Dodane: Kasia Data: 2013-03-28 16:29:38 (czytane: 12375) 
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza do oglądania wystawy pokonkursowej 'PALMA WIELKANOCNA'. Ekspozycja znajduje się w Holu Głównym BSCK.
źródło www.bsck.busko.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (20) |
-do poniżej z 20:48:11 (2013-04-01 08:11:09)
mama w dzieciństwie biła? :)
-do poniejj (2013-03-31 20:48:11)
cos z główeńką?
- (2013-03-30 16:49:59)
Acha, czyli kościoły katolickie mogą bezcześcić niewierni, na przykład lewackie bojówki jak to ma miejsce na zachodzie europy, a synagogi i meczet są pod inną ochroną?
No to dzięki, że wprost powiedziałeś o hipokryzji i dwulicowości w postawie do Religi.
Synagogi i meczety są takimi sami miejscami publicznymi jak Kościoły. Tylko lewactwo postmarksistowskie, że szczególną nienawiścią upodobało sobie do nienawiści Katolików jako tych co są ich największym moralno-etycznym zaprzeczeniem.
Zabawne jest jak wszelkiej maści osobnicy pełni nienawiści do Katolików wypowiadaj się w ich imieniu i ich pouczają. Takim Buskim "autorytetem" przepełnionym nienawiścią i agresją do Katolicyzmu plus uprawiającym aktywny antypolonizmem zabierający głos w pouczaniu katolików jest Olo.
Może czas by dzieci Unii Wolności oraz SLD zaczęły pouczać rabinów i mułów.
Och, nie... ich się boicie. Wszak oni nie znają pojęcia bożego miłosierdzia i jakoś mało wyrozumiali są.
-olo (2013-03-30 12:13:55)
miałem na myśli metro rzymskie gdzie biskupi co jakiś czas na narady przyjezdżają
Meczet i synagoga są w sposób ograniczony publicznymi miejscami. Do jednej światyni nie wejdziesz w butach, do innej bez czapki.
- (2013-03-30 00:54:23)
chyba nie liczysz tej nitki gdzie rządzi HGW?
no to miejscami publicznymi są synagogi i meczety i dla wszystkich zawsze jest tam droga otwarta :)
-olo (2013-03-29 20:33:46)
rzeczywiście zapomniałem ,ze metra w kraju nie ma.PRL rzeczywiście nie wybudował. Mój błąd. Kajam się
zadania jakie ma do zrobienia biblioteka już się zmieniły nieco. To nie tylko wypożyczanie książek ale np popularyzacja czytelnictwa, promocja ksiażki, promocja piszących i wydających książki i jeszcze parę ważnych spraw. W części z nich zakresy się pokrywają z innymi no z BSCK, szkołami i innymi. Warto to dobrze skoordynować bo szkoda pieniedzy i czasu osób zaangażowanych. Z tego co widzę takiej koordynacji brak
Koordynacja o którj mowa to nie uzgadnianie terminów ale także uzgadnianie oferty oraz / to ważne! / uzgadnianie realizacji celu nadrzędnego. Bo chyba jakiś główny cel tych jednostek został gdzieś nakreślony. Choć czytałem tzw buska strategie i niestety czarna rozpacz mnie wzięła
do kościoła jak każdego publicznego obiektu droga otwarta dla wszystkich. Nawet tych praktykujących niewierzących
- (2013-03-29 16:54:07)
(...)Już nasi zaczynają udawać skromnych ale chyba Biskupa w metrze raczej w tym dziesięcioleciu nie zobaczę.(...)"
Najpierw oluś trzeba by mieć metro w kraju, a za PRL go nie zbudowałeś.
Biblioteka ma realizować swoje zdania i jak coś odbywa się w biblioteka (np. czytanie) to organizuje je biblioteka i do szczęścia ani tym bardziej do zorganizowania nie potrzebuje ani BSCK, MPGK, PCPR itp. instytucje.
Co innego odgórna koordynacja imprez czy akcji rożnych jednostek podległych gminie, aby np. terminy się nie pokryły i była pewna spójność.
Do tego od palmy, jak nie chodzisz do kościoła i nie jesteś wierzący to po co Ci robienie palmy? Zrób se karmik dla ptaków, będzie może z tego jakiś pożytek.
- (2013-03-29 15:03:33)
nooooooo nieeeeeeeeeeee ale prymitywy w tym Busku!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-do poniżej (2013-03-29 14:41:19)
a gdzie mowa o konkursie w kościele? Brak obycia ze słowem drukowanym skutkuje nie najlepiej. W kościele, jak w wielu w Polsce wystawa lub ekspozycja palm.
A jeśli o obiekt kościelny chodzi już niedługo z miejsca napuszonej celebry i wyniosłości gospodarza nad maluczkimi stanie się miejscem żywych, naturalnych kontaktów. Tak przynajmniej zpowiada nowy Papież, i to ciekawe. Już nasi zaczynają udawać skromnych ale chyba Biskupa w metrze raczej w tym dziesięcioleciu nie zobaczę.
olo
-do "do kosmity olo" (2013-03-29 12:45:53)
- konkursy dla dzieci w kościele? a co z tymi, którzy nie chodzą posłuchać księdza za 2 złote? :P NIC.
-olo (2013-03-29 12:16:46)
- 2 -3 metrowej wielkości jaja z grafiką pisanki wielkanocnej to pomysł już gdzieś realizowany
- te jaja dużego formatu to min finał konkursu pisanek. Konkursu który być może wypromuje buska pisankę
- oczywiście,że biblioteka to nie BSCK. Ale łączy je to że mają podobne cele oraz są finansowane z kieszeni podatnika. Zatem o zaspakajanie potrzeb kulturowych podatnika tu idzie a nie o wypełnienie rubryczki w sprawozdaniach tych instytucji. Ponadto ktoś na szczeblu miasta koordyneje plany tych instytucji?
- wiem co się dzieje na mieście. Nie dzieje się nic ważnego kulturowo. Jest szaro, smutno nie tylko wizualnie. No i płynie rzeka piwska oraz gorzały.
- strona internetowa BSCK to nie tylko informator dla miejscowych to także informacja dla przyjezdnych. Informacja o tym co moga spotakć, jaka jest oferta kulturalna miasta. A rysuje się ta oferta nijako bo strona BSCK jest bez treści w fatalnej manierze graficznej
-do kosmity olo (2013-03-29 11:55:59)
Żenujące - 2-3 metrowe jaja ustanawiane na mieście(sic!) Ustaw sobie chłopczyku takie jaja u siebie w ogródku lub na balkonie.
Konkurs pisanek-żadne novum, ale się wysiliłeś serfując po necie.
Konkurs opowiadań wielkanocnych w bibliotece - biblioteka to nie BSCK. Po cholerę na siłę BSCK miałoby wchodzić do biblioteki dla samego udostępnienia swojego logo i odhaczenia ptaszka? Żeby olo bolo mógł później płakać na forum, że BSK podczepia się pod inicjatywy biblioteki?? Eee... gdzie tu logika.
Konkursy Planowe dla dzieci? Jakbyś był wierzący i chodził do kościoła antykatoliku to byś wiedział, że są tam organizowane.
Ty nie masz pojęcia co się dziej w mieście, jeśli nie ma tego na tej stronie internetowe. :)
Lepiej ty wogóle nie masz pojęcia o niczym co nie jest w intranecie. Jesteś jakiś internet-boy, kiedy widziałeś ostatni raz słońce? :)
Kartki wielkanocne, reprodukcje obrazów, niektórzy to się dziecko drogie do świąt przygotowują bo są wierzący a nie tak jak ty dzieckiem Unii Wolności.
Twoje pomysły są żywce ściągnięte z internetu, a ponadto żenujące i nie trafne.
p.s. twoja chorobliwa nienawiść do katolików i polskości jest już znana wszystkim z twoich wypowiedzi na tym forum, wiec nie czaruj, że nie bo nie masz już po co.
-olo (2013-03-29 11:25:33)
żeby nie być posądzony o krytykanctwo i lanie żółci w ten ogród pomysłów i mądrości za jaki chce się uwązać BSCK
kilka moich pomysłów na czas wielkanocny.
Otóż gdybym był dyrektorem lub nadzorował BSCK to scenariusz na czas przedświateczny miałbym zapięty na ostatni guzik zaraz po świętach zimowych
Co w tym scenariuszu? Ano kilka , pierwszych z brzegu przykładów:
- konkurs pisanek z tym, że kilka nagrodzonych byłoby skopiowane na 2-3
metrowym modeli przed BSCK lub w innych punktach miasta
- w założeniach tego konkursu zawarłbym wymóg współczesności i lokalności. Czyli np wielkanoc kuracjusza, akcent uzdrowiskowy itp To dla modelu eksponowanego w części uzdrowiskowej
- zorganizowałbym np wspólnie z biblioteką konkurs na opowiadanie wielkanocne / tradycja, jak to dawniej było itp /
- w hallu BSCK zrobiłbym przed świętami wystawę stołów wielkanocnych w dwu tradycjach: dawnej i współczesnej
-wystawę palm zrobiłbym wspólnie z którąś z parafii w naturalnych im warunkach czyli we wnętrzach kościoła itp
Ponadto konkurs na kartkę świąteczną, życzenia wielkanocne itp itd. Choćby w sklepach ekspozycje reprodukcjie malarstwa o tematyce wielkanocnej.
Całość powinna funkcjonować już 2 tygodnie przed świętami. Nie powinno być problemów ze sponsorami , choć nie są to wydatki spore. Akcent wielkanocny w uzdrowisku i dla jego gości napewno sfinansuje uzdrowisko
Takie pomysły / to tylko pierwsze z brzegu/ nie wymagają wielkich kosztów. Wymagają wyobrażni organizatora i jego pomysłowości. Podobne akcje można robić przed świętami Bożego Narodzenia
A tu palemek kilka ludziska przynieśli i punkt w działalności BSCK odhaczony. Co ciekawe jak wyraziłem się o tym minimaliżmie organizacyjnym i pomysłowym krytycznie, zaraz zostałem oskarżony o ,, antykatolicyzm,,. Myślę ,że to akt rozpaczy osoby krytykowanej.
Inny ktoś krytykuje mój pomysł zbadania potrzeb kulturowych mieszkańców. Oczywiście można takich badań nie prowadzić pod warunkiem ,że się samemu takie potrzeby rozpoznało. Bo jak można przygotowywać program działania BSCK olewając dokładnie to czego oczekiwaliby mieszkańcy? Gołym okiem widać ,że jest to program jak wiele lat temu, bez pomysłu, mało nowoczesny, i najlepiej by było gdyby nikt się nie wtrącał w jego ocenę. Klasyczne : macie kredki i narysujcie wiosnę
Zajrzałem na stronę BSCK. Mój Boże co tam można znależć. Gdybu usunąć repertuar kina i paru imprez dla których BSCK wynajmuje sale, Uniwersytety Trzeciego Wieku., to nic znależć nie mogłem. Pewnie jest ale głęboko schowane przed moimi kaprawymi oczętami.
-Zulu (2013-03-29 08:50:59)
W/g mnie to powinien być Powiatowy Dom Kultury,który generowałby światło działań na gminne Domy Kultury,inspirował je,szkolił pracowników, zachęcał,tworzył działał tak już kiedyś było- dobrze żarło i zdechło.Miejski Dom Kultury ze względu na rangę i wiodący charakter miasta funkcjonowałby przy PDK.Tenże PDK podlegać winien pod WDK itd.Pieniażki powinny być wydzielone w pionie przez Ministerstwo Kultury.Kultura powinna być niezależna od wójta,powiatu,województwa.Pan Rusak,Pani Bobowiec mogliby coś na ten temat powiedzieć
- (2013-03-29 06:44:02)
Pierwszym zadaniem BSCK jest (i powinno być) miejscem artystycznej realizacji mieszkańców oraz do prezentowania owej realizacji twórczej samych buszczan. Ponadto to prezentowania ich zainteresowań, nawet przez nich samych organizowanych i udostępnianych dla innych.
BSCK ma być przede wszystkim dla mieszkańców i ich często amatorskiego tworzenia sztuki.
Już wam nawet przeszkadza radość rodziców i dzieci z organizacji przedstawień - jesteście chorzy z nienawiści do normalności.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.