swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

Dodane: Kasia Data: 2013-04-02 12:25:56 (czytane: 15597)  Wersja do druku

Tradycyjnie, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Kazimierski Ośrodek Kultury zorganizował konkurs plastyczny pt. 'Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna', który został rozstrzygnięty 22 marca.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji i staropolskich zwyczajów wielkanocnych. Dodatkowym atutem uczestnictwa w tego typu konkursach jest rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci, jak również możliwość poznania różnych technik wykonawczych.

ozdoby_kazimierza1.jpg

Do konkursu zgłoszono 79 barwnych prac plastycznych, nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych: z Cudzynowic, Gorzkowa, Kamieńczyc, Wielgusa, Zięblic oraz z kazimierskiej „jedynki” i „trójki”. Młodzi plastycy wykazali się dużą inwencją artystyczną wykonując: pisanki, baranki, koszyczki, stroiki, zajączki, kurczaczki, kartki świąteczne, itp. ozdoby. Uczestnicy konkursu do wykonania swoich prac wykorzystali przeróżne materiały, np.: bibułę, wełnę, wstążki, styropian, makaron, wydmuszki, cekiny i inne.

Praca komisji konkursowej nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie ozdoby urzekały pięknem, pomysłowością i odznaczały się różnorodną formą wykonania. Głównymi kryteriami oceny świątecznych ozdób było: nawiązanie do tradycji, symboliki i zwyczajów wielkanocnych, oryginalność i samodzielność wykonania oraz kompozycja i kolorystyka prac.

ozdoby_kazimierza2.jpg


W konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną jury nagrodziło i wyróżniło w dwóch kategoriach wiekowych następujące osoby.

 

Osoby nagrodzone w konkursie pt. „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”

Kategoria I (klasy I -III)

Bartosz Kurowski - Szkoła Podstawowa w Gorzkowie - kl. I (opiekun Jolanta Krupa)

Natalia Kozioł - Szkoła Podstawowa w Cudzynowicach - kl. III (opiekun Jolanta Jędraska)

 

Kategoria II (klasy IV - VI)

Patryk Bienias - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej - kl. V (opiekun Róża Chat)

Barbara Nowak - Szkoła Podstawowa w Zięblicach - kl. VI (opiekun Alicja Gola)

 

ozdoby_kazimierza3.jpg


Osoby wyróżnione w konkursie pt. „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”

Kategoria I (klasy I -III)

Gabriela Sadowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kazimierzy Wielkiej - kl. I (opiekun Małgorzata Woźniak)

Gabriela Stokłosa - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej - kl. III (opiekun Róża Chat)

Urszula Dera - Szkoła Podstawowa w Gorzkowie - kl. III (opiekun Aldona Rogala)

Wiktoria Wiejacha - Szkoła Podstawowa w Cudzynowicach - kl. I (opiekun Barbara Wzorek)

Weronika Drechnowicz - Szkoła Podstawowa w Kamieńczycach - kl. III (opiekun Maria Niewiadomska)

Kinga Grzywna - Zespół Szkół Samorządowych w Wielgusie - kl. II (opiekun Hanna Kubik)

Jakub Celuch - Szkoła Podstawowa w Zięblicach - kl. III (opiekun Jolanta Sochacka)

 

ozdoby_kazimierza4.jpg


Kategoria II (klasy IV - VI)

Kamil Adamski - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kazimierzy Wielkiej - kl. IV (Ewa Gołdyn)

Kinga Bator - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej - kl. V (opiekun Róża Chat)

Kamila Witek - Szkoła Podstawowa w Gorzkowie - kl. IV (opiekun Grzegorz Krawczuk)

Sebastian Porębski - Szkoła Podstawowa w Cudzynowicach - kl. IV (opiekun Barbara Wzorek)

Natalia Kozińska - Szkoła Podstawowa w Kamieńczycach - kl.V (opiekun Małgorzata Cabala)

Patrycja Galus - Zespół Szkół Samorządowych w Wielgusie - kl. V (opiekun Agnieszka Maj)

Ewelina Bąba - Szkoła Podstawowa w Zięblicach - kl. VI (opiekun Alicja Gola)

 

Wszystkie nadesłane na konkurs ozdoby zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej

w holu Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone laureatom na scenie Kazimierskiego Ośrodka Kultury

w dniu 22 kwietnia br., podczas obchodów "Dnia Ziemi".

 

Tekst i zdjęcia Dorota Pilarska, źródło www.kazimierzawielka.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry