swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Dajmy szansę Górce - apel do marszałka i starosty

Dodane: Kasia Data: 2013-04-02 14:07:55 (czytane: 17761)  Wersja do druku

W czwartek 21 marca w siedzibie SLD w Kielcach odbyła się konferencja prasowa, którą poprowadziła Irena Romanowska, przewodnicząca SLD w powiecie buskim. Podczas spotkania przewodnicząca apelowała o to, by uratować szpital dziecięcy na Górce, 'Dajmy szansę Górce, pracownikom, personelowi, dzieciom i rodzicom'- mówiła przewodnicząca.

Apel skierowała do marszałka województwa świętokrzyskiego, właściciela szpitala na Górce i starosty buskiego, któremu podlega szkoła na Górce. W szpitalu, który dzisiaj nosi nazwę  Specjalistyczny Szpital Kompleksowej Rehabilitacji i Ortopedii, zlikwidowano dwa oddziały dla dzieci oraz zmieniono formułę szkoły, kosztem czego powstały trzy oddziały ortopedyczne dla dorosłych. Dzisiaj świetlica, jadalnia i szkoła to jedno miejsce. „Mamy na uwadze przede wszystkim dobro dzieci” - mówiła Irena Romanowska. 
„Górki nie trzeba reklamować,  (…) niech marką Buska-Zdroju będzie szpital na Górce” - przekonywała przewodnicząca.

 konferencja_sld1.jpg

Z Górką łączy się niejako również temat buskiego szpitala, który był kolejnym podjętym przez przewodniczącą Irenę Romanowską. Ortopedia w  szpitalu podupadła między innymi dlatego, że specjaliści z ZOZ przeszli na Górkę, gdzie powstały oddziały dla dorosłych. „Społeczeństwo buskie jest zaniepokojone sytuacją w buskim szpitalu. Po konferencji prasowej, która odbyła się w środę w ZOZ wiemy mniej, niż przed konferencją” - mówiła Irena Romanowska.

Wokół lecznicy narosło wiele mitów, nie wiadomo dlaczego ze szpitala odchodzą specjaliści, do końca nie wiadomo także jak przedstawia się sytuacja z oddziałem geriatrycznym. "Przy otwarciu oddziału geriatrycznego było wielu gości, m.in. wojewoda, marszałek, a teraz, jak są problemy, nie widzimy wielkiego zainteresowania” - mówiła. „W buskim szpitalu są istotne problemy z leczeniem, pojawia się również problem nepotyzmu. W szpitalu ma prawdopodobnie zostać zatrudniona żona dyrektora”.

Brak jest tu specjalistów, przez co żaden oddział nie funkcjonuje tak, jak powinien. Z lecznicy masowo uciekają również pacjenci. Trzeba podjąć działania zmierzające do poprawy sytuacji w buskim szpitalu przekonywała Irena Romanowska. 

/kr/

Przeczytaj oświadczenie na temat funkcjonowania Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju znajdującego się w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno- Rehabilitacyjnym „Górka” wydane przez  Dyrektor Placówki - Justynę Kwiatkowską . - kliknij tutaj, aby przeczytać oświadczenie

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

-jrek (2013-04-03 13:16:56)

Kogo Pani reprezentuje samą Siebie,

-szymon (2013-04-03 10:40:24)

Popieram "Albertusa" do szpitala powinien przyjechać. Słyszałem, że już coś popchnięto w tym temacie.

-ja (2013-04-03 08:41:18)

Kilkanaście lat temu prym w regionie wiódł Pińczów. Władze Buska robią wszystko, by ta sytuacja powróciła.

-triada (2013-04-03 08:07:32)

Może i tak być o czym ćwierka mądry wróbel w derekcji,że działalność Szpitala nadal będą ograniczać na rzecz starszyzny.Starszyzny nie trzeba uczyć doktory sie nie napracuja a swoje i tak zgarną,więc szkoła nie potrzebna.To,że dzieci czekają po kilka lat na operacje to już nie problem właściciela a władz.Salki szkolne zabierze starszyzna a później sprzedadzą Górke jakiemuś koledze z zielonej lub rodzinnej alternatywy ponoć jest już dwu chętnych jeden z Buska

-jan (2013-04-03 07:44:48)

Co ogóry nie wyszły

- (2013-04-03 00:13:16)

A po co ta Pani ma się dowiadywać jak lepiej zrobić przedstawienie. Wybory mamy w maju ?

- (2013-04-02 19:26:39)

kolejny przykład aktywnosci przedwyborczej i ignorancji. Pani apelująca - zanim apel wystosowała -powinna się dokładnie dowiedzieć o czym mówi. Totalną bzdurą jest jakoby szkoła została złikwidowana - szkoła funkcjonuje i przyjmuje wszystkie dzieci jakie pojawią się w szpitalu!!!

-mieszkaniec (2013-04-02 19:26:19)

od lat szpital gorka byl tylko dla dzieci ktore przyjezdzaly z calej polski a teraz pomalu oddzial po oddziale przaksztalcaja dla doroslych masakra

-Morel (2013-04-02 18:53:20)

Koledzy z PSL pilnujcie naszego rolnictwa może za parę lat i temat zdrowia będzie wam bliższy. Ogarnijcie np aferę ogórkowa!

--Albertus (2013-04-02 18:35:39)

Tak Panowie z zielonej odpowiedzialności- daliście ciała.Nawet za komuny było tam lepiej.Dlaczego bierzecie się za sprawy o których nie macie zielonego pojęcia?. Cy nie lepiej było pozostawić temat PO ta niestety ma lepsze doświadczenie i możliwości. Górka była sławą Buska,dorobek prof Starkiewicza dla dzieci może być łatwym kąskiem kolegi z układu.Proponuję NIK i zbadanie ile dzieci i jaki czas oczekuje na skierowanie na Górkę?Czy czasem oczekiwanie ni wynosi lata?.Kto i dlaczego blokuje proces skierowań?.Jak wykorzystany jest zakupiony wielkiej wartości sprzęt i nakłady inwestycyjne poczynione w ostatnich 5 latach i dotychczasowa kadra? Dlaczego odchodzą wspaniali specjaliści.Popieram Pani Ireno biedne kalekie dzieciaczki przede wszystkim,dopomóż im Panie Boże.Sława Górki to sława Buska.

-Następna? (2013-04-02 18:29:15)

Jedna żona jednego z dyrektorów już pracowała zanim ten został dyrektorem. To się nie liczy.
Żona drugiego dyrektora (finansowego) została zatrudniona niedawno podobnie jak jego syn.
Teraz pora na panią Gałuszkową? Czy do brze odebrałem słowa p. Romanowskiej. No to SZOK. Słyszałem coś o firmach rodzinnych, ale, że szpital?
To ci dopiero nowina!
Może P. Romanowska się zajmie sytuacją w szpitalu. Tyle ludzie piszą i nikt nic z tym nie robi.
Przed konferencją portal (zaprzyjaźniony, ale z kim?) zbierał pytania do zadania na konferencji. Oglądamy konferencję i zastanawiam się gdzie te pytania.

-kol (2013-04-02 16:53:47)

niech żyje PSL to umrze wszystko w koło centrum bajki,uzdrowisko,szpital gókka marszałek nie wydoli, ciemno to wsystko widzę

-Współpracwnik (2013-04-02 16:02:48)

Żal Szpitala.. Kiedyś czuć tam było ducha Starkiewicza, teraz widać tylko znak naszych czasów. A przecież to jeden z dwóch najlepszych ośrodków ortopedycznych w Polsce, z niemałymi osiągnięciami, świetną kadrą i dobrym wyposażeniem. W Szpital zainwestowano spore pieniądze, znaczną część od darczyńców - wtedy nikomu do głowy nie przychodziło, że będzie to służyć wymianie endoprotez. To głupi kraj, że tego typu jednostki nie są finansowane odgórnie lecz z wspólnego worka z tym marnotrawnym, żałosnym molochem pn. UBZ. Są na świecie ważniejsze rzeczy niż wynik finansowy...

- (2013-04-02 15:57:12)

Psl i wszystko jasne

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry