Tradycyjnie, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Kazimierski Ośrodek Kultury zorganizował konkurs plastyczny pt. 'Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna', który został rozstrzygnięty 22 marca.
Celem konkursu było kultywowanie tradycji i staropolskich zwyczajów wielkanocnych. Dodatkowym atutem uczestnictwa w tego typu konkursach jest rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci, jak również możliwość poznania różnych technik wykonawczych.

Do konkursu zgłoszono 79 barwnych prac plastycznych, nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych: z Cudzynowic, Gorzkowa, Kamieńczyc, Wielgusa, Zięblic oraz z kazimierskiej „jedynki” i „trójki”. Młodzi plastycy wykazali się dużą inwencją artystyczną wykonując: pisanki, baranki, koszyczki, stroiki, zajączki, kurczaczki, kartki świąteczne, itp. ozdoby. Uczestnicy konkursu do wykonania swoich prac wykorzystali przeróżne materiały, np.: bibułę, wełnę, wstążki, styropian, makaron, wydmuszki, cekiny i inne.
Praca komisji konkursowej nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie ozdoby urzekały pięknem, pomysłowością i odznaczały się różnorodną formą wykonania. Głównymi kryteriami oceny świątecznych ozdób było: nawiązanie do tradycji, symboliki i zwyczajów wielkanocnych, oryginalność i samodzielność wykonania oraz kompozycja i kolorystyka prac.

W konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną jury nagrodziło i wyróżniło w dwóch kategoriach wiekowych następujące osoby.
Osoby nagrodzone w konkursie pt. „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”
Kategoria I (klasy I -III)
Bartosz Kurowski - Szkoła Podstawowa w Gorzkowie - kl. I (opiekun Jolanta Krupa)
Natalia Kozioł - Szkoła Podstawowa w Cudzynowicach - kl. III (opiekun Jolanta Jędraska)
Kategoria II (klasy IV - VI)
Patryk Bienias - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej - kl. V (opiekun Róża Chat)
Barbara Nowak - Szkoła Podstawowa w Zięblicach - kl. VI (opiekun Alicja Gola)

Osoby wyróżnione w konkursie pt. „Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”
Kategoria I (klasy I -III)
Gabriela Sadowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kazimierzy Wielkiej - kl. I (opiekun Małgorzata Woźniak)
Gabriela Stokłosa - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej - kl. III (opiekun Róża Chat)
Urszula Dera - Szkoła Podstawowa w Gorzkowie - kl. III (opiekun Aldona Rogala)
Wiktoria Wiejacha - Szkoła Podstawowa w Cudzynowicach - kl. I (opiekun Barbara Wzorek)
Weronika Drechnowicz - Szkoła Podstawowa w Kamieńczycach - kl. III (opiekun Maria Niewiadomska)
Kinga Grzywna - Zespół Szkół Samorządowych w Wielgusie - kl. II (opiekun Hanna Kubik)
Jakub Celuch - Szkoła Podstawowa w Zięblicach - kl. III (opiekun Jolanta Sochacka)

Kategoria II (klasy IV - VI)
Kamil Adamski - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kazimierzy Wielkiej - kl. IV (Ewa Gołdyn)
Kinga Bator - Szkoła Podstawowa nr 3 w Kazimierzy Wielkiej - kl. V (opiekun Róża Chat)
Kamila Witek - Szkoła Podstawowa w Gorzkowie - kl. IV (opiekun Grzegorz Krawczuk)
Sebastian Porębski - Szkoła Podstawowa w Cudzynowicach - kl. IV (opiekun Barbara Wzorek)
Natalia Kozińska - Szkoła Podstawowa w Kamieńczycach - kl.V (opiekun Małgorzata Cabala)
Patrycja Galus - Zespół Szkół Samorządowych w Wielgusie - kl. V (opiekun Agnieszka Maj)
Ewelina Bąba - Szkoła Podstawowa w Zięblicach - kl. VI (opiekun Alicja Gola)
Wszystkie nadesłane na konkurs ozdoby zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej
w holu Kazimierskiego Ośrodka Kultury.
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone laureatom na scenie Kazimierskiego Ośrodka Kultury
w dniu 22 kwietnia br., podczas obchodów "Dnia Ziemi".
Tekst i zdjęcia Dorota Pilarska, źródło www.kazimierzawielka.pl