swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Dajmy szansę Górce - apel do marszałka i starosty

Dodane: Kasia Data: 2013-04-02 14:07:55 (czytane: 17762)  Wersja do druku

W czwartek 21 marca w siedzibie SLD w Kielcach odbyła się konferencja prasowa, którą poprowadziła Irena Romanowska, przewodnicząca SLD w powiecie buskim. Podczas spotkania przewodnicząca apelowała o to, by uratować szpital dziecięcy na Górce, 'Dajmy szansę Górce, pracownikom, personelowi, dzieciom i rodzicom'- mówiła przewodnicząca.

Apel skierowała do marszałka województwa świętokrzyskiego, właściciela szpitala na Górce i starosty buskiego, któremu podlega szkoła na Górce. W szpitalu, który dzisiaj nosi nazwę  Specjalistyczny Szpital Kompleksowej Rehabilitacji i Ortopedii, zlikwidowano dwa oddziały dla dzieci oraz zmieniono formułę szkoły, kosztem czego powstały trzy oddziały ortopedyczne dla dorosłych. Dzisiaj świetlica, jadalnia i szkoła to jedno miejsce. „Mamy na uwadze przede wszystkim dobro dzieci” - mówiła Irena Romanowska. 
„Górki nie trzeba reklamować,  (…) niech marką Buska-Zdroju będzie szpital na Górce” - przekonywała przewodnicząca.

 konferencja_sld1.jpg

Z Górką łączy się niejako również temat buskiego szpitala, który był kolejnym podjętym przez przewodniczącą Irenę Romanowską. Ortopedia w  szpitalu podupadła między innymi dlatego, że specjaliści z ZOZ przeszli na Górkę, gdzie powstały oddziały dla dorosłych. „Społeczeństwo buskie jest zaniepokojone sytuacją w buskim szpitalu. Po konferencji prasowej, która odbyła się w środę w ZOZ wiemy mniej, niż przed konferencją” - mówiła Irena Romanowska.

Wokół lecznicy narosło wiele mitów, nie wiadomo dlaczego ze szpitala odchodzą specjaliści, do końca nie wiadomo także jak przedstawia się sytuacja z oddziałem geriatrycznym. "Przy otwarciu oddziału geriatrycznego było wielu gości, m.in. wojewoda, marszałek, a teraz, jak są problemy, nie widzimy wielkiego zainteresowania” - mówiła. „W buskim szpitalu są istotne problemy z leczeniem, pojawia się również problem nepotyzmu. W szpitalu ma prawdopodobnie zostać zatrudniona żona dyrektora”.

Brak jest tu specjalistów, przez co żaden oddział nie funkcjonuje tak, jak powinien. Z lecznicy masowo uciekają również pacjenci. Trzeba podjąć działania zmierzające do poprawy sytuacji w buskim szpitalu przekonywała Irena Romanowska. 

/kr/

Przeczytaj oświadczenie na temat funkcjonowania Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju znajdującego się w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno- Rehabilitacyjnym „Górka” wydane przez  Dyrektor Placówki - Justynę Kwiatkowską . - kliknij tutaj, aby przeczytać oświadczenie

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

--yrnak (2013-04-13 20:38:23)

Pamiętajmy jednak kto to naświetlił i odważnie odkrył to Pan Jacek Strzelecki.Jest już wiele nowych faktów niedługo ujrzą światło dzienne. Wyjaśnienia niektórych radnych są dla mnie ważne tyle co ich głosownie też jeden + tylko,ze a zielono

-ile ma Romanowska ogórów (2013-04-07 16:07:40)

Romanowska ma kilka ogórów. Czy to prawda ???

-Do jan (2013-04-06 18:22:15)

Ogóry wyszły na światło dzienne dzięki zapobiegliwości i ciężkiej pracy kilku osób,w tym Romanowskiej. Przeczytaj raport NIK. Zielone są wściekłe,że nie ukręcili łba całej sprawie, dlatego tak szleją.

-rumek (2013-04-06 09:20:16)

Romanowska powtórzyła w znacznej części wypowiedzi Radnych Powiatu zarówno w odniesieniu do Uzdrowiska jak i Szpitala.Radni Ci nie kryją swej opinii a nawet Pan Strzelecki napisał co myśli a jest to już od dawna wiedzą powszechną.Cieszy fakt,ze Panu Strzeleckiemu na jego otwarty list odpowiedziano z podpisami Starostów.Natomiast Pani Romanowskiej nie.

-kloca (2013-04-05 23:00:05)

Romek wie -wybory do powiatu nie tak daleko Irena konkurent.

-sus (2013-04-05 22:24:30)

Apel jest skierowany do Marszałka i Starosty a nie do Uzdrowiska więc należy się Romanowskiej wyczerpujaca odpowiedż

-obserwator (2013-04-05 16:27:03)

o kurna teraz Uzdrowisko skład wyjaśnienie i żeby gawiedzi miejskiej nie przyszło do głowy dyskutować zlikwidowano możliwość składania komentarzy .Wstyd i żenua na te komunistyczne metody działania na forum Buskim

--bo to jest tak? (2013-04-05 10:37:32)

Może to jest tak- (Był bocian i był ptak później była zmiana...........) NFOZ kieruje i daje pieniądze w zależności od Buskiego zapotrzebowania?.Może być i tak ,że to NFOZ wyznacza ilość dzieci na leczenie i daje pieniądze a Buski Szpital ma się do tego dostosować?.Szkoła w tym ciągu działań jest też ważna ale nie najważniejsza a najmniej ważni są chyba rodzice i dzieci.W tym przypadku tylko NIK powinna zająć się wyjaśnieniem tematu.Władza wojewódzka i Powiatowa tego nie robi tak jak to było w przyp.ogórów. Konstytucja jest po stronie NIK,zarówno w przyp.zdrowia jaki i oświaty tym bardziej,ze mówi się również o niewykorzystaniu wielkiego zainwestowania majątku,zamianie części Szpitala na oddział rehabilitacji,który można by uruchomić np tak jak to ktoś uczynił w byłym BPB.

-do poniżej (2013-04-04 22:50:31)

masz przykład manipulacji i stronniczości prowadzącego ten portal. Uprawia własna politykę blokując komentarze.

-zdziwiony (2013-04-04 20:13:06)

DLA CZEGO NIE MOŻNA DODAĆ KOMENTARZA DO SPROSTOWANIA DYR.GÓRKI WSZYSTKO JEST BLOKOWANE. CENZORZE CO ROBISZ W TYM MIEŚCIE???

-kol (2013-04-04 09:16:21)

Nie zaczynajmy wojny PSL SLD bo takiej nie ma.Krytyka władzy gdy,źle rządzi jest obowiązkiem wyborcy.Ja nie należę nigdzie ale muszę przyznać,że zarówno szpitalne i inne związane z ograniczaniem lecznictwa a co się z tym wiąże nauczania dzieci na słynnej Górce budzą moje zdumienie.Czekam na odpowiedz Marszałka i Starosty ich słowa co do przyszłości podległych im placówek będą dla mnie wiążące.

-Romanowska promotorka (2013-04-04 08:46:43)

Romanowska promuje siebie a wykorzystuje ludzi. Znamy panią dobrze. Co tym razem pani naobiecuje. Niech jeszcze pani zaprosi kolegów z SLD to panią wspomogą. Najlepiej Millera.

--do sumienie (2013-04-04 07:49:12)

I miałbyś sumienie?.Przecież ona mówi to co wszyscy wiedzą i widzą.Tylko ludzie odważni,publicznie o tym mówią i krytykują bo chcą to zmienić.

-Irenka Mąciwoda (2013-04-04 06:51:28)

Irenka ostro się promuje!
Już chłopom od ogórków naobiecywała cuda, teraz mąci przy Górce. Kobita zrobi wszystko by błyszczeć w mediach.

-sumienie (2013-04-03 19:49:35)

Ta Pani zajmuje się plotami
Cytując klasyka A, Lepera "ta Pani musi odejść"

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry