swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Otwarcie biura profesor Senyszyn (foto/video)

Dodane: Kasia Data: 2013-03-19 10:44:55 (czytane: 17754)  Wersja do druku

W minioną sobotę 16 marca o godzinie 16.30 w Busku-Zdroju zostało otwarte biuro europosłanki prof. Joanny Senyszyn. Mieści się ono w budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego przy ulicy Batorego. Oficjalnego otwarcia dokonała europosłanka Joanna Senyszyn w asyście szefa biura Stanisława Kozioła, a także sympatyków SLD.

Profesor nie kryła zadowolenia z faktu, że może otwierać swoje kolejne biuro właśnie w naszym mieście. Zdradziła, że marzy jej się biuro tętniące życiem, gdzie nie tylko można załatwić sprawę, uzyskać informację, ale także porozmawiać, podzielić się własnymi spostrzeżeniami.

prof_senyszyn03.jpg 

 prof_senyszyn01.jpg

Profesor Senyszyn wysłuchała koncertu zespołu "Belferek", który zadedykował europosłance piosenkę "Dopóki jesteś, jesteś ze mną". "Możecie mnie zatrzymać, głosując na mnie w przyszłym roku" - żartowała profesor Senyszyn, wznosząc toast za otwarcie biura. 

prof_senyszyn02.jpg

Po oficjalnym spotkaniu odbyła się konferencja prasowa z profesor Joanną Senyszyn, która można oglądać w telewizji Ponidzie.

 

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z otwarcia biura

senyszyn_otwarcie_biura.jpg
Kliknij i oglądaj

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (46)
     

-- (2013-03-19 23:15:16)

Pani Senyszyn proponuję na początek przyjrzeć się działalności burmistrza S. oraz wydatkami na rewitalizację, a w szczególności WC im. Waldemara S.

-do b (2013-03-19 22:53:13)

Ciekawe.Biura wszystkich mogą się szarogęsić a Senyszynki nie.Zdziwisz się ona wygrywała i będzie wygrywać bo wiosna idzie.Radosna wiosna Europejskiej lewicy chłopiee z klerykowa

- (2013-03-19 22:19:57)

Najdroższe biuro poselskie w naszym regionie ma poseł Leszek Cieślik z PO. Za jego wynajem zapłacił ponad 37 tys. zł. To blisko krajowego rekordu, który wynosi 48 tys. zł. Najmniej wydał na to poseł PiS Jan Kamiński - tylko 6 tys. zł. Choć miał najtańsze biuro, najwięcej wydał na wynagrodzenie dla pracowników. Zapłacił im w sumie prawie 70 tys. zł.

Posłowie dość pokaźne kwoty wydali na przejazdy samochodem. Na ten cel najwięcej pieniędzy - po 35 tys. zł przeznaczyli posłowie PiS Jacek Bogucki i Lech Kołakowski oraz poseł Leszek Cieślik. Do tego trzeba doliczyć podróże służbowe pracowników biur. Najwięcej wydał na nie Jacek Bogucki - 12,7tys. zł.

Rekordzistą w Podlaskiem jeśli chodzi o wydatki na materiały biurowe i książki okazał się Jarosław Matwiejuk z SLD. Wydał na to prawie 36 tys. zł, podczas gdy krajowy rekord wyniósł 39 tys. zł.

Korespondencja i ogłoszenia najwięcej kosztowały posła PiS Jarosława Zielińskiego. Zapłacił za nie ponad 28 tys. zł. Nasi posłowie sporo też wydali na rozmowy telefoniczne. 14,6 tys. zł zapłacił za nie poseł PO Robert Tyszkiewicz. Z kolei najwięcej za wynajęcie sal do spotkań z wyborcami zapłacił poseł Eugeniusz Czykwin z SLD -7 tys. zł.

Sprzęt prawdopodobnie najczęściej psuł się posłowi PiS Krzysztofowi Tołwińskiemu, bo za jego naprawę zapłacił w sumie 5 tys. zł. Księgowość najwięcej kosztowała posła PO Jacka Żalka - wydał na nią około 10 tys. zł.

Podlascy posłowie sporadycznie korzystali z taksówek. Niechętnie wydawali na badania lekarskie i szkolenia pracowników biur, oszczędni byli przy ekspertyzach i opiniach. Nikt nie skorzystał z funduszu socjalnego. W sumie w ubiegłym roku nasi posłowie wydali prawie 2 mln zł na prowadzenie swoich biur.

- (2013-03-19 22:17:27)

Utrzymanie biur poselskich przez pierwszych 10 miesięcy 2011 roku kosztowało podatników 58,4 miliona złotych. Co miesiąc parlamentarzyści wydają na ten cel prawie 6 milionów


Największą część tej kwoty stanowią pensje pracowników biur. Andrzej Gut-Mostowy z Platformy Obywatelskiej płaci swoim pracownikom w sumie 10 tys. miesięcznie. Adam Lipiński z PiS na służbowe wyjazdy swoich doradców wydaje co miesiąc nawet 4 tys. zł. To jednak nie są jedyne wydatki parlamentarzystów.

Zdaniem portalu poseł PiS Adam Hofman za pieniądze podatników kupił sobie iPhona, mimo że Kancelaria Sejmu i tak daje politykom aparaty telefoniczne. Z kolei minister kultury Bogdan Zdrojewski kupił sobie nawet skórzaną teczkę za ponad 1,2 tys. zł.

Polityka stała się w Polsce metodą zarobkowania, a przestała być służbą publiczną - twierdzi politolog, dr Wojciech Jabłoński. – Większość polityków w Polsce przyszło do polityki, żeby się dorobić i wygodnie żyć za pieniądze podatników.

Politycy otrzymują miesięcznie 12 tysięcy złotych na prowadzenie swojego biura. Kancelaria Sejmu nie kwestionuje zakupów posłów, więc pieniądze mogą wydawać na co tylko chcą. W czasie kadencji Sejmu nikt nie będzie sprawdzał, gdzie poseł umieścił dany zakup. Zatem można kupować do woli za pieniądze podatników...

Posłowie mogą sobie kupić dosłownie wszystko. Kancelaria Sejmu nie kwestionuje ich zakupów. Dla przykładu - posłanka Anna Grodzka kupiła sobie do biura sofę za 1500 złotych i wieżę stereo za 1000 złotych. Robert Kropiwnicki kupił natomiast dwa krzesła. Każde z nich kosztowało 419 złotych.

- (2013-03-19 22:07:28)

wie ktoś ile będzie nas podatników kosztowało to biuro i ile takich biur jest w naszym województwie?
kto płaci za np, dzierżawę budynku i inne koszty z ty związane?

-prawdziwy polak katolik (2013-03-19 16:10:39)

Patrząc na zebranych i otwierającą myślałem, że to otwarcie biura partii emerytów i rencistów, to ... ręce opadają i nie tylko :)

-Czy zamontowano bariery dźwiękochłonne? (2013-03-19 15:55:10)

Pytam z troski o ludzi mieszkających obok tego biura.

-do poniżej (2013-03-19 15:54:18)

do z 13,46,41.A jak MOPS sępi po sklepach bez przerwy wolontariuszy to nie widzisz.Np w ostatnią sobotę.Niech się oni/pracownicy/ wezmą za robotę.I na przyszłość nie dziwacz.

-pitu (2013-03-19 14:33:41)

Nie jestem za SLD, ale na Panią Romanowską zagłosuje!

- (2013-03-19 14:26:02)

ponoć jesteście partią której jednym z głównych celów jest opieka nad potrzebującymi i biednymi, a tu takie rozpasanie
chyba najważniejsze jest koryto...

czy nasz burmistrz należy do SLD ?

-do poniżej (2013-03-19 13:46:41)

biedni niech sobie wynajmą mieszkanie. Pójdą do pracy jeśli nie tu to gdzieś indziej , zarobią i wynajmą. Ale lepiej sępić w MOPS i gdzie się da ale doopy ruszyć za pracą nie.

-Leon (2013-03-19 13:45:22)

SZALOM SZenyszyn i buskie komuchy

- (2013-03-19 12:56:59)

i po jakiego wała to biuro ???? lepiej było wynająć lokal dla biednych ludzi a nie z pompą otwierać coś co jest zupełnie nam niepotrzebne !!!!!!!!

a co robi tam burmistrz ????

-mika (2013-03-19 12:04:03)

A ta "dama" w czopie baraniej to po co tam przyszła?

-przykład klasycznej karierowiczki (2013-03-19 11:54:41)

była w pzpr za komuny teraz w kapitalizmie jest w sld bedzie rzadził ksiadz darmozjad bedzie w radzie parafialnej !!! a tak na marginesie to wole uczciwego tomka niz zlodzieji i aferzystów ogłupiaczy narodu z sld !!!SENYSZYN Z CAŁYM SLD NA KSIĘŻYC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry