie Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

/kr/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

-bodybuildingfreak (2013-04-26 08:46:21)

www.busko.net.pl strona jest to, co szukam , zakładka
fotki Kulturystyka </ url>

-ja (2013-04-09 16:08:36)

Fajne ostrzeżenie. Nie bój, nie bój niedługo nikt komentarzy pisał nie będzie.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry